Нарисувай ми овца, или за детските картинки

  • 19 737
  • 150
  •   1
Отговори
# 15
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
За сега само смесваме бои ...

# 16
  • София
  • Мнения: 13 206
Анда, вие много рисувате с бои... аз съм й купила водни боички. Ентусиазирана е и рисува. Много често ползва червения цвят, май почти за всичко... и май психолозите смятат, че не е добре това  Rolling Eyes Показвала съм й както се смесват определени цветове кои други се получават. Аз като цяло мразя флумастрите, но нацелих едни на Кохинор. които се оказаха много хубави. Повече купувам моливи. Гледам да са качествени. Дори едни на Кохинор й взех. Едно време майка ни донесе такива от Чехия. Взе едно дебел графит облечен с нещо тъничко и гладко. Острят се. Прекрасни са. Тя ги начупи на втория ден  Shocked Twisted Evil #Cussing out Но аз не се отказвам, пак ще й купя такива...  Crazy

Ей сега я накарах да ми каже какво е сънувала. Тя каза "Гарван". А можеш ли да го нарисуваш? "Ми не мога" вика... "Ааа, не можеш! Човек като иска нещо, винаги успява. Я пробвай!" Нарисува го.. взе си черния флумастер и го нарисува... Rolling Eyes Какви неща сънува това дете, вече се плаша... Wink

Ще взема да обмисля идеята с дългия лист. Имаме телексна ролка у нас... мноооооого дълга  Twisted Evil

# 17
  • Мнения: 3 271
Много хубава тема Simple Smile
Аз не мисля, че в градината им налагат стил, доста свобода им дават, напоследък на сина ми (на 6) им задават сюжети по приказката, която четат. Трябва да постна снимки утре, аз така или иначе пазя картините им само снимани, защото рисуват много и отдавна се отказах от идеята да пазя всички.
Иначе често рисуват сънищата си. Аз си падам по това да говорим за съня и сутрин на път за градината точно това си разказваме Simple Smile
Виж за по-различни ракурси не съм се сетила да предложа. Тази вечер "копирахме" релефни неща като парички с пастел и молив. Много се забавляваха

# 18
  • соросоиден либераст и умнокрасива евроатлантическа подлога
  • Мнения: 13 650
Не знам дали взимате "Бърборино". Вътре има винаги "Как се рисува..." и има някакво животно примерно... На мен хич не ми се струва правилно това.

На мен това много ми харесва ... аз лично никога не бих се сетила да рисувам така ...

И според мен е добре,  точно защото децата виждат още един начин

# 19
  • София
  • Мнения: 6 999
Дариа рисува абсолютно неразбираемо все още, но обикновено ми казва какво е рисунката и аз охкам и ахкам във възхита.

Аз мога само някое пате да нарисувам... или дърво. Хич не ме бива. Преди си бях купила една книжка ка се рисуват героите на Дисни и ни харесваше много да рисувам, а после й омръзна.

# 20
  • Мнения: 5 877
Събирам идеи как да я науча да рисува различните движения. Клякане, ставане, въртене, тичане, навеждане...
Дотук пробвам с любимите й балерини, но не знам как да продължа.

# 21
  • Мнения: 3 161
Много хубава тема Simple Smile
Аз не мисля, че в градината им налагат стил, доста свобода им дават, напоследък на сина ми (на 6) им задават сюжети по приказката, която четат.

Явно вашата градина има различен подход от стандартните... Катето рисува страхотно, каква птица нарисува само, като се видяхме миналия път - чак се притесних, че изоставаме с Ирина Wink.

# 22
  • Мнения: 3 161
Други неща, които сме правили, но не с някаква система

Много ми беше тъжно, когато учителката й беше дорисувала рисунката и тя каза, че тази част била по-хубава от нейната. Постарах се да й обясня, че аз държа да видя нейните рисунки, защото по тях разбирам какво си мисли. А какво си мисли учителката – това е интересно за нейната майка, но не и за мен. Май разбра. Сега повече се отпуска да ми рисува някакви щуротии. Ама още се стяга от време на време.


Аз не бих го възприела толкова трагично това. Можеш също да й обясниш, че учителката е голяма и е рисувала много, преди да почне да рисува добре и че Ането ще рисува много по-хубаво, когато порасне още. Но и че нейната част е точно толкова хубава, колкото и на учителката и че най-хубаво е, че са нарисували рисунката заедно. Моето виждане е, че има ползва и от съвместното рисуване - стига възрастният да не е "дефектирал" и да рисува съвсем шаблонно - защото детето вижда нещо завършено и красиво, в което само е участвало; учи се от чужд модел (пак казвам - стига да е добър), а и работата в екип е умение, което също е добре да се развива.

Галерията за чуждестранно изкуство е много хубава идея. Кога ще отидем?

# 23
  • Мнения: 4 841
Аз не умея да рисувам нищо, което е свързано със свободно движение на ръката и овали - мога само с правилни геометрични форми. А, обичам и да оцветявам  Embarassed Не мислех, че синът ми ще има някакъв афинитет към рисуването, и честно казано сега съм доста объркана, защото не се чувствам достатъчно компетентна да насочвам и развивам интереса му. Тук обаче прочетох доста интересни неща, които със сигурност ще му предложа - благодаря за прекрасната темичка  Hug

По принцип какви са ми наблюденията - синът ми рисува ВИНАГИ с цветове, различни от оригиналните. Защото "истинските" ябълки били зелени, червени или жълти, но НЕГОВАТА ябълка е синя, или лилава... В градината също рисува нестандартно - беше нарисувал едно дърво с корените нагоре и клоните надолу, и беше обяснил на госпожата, че на дървото му е смешно и рита с корени от смях  Crazy Засега му купувам моливи, фулмастри, пастели и водни бои. Не съм му купувала от тези по-гъстите (темперни ли бяха?), защото си спомням, че имаха някаква настойчива миризма и ме е страх да не са токсични или поне вредни за деца. Иначе това на аватара ми съм аз  Laughing

Ще следя темата и приемам всякакви съвети и насоки!

# 24
  • Мнения: 14 654
Събирам идеи как да я науча да рисува различните движения. Клякане, ставане, въртене, тичане, навеждане...
Ето един весел пример за наведен/изправен човек:

# 25
  • София, център
  • Мнения: 3 455
Дъщеря ми за сега не рисува конкретни неща, но за сметка на това кара мен да го правя.

Не знам дали има нещо от заобикалящия я веществен и неовеществим свят, което не ме е карала да рисувам.

Вчера ме помоли да й нарисувам Тайна, например!

# 26
  • София
  • Мнения: 3 421
 Щерката рисува добре и не съм полагала кой знае колко усилия относно нейното развитие като художник Laughing Фантазията й е предостатъчна.

Малкият обаче  рисува постоянно някакви абстракции, които без неговото обяснение, не може абсолютно никой да предположи какво е нарисувал.
Не рисува къщи, дървета, слънца, хора, животни и такива според мен нормални за неговата възраст(4г5м) неща, а рисува скиорска писта, ракета, огън, катерушка, водолаз, катерушка, строителен кран. Ама пак казвам - това по неговите обяснения - аз може пък да нямам достатъчно фантазия, знам ли?!

Иначе за цветовете - дали им бяха да оцветят листа  с цветовете на есента и се беше справил добре, но иначе за неговите рисунки не пробира - хваща някакъв цвят(най-много 2-3) и си рисува с тях цялата рисунка. Огънят му може да е червен, жълт, черен - в зависимост от това кой молив е бил най-близо.
 
 

# 27
  • Варна
  • Мнения: 2 388
Щерката рисува добре и не съм полагала кой знае колко усилия относно нейното развитие като художник Laughing Фантазията й е предостатъчна.
Peace
И Дария е същата-понякога се чудя от къде ги измисля тези неща. Може да смесва цветовете и знае когато смеси например синьо и жълто, че ще стане зелено, бяло и червено и т.н. Идеята за фотоапарата е чудесна - утре и аз ще пусна рисунки. Лятото неизменна беше темата за плажа-беше рисувала легнали хора на шарени хавлии. Попитах  я какви са тези балони до всеки човек, а тя отговори, че това са чадърите. 

# 28
  • Мнения: 3 271
Благодаря ти, Еми  Hug Но според мен няма такива неща като изоставане в подобни области. Децата са толкова различни. Вики дори рисува схематично, в смисъл подрежда нещата като последователност Simple Smile А Катето в последно време развива добър усет към цветовете, това ме радва.
Довечера трябда да пусна някои снимки.

# 29
  • Мнения: 3 161
.. В градината също рисува нестандартно - беше нарисувал едно дърво с корените нагоре и клоните надолу, и беше обяснил на госпожата, че на дървото му е смешно и рита с корени от смях  Laughing

Ще следя темата и приемам всякакви съвети и насоки!

Леле, детето ти има силна индивидуалност и според мен няма нужда да правиш кой знае какво, за да го насочваш - само му купувай различни материали за рисуване и го води по изложби, купувай му книжки с красиви илюстрации, води го на интересни места, той ще си вземе, каквото му е необходимо. Но най-вече: внимавай учителките да не му прекършат творческия поглед към света и да го научат, че ябълките са зелени, а дърветата не се смеят! Поощрявай фантазията му и странните интерпретации на нещата, записвай (примено: обяснението му под рисунката), събирай нещата, които русува, в папка или кутия, за да знае, че са ценни - и ако някой сърдит чичко му каже, че не може всичко да е в оранжево, кажи му, че чичкото е в гршка. 

Общи условия

Активация на акаунт