koрпоративна ДГ

  • 2 762
  • 41
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 48 023
добре, за детска градина е ясно че не става лесно, ами за занималня за малките ученици?1-2 клас са много стресиращи за много хора, няма кой да прибере детето, занимални много, ама все нещо куца, а и по-големите не са толкова проблемни с храненето, но не могат и да стоят сами по половин ден, да си учат сами и т н

# 31
  • София
  • Мнения: 17 329
При нас има и това е най-хубавата ми социална придобивка, въпреки, че и другите не са за пренебрегване.
Как е организирано: голяма зала на първия етаж, с място за игра, пластмасова пързалка и люлка; няколко работни масички за рисуване и писане, на които и се обядва. Има кошари за спане (от тези разгъваемите) в единия ъгъл. Има кухненски бокс, но там не се готви, носи се храна от друго място, там има хладилник, микровълнова, мивка. Отделно има тоалетна за децата и мивки. Има и ТВ с ДВД.
Трябва да кажеш предишния ден или рано сутринта в деня, че детето ти ще е там, тъй като поръчват храната. Имат закуска, обяд, следобедна закуска, сокчета, мляко, какао ..
Играят вътре ако е студено или на площадката пред съседния блок, ако е топло. Малките спят следобяд, а големите пазят тишина като рисуват, моделират, четат …
Има общо 3 или 4 какички, които работят на смени така, че винаги има поне 2. Кътчето работи от рано (8 ч) до късно (не знам до колко, но поне до 7) и много родители го ползват за интервала от взимането на детето от ДГ към 5 докато си свършат работата на спокойствие.
През лятото е пълно, заради ваканциите; както и сега покрай стачката беше пълно и беше единствената причина половината ни фирма да не е в отпуски. Знам, че имат максимум деца на ден, които могат да взимат, но не знам колко е.
За постоянно не става, тъй като момичетата не са учителки и не работят с децата по програма, но за моменти, в които градина/училище не работят е просто перфектно!
Освен това не плащаме нищо, фирмата поема изцяло издръжката. Абе – изключително нещо е и изобщо не мисля, че е чак толкова трудно да се направи.

# 32
  • Мнения: 48 023
Birdy еей, браво!

# 33
  • София
  • Мнения: 2 968
Перфектна идея Simple Smile

# 34
  • Мнения: 5 877
Установих, че има наличен детски център/детска градина до входа на Бизнес парка. Даже проверих какво е.
Ами кво е - на един етаж 3 помещения. Едното е за рождени дни, значи 2. От тях едното е за спане, значи остава другото за игра и занятия. Понастоящем имат 5 деца на възраст от 1 до 5 години. Когато влязох, петгодишното се провикваше от едната стая през коридора към каката, която ги "занимаваше", че бебето плачело. Носеше го на ръце. След това момичето (възпитателката де) остави големите деца и отиде да приспива бебето. Междувременно те - на самотек. Що беше сама с тях - ами на.
После питах за условията. 250 на месец, с храната триста и нещо, но доколкото разбрах - учителка идва два пъти дневно за по 20 минути. Иначе в тези двайсет минути охохо, всичко си имали, и английски ги учела, и какво ли не. Междувременно освен като детска градина цялото нещо функционира като почасов център. Абе мешавица.

Ами не, мерси - видя ми се пълна подигравка цялата работа. Нищо, че бяха наконтили стаите по последна мебелна мода. Ще чакам нещо по-нормално.

# 35
  • София
  • Мнения: 1 877
анда, тук очевидно не са направени както би трябвало нещата. хубаво за мебелировката, но персоналът не е достатъчен предвид възрастовото разнообразие на децата.

# 36
  • Мнения: 3 161
И все пак страхотно е, че има такова място в бизнеспарка. С по-активна позиция на родителите, с повече записани деца, може би ще намерят начин да плащат на още една-две каки, а учителката ще идва за повече от 20 минути? Все пак най-скъпата инвестиция е направена.

# 37
  • Мнения: 9 990
Значи, Анда, това място спасява положението за след градина напрмер, когато е да речем 18.30-19.00 часа, а майката има вери биг важна и стратегическа бизнес-среща. Laughing

# 38
  • Мнения: 5 877
а, аз се отказах от услугите на тези хора (освен инцидентно) - писах за наличието им чисто информативно, някой може да има нужда.

# 39
  • Мнения: 3 379
В една от нашите сгради има т.нар. daycare center - т.е. център за почасово гледане на деца. Той е от типа на клубчетата, но не съвсем. Можеш да си оставиш детето за по няколко часа, например ако сутрин идваш много рано и още не работи детската или ако вечер оставаш до късно и не искаш твоето дете да е последно. Работи сутрин от 7, вечер до 10 мисля и много хора се възползват, много ценна придобивка е за персонала и компанията плаща. Разбира се, лошото е, че е само в една от 8-9 сгради в София, където имаме служители, а по страната - да не говорим. Но все пак е начало - хората го харесват и уважават тази свобода.

Има идея за корпоративна детска градина, но както някой по-горе писа - не е сигурно дали има изобщо смисъл от такава, има както плюсове, така и минуси.

Според мен има и други, по-лесни и простички начини, работодателят да стимулира младите майки и родители изобщо и да им е в помощ. Поне докато не стане като Гуугъл Simple Smile

# 40
  • Мнения: 1 278
В една от нашите сгради има т.нар. daycare center - т.е. център за почасово гледане на деца.
...
Разбира се, лошото е, че е само в една от 8-9 сгради в София, където имаме служители, а по страната - да не говорим

За някоя комуникационна компания ли говориш?  Simple Smile

Защото аз имам опит с единствения детски център на една големичка компанийка, който е в една от няколкото сгради, която е в един от многото градове .  Laughing

# 41
  • Мнения: 3 379
В една от нашите сгради има т.нар. daycare center - т.е. център за почасово гледане на деца.
...
Разбира се, лошото е, че е само в една от 8-9 сгради в София, където имаме служители, а по страната - да не говорим

За някоя комуникационна компания ли говориш?  Simple Smile

Защото аз имам опит с единствения детски център на една големичка компанийка, който е в една от няколкото сгради, която е в един от многото градове .  Laughing

Само ще се усмихна Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт