До кога давахте сокчета на дечицата си?

  • 2 261
  • 71
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 5 362
Все още си пие сокове.
Не съм чувала да се спира пиенето сок Thinking
И аз пия като ми се допие Peace

# 46
  • Мнения: 919
Всички пием сок в къщи. Peace

# 47
  • Мнения: 2 019
не смятам да спирам

# 48
  • Мнения: 1 733
А ти докога смяташ да пиеш сок?

# 49
  • Мнения: 2 723
Ами ти пиеш ли сок??? Какво значи до кога - цял живот си се пие сок...а плодовете са си отделно нещо....

Това шях и аз да попитам  hahaha
Обичам тъпите въпроси, разведряват ме  Laughing

# 50
  • Мнения: 22 951
Почти не съм давала сокове,предпочитах пресни плодове.Може би около 7-8 месеца ,след въвеждането на плодовите пюрета съм му правила сок,но той не го обичаше много,предпочиташе да хапва плод.

# 51
  • Мнения: 598
Ами за соковете няма горна възрастова граница (зависи колко дълго ще живееш де Simple Smile
Все едно да те пита човек до каква възраст ще ядеш плодове или от каква възраст не може да ядеш супа...
Аз лично давам сокове от след 8-9 месец на бебчо и то само прясно изцедени (до 20тата минута от изцеждането им). Просто това са си витамини. Готовите не съм толкова сигурна, че са много полезни за малки деца, но може би по-скъпите вариатни да са добри. За всеки случай съм заложила на пресните. Но всеки сам си преценя. Само не одобрявам твърде ранното им даване, но пак е въпрос на избор на майката и преценка според реакцията на детето. Знам, че със соковете само не трябва да се прекалява с количеството (говоря за опакованите такива). 

# 52
  • Мнения: 619
Аз също не виждам смисъл от този въпрос-всеки пие сок докато е жив-незнам някой да ги е спрял.

# 53
  • Велико Търново
  • Мнения: 8 533
Дъщеря ми сок изобщо не е пила Peace

# 54
  • Мнения: 22 951
Ами за соковете няма горна възрастова граница (зависи колко дълго ще живееш де Simple Smile
Все едно да те пита човек до каква възраст ще ядеш плодове или от каква възраст не може да ядеш супа...
Аз лично давам сокове от след 8-9 месец на бебчо и то само прясно изцедени (до 20тата минута от изцеждането им). Просто това са си витамини. Готовите не съм толкова сигурна, че са много полезни за малки деца, но може би по-скъпите вариатни да са добри. За всеки случай съм заложила на пресните. Но всеки сам си преценя. Само не одобрявам твърде ранното им даване, но пак е въпрос на избор на майката и преценка според реакцията на детето. Знам, че със соковете само не трябва да се прекалява с количеството (говоря за опакованите такива). 
Peace Само да добавя,че със соковете/всякакви/ не трябва да се прекалява и в по-късна детска възраст.До 120-130 мл.сок на ден е желателното количество,което да се дава на децата/не само бебетата/,като не се забравя и пресния плод.

Последна редакция: чт, 01 ное 2007, 12:59 от ДесиХ2

# 55
                    Аз си и давам всеки ден, или купени бебешки или от пресни плодове - купените ги разреждам с вода, а домашните не    Бебка си обича сокче и въобще няма да и го спирам! детето си има нужда от плодови напитки

# 56
  • У дома... някъде
  • Мнения: 2 367
Аз много рядко давам сокчета,опитвам се да давам плод обаче най-харесван е банана,другите много не ги обича да ги яде,а на сок ги пие Confused

# 57
  • Мнения: 93
 Моя син от 2-месечен пие сок,сега е 10 и продължава. С такова удоволствие ги пие,че дори не ми минава през ум да му ги спирам Simple Smile

# 58
Ами ти пиеш ли сок??? Какво значи до кога - цял живот си се пие сок...а плодовете са си отделно нещо....

Това шях и аз да попитам  hahaha
Обичам тъпите въпроси, разведряват ме  Laughing

Ами след като смяташ въпроса за тъп не е нужно въобще да отговаряш. Това се отнася и за останалите, които го смятат за такъв. Явно повечето от вас не можаха да ми схванат въпроса. Пак да повторя- моето дете обича само купешки сокове, които са бъкани с консерванти и всякакви други изкуствени неща, независимо, че са предвидени за бебета. В такъв свят живеем. Моята педиатърка ми каза, че не е хубаво да давам много- много от купешките сокчета именно поради тази причина. Ако не иска детенцето ми пресни плодове или фрешове, въобще да сведа консумацията на купешки сокчета до минимум. Абе, мами, толкова ли ви се заяжда понякога, че гледате само да обидите човек и т.н. Пак повтарям на тези от вас, на които въпроса им се смята за тъп- не е нужно да пишете в темата ми. Защо ли въобще я пуснах?!

# 59
  • Мнения: 294
Ако те притесняват консервантите, защо изобщо си започнала с тях? Сега едва ли са по- вредни от преди.
Според мен продължавай да даваш ,но опитвай да минеш на фрешове, пюрета и т.н. ,които можеш да приготвиш сама и ще са супер полезни!

Общи условия

Активация на акаунт