захранване от 4 мес с сокове

  • 1 769
  • 32
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 940
nzdraveite nie sme na 2mes i 15dni i ot 2 sedmici davam veche priasno isceden sok ot krysha i morkov i vchera biahme na konsyltacia i moeto pedi kaza da davam veche pyrenca. Hug

Вие явно не знаете какво е колики. Всички тук ще ти кажат, че е рано за пюре, много рано. То не, че аз захраних много късно, ама поне издържах докато бебока навърши четири месеца.
Вчера говорих с една мама дето давала банан на детето си на 20 дни по препоръка на педиатъра. Представям си, ако бях дала на моя син, в Перник щеше да се чуе как реве.

# 16
  • Мнения: 508
Ти решаваш,има минали теми по въпроса,моето мнение да не се започва със сок,а с пюре и още не давам Peace

# 17
  • Мнения: 508
nzdraveite nie sme na 2mes i 15dni i ot 2 sedmici davam veche priasno isceden sok ot krysha i morkov i vchera biahme na konsyltacia i moeto pedi kaza da davam veche pyrenca. Hug
Е това е уникален случай #Cussing outтова педи е за #2gunfire Rolling Eyes smile3512

# 18
  • Мнения: 46 518
Захранване след 6 навършени месеца с оризова каша, в краен случай зеленчуково пюре. Сокове, колкото по-късно, толкова по-добре, след 1 г. и то разредени. А ако си хапва плодовете на парчета най-добре.

Това си е мое мнение, формиран след 3 години четене, ти имаш време, сядай, търси и пресмятай Simple Smile

# 19
  • Мнения: 6 029
След 4ти месец със зеленчуково пюре.

# 20
  • София
  • Мнения: 15 220
[
здравейте ние сме на 2 мес и 15 дни и от 2 седмици давам вече прясно изцеден сок от круша и морков и вчера бяхме на консултация и моето педи каза да давам вече пюренца . Hug



Моят съвет е да изчакаш поне до навършване на 4 месеца на бебето и тогава да започнеш да мислиш за пюрета.  Peace

# 21
  • Мнения: 408
аз също започнах със сокче от ябълка а после и морков.След това с плодово пюре а сега ни предстои зеленчуково.

# 22
  • Мнения: 480
Започнах със сокове още от третия месец.Първия ден по една две лъжички, после постепенно увеличих дозата, но само прясно изцеден сок от ябълка и морков в началото. Пробвах и с портокалов сок, който е много полезен но получи страхотно разтройство и повече не съм му давала. Дори си мисля , че си закъсняла. Според моя педиатър дори трябва да се почне с по лъжичка сокче още след 40-тия ден.

Ужас!  Shocked Баси доктора, смени го! Абе момичета вие не четете ли? Пишете във форуми, а не седнете да прочтете малко инфо, та и доктора малко да ограмотите. Не се заяждам, ама направо се втрещих, то това си е живо издевтелство върху бебешкия организъм. Naughty

# 23
  • Мнения: 9
аз давам сок с лъжички но съм съгласна с теб valerie този педиатър наистина е за  #2gunfire на два месеца и за мен е много рано въпреки че съм за по- ранното захранване ако само детето е готово за това което е най- важното разбирасе. нали най- важното е тяхнато здраве.

# 24
  • ВИДИН, 10 км след края на света
  • Мнения: 55
здравейте ние сме на 2 мес и 15 дни и от 2 седмици давам вече прясно изцеден сок от круша и морков и вчера бяхме на консултация и моето педи каза да давам вече пюренца . Hug

!!! ама защо да захранваме децата постепенно??? направо на кебапчета!
 ние сме на 3 месеца и сега ОПИТВАМЕ сок, още сме на ябълка по 3 лъжички дневно. другия месец ще ОПИТАМЕ пюренце. много хора не правят разлика между опитване и подготовка на стомахчето за захранване и самото захранване. заменянето на едно хранене със по-солидна храна става 5-6 месец... но колкото човека питаш, толкова мнения ще получиш...

# 25
  • Мнения: 745
здравей!има толкова много мнения по въпроса за захранването!потърси и прочети!мисля,че всяка майка трябва да вземе най-правилното решение за детето си.когато захранвах сина си,той беше на 4 месеца.започнахме с пюре от морков,което не хареса.смених го с тиква и имах голям успех!после картоф,спанак...за соковете,когато бяхме на консултация при навършени 3 месеца педито ми каза да му давам.аз естествено не съм и помисляла да го правя!!!имаше още колики и само това оставаше!!!!а съм чувала ,че соковете дразнят лигавицата на стомахчето и даже бебчето да няма колики при прием на сок може да се получат!!!това е от мен.успех!

# 26
  • София
  • Мнения: 435
и аз съм на мнение че за захранване със сок и дума не трябва да става.Сока се дава между храненията и се дава по съвсем малко колкото да се внесат малко витамини в бебешкия организъм,а не да се засища бебето.На 2,3 дори и на 4 месеца си е доста раничко.Нека бебето първо да опита други храни да му свикне коремчето с новото пък тогава да се дава пресен сок.И наи-важното коликите трябва да са изчезнали напълно Naughty
Не си мъчете дребчовците още от сега има време после ще опитат от всичко  Stop

# 27
  • Мнения: 554
Соковете ги почнахме още на 2 месеца, прясно изцеден морков или ябълка, по 2-3-4 лъжички, 3 месец почнахме плодовите пюрета, а сега сме вече на зеленчуковите, хапваме си сладко сладко, а коликите ни минаха на момента, когато започнахме соковете, както и гъбичките в устата, акаме редовно, пръцкаме редовно, абе всичко си ни е наред, да чукам на дърво.

# 28
  • Мнения: 9
преди давах по 30 гр. сок на ден но започна да повръща след всяко хранене затова и потърсих информация тук дали не съм нещо сгрешила.нашият педиатър беше казал че това кол. е нормално но сега не мисля така и сега като ходим на консултация ще и кажа за това.сега и давам само по две лъжички както се казва само да приема някакъв витамин и повръщането изчезна, и тя се чувства добре. newsm78 че даването на твърдите храни от 4-5 месеца е добре а пък за соковете защо да не ги даваме с лъжички поне докато не им укрепне стомахчето. Wink

# 29
  • Мнения: 508
преди давах по 30 гр. сок на ден но започна да повръща след всяко хранене затова и потърсих информация тук дали не съм нещо сгрешила.нашият педиатър беше казал че това кол. е нормално но сега не мисля така и сега като ходим на консултация ще и кажа за това.сега и давам само по две лъжички както се казва само да приема някакъв витамин и повръщането изчезна, и тя се чувства добре. newsm78 че даването на твърдите храни от 4-5 месеца е добре а пък за соковете защо да не ги даваме с лъжички поне докато не им укрепне стомахчето. Wink
Стига с тези работи,ок сокчетата са с витамини,но на тази възраст децата приемат такива и с адаптираното мляко и с кашата,едва ли е СВЕТОВЕН проблем ако не пият сокче.Вече доста лекари се изказват по въпроса че на тази възраст сокът по скоро вреди отколкото помага #Cussing out

Общи условия

Активация на акаунт