Каква е най-добрата разлика между двете деца?

  • 13 472
  • 125
  •   1
Отговори
# 30
  • Мнения: 4 496
По-голямата разлика е добре за родителите.
По-малката - за децата.
Аз, като опитала и двата варианта, смея да твърдя, че по-малката е по-добре.Лично за мен де. Flutter

# 31
  • Мнения: 24 467
Аз пък мисля, че няма универсално правило нито за родителите, нито за децата.
Не винаги за децата малката възрастова разлика е добра. Някои родители използват малката възрастова разлика, за да нататрузят забавленията на малкото дете в тежест на по- голямото. В компанията имахме две сестри с три години разлика. Винаги си е личало коя е по- малката и на никой не му беше приятно /говоря за деца/ да играе с малки. Често "пропускахме" да ги извикаме именно защото не ни беше приятно присъствието на сестирчката.
Също така не е задължително и за родителите да е по- добре голямата разлика. Ако има кой да помага при отглеждането и за тях пък може да се окаже по- удачно това да стане "на веднъж" или в кратък интервал.
Зависи много от настройката на самите родители, от възможностите им, от вижданията им по въпроса и не на последно място от ангажимента, който лично те са готови да поемат, без да "разчитат" че децата им ще се отглеждат взаимно. Независимо от възрастовата разлика за мен децата са си отделни същества, нищо че са роднини по стечение на обстоятелствата и всяко следва да си има свой личен живот, своя среда, а не задължително да споделя личния си живот с този на брат си/ сестра си изцяло, ежедневно и във всяко едно отношение.
За нас преценихме, че разликата от 6 години е идеална. И двамата работим, никой не може да си зареже работата с години. За това решихме, че е най- удачно да родя второто дете, когато първото тръгне в първи клас, за да мога да помогна в началото, тъй като сметнахме, че мога да си позволя да си остана 10 месеца в къщи. Големият все още не беше толкова голям, че да се откъсне изцяло от брат си. Също така двамата не са с толкова малка разлика, че да ни блазни мисълта, че можем да решим, че живота и интересите на големия могат да бъдат споделени от тези, на малкия. Гледаме всеки от тях да си има своя личен живот и своето детство, стараем се до колкото можем.
С моя брат имаме разлика от 5 години. Всеки си имаше своя среда, своя компания. Това не ни пречеше да се лигавим обаче заедно и сега, като големи, да си поддържаме добри контакти.

# 32
  • София
  • Мнения: 3 064
И малата и голямата си имат предимства и недостатъци. Мъжът ми има брат 9 г. по-голям и в момента се разбират идеално - общи приятели, общи купони и така...  Аз за себе си нищо не мога да кажа, защото това дете го чаках 5 години и не смятам сега да имам претенции. Искам да мине известно време преди второто, но в края на краищата не мога да си позволя да се пазя, ако след това се наложи да чакам още 5. Така че - Божа работа! Всяко дете е добре дошло, когато - тогава!

# 33
  • Мнения: 5 362
Според мен,между 3 и 5 години е идеално Peace

# 34
  • Димитровград
  • Мнения: 1 742
Идеалната разлика е тази,която има между децата и те се разбират добре.На мен и сестра ми е 5 години и много се карахме.А аз лично не искам да гледам 2 бебета,разликата няма значение.

# 35
  • Sofia
  • Мнения: 523
Отговарям ти като дете, което има по-малка сестра и по-малък брат: сестра ми е с 1г 2м по-малка, а брат ми с 8 г. И с двамата се разбирам прекрасно. Аз бях 1ви клас, сестра ми - предучилищна, когато мама си беше вкъщи. Няма значение разликата - важно е да са желани децата и да се научат, че са еднакво обичани и важни един за друг.

А като майка: Аз лично съм готова за второ (съпругът ми и той), но се налага да изчакаме 2 години (раждане със секцио). При всички случаи предпочитам децата ми да имат малка разлика (максимум 3 години). А и каквите сме луди - мислим и за трето след още 5-6-7 години.

А за теб най-добрата разлика е тази, при която ти ще си готова за още едно.

# 36
  • Мнения: 3 405
Според вас каква е най-добрата разлика между две деца?

Най-добрата разлика е тази, която вие сте избрали да имат Simple Smile

# 37
  • Мнения: 865
Като тръгне голямото първи клас е хубаво мама да си е вкъщи по майчинство с братче или сестриче. baby_neutral
ние с брат ми сме така,но от тази разлика не сме много близки Sad.аз бих искала малка разлика м/у децата и това и ще направя в скоро време Heart Eyes

# 38
  • Мнения: 1 121
Най-добра за вас, родителите или най-добра за децата?

За децата колкото по-малко е разликата, толкова по-добре. За родителите пък може би най-добрата разлика е 6 - 7 г. Тогава голямото дете вече разбира, помага, не застрашава малкото с поведението си. Освен това прекарва по-голямата част от времето си вън от вкъщи и родителите имат повече време да обърнат внимание на малкото. Голямото вече започва "да се отделя" и да си има своя среда и малкото запълва "празнината". А и при такава разлика двете са толкова различни, с толкова индивидуални нужди и интереси, че картинката е максимално пълна. За мен е удоволствие да се грижа за бебка и същевременно да общувам с другата си дъщеря вече като с голям човек. Но пък съжалявам, че може би голямата възрастова разлика помежду им, ще им попрече да са миксимално близки и привързани една към друга. И все пак възпитанието предопределя това в по-голяма стерен от възрастта.

За мен идеалното е две породени деца и един изтърсак след 7 - 10 години Grinning

Напълно подкрепям казаното. За породените деца е най-лесно да си играят заедно и да са по-близки, защото ги вълнуват едни и същи неща, на един и същи режим са, играят едни и същи игри, даже тръгват на училище по едно и също време. Когато имат по-голяма разлика, обикновенно имат и различни приятели (по-голямото с по-големи деца, по-малкото с по-малки). Има и изключения разбира се, но общо взето наблюденията ми потвърждават точно това. Аз, например вече искам още едно дете, но мъжът ми се колебае, май не е готов. Confused А на мен не ми се чака, искам да са максимално близки, знам, че ще ми е трудно в началото, но и не искам едното ми дете да отрастне и да стане самостоятелно само, за да се върна наново към отглеждането на напълно зависимо от мен дете.  Wink

# 39
  • Мнения: 2 723
Аз мислех, 4-5 години.
Но, така се случи, че сега искам неискам ще си ги гледам с 2,6 годинки разлика.
Ужасно съм уплашена, изобщо не знам как ще се справя...
Не че имам избор де ooooh!

# 40
  • Мнения: 3 478
Няма универсален отговор на този въпрос. Всеки харесва различно. Ние се спряхме на по-малката. Аз хич не си падам по голяма разлика, може би защото ние със сестра ми сме с малка, но пък други хора определено предпочитат по-голямата. Просто си е до семейство и най-вече до майката, кога тя ще се почувства готова за тази стъпка.

# 41
  • Варна
  • Мнения: 1 858
Според мен,колкото е по-малка,толкова по-добре Peace
Вярно е,че за родителите е по-трудно,но смятам че за децата ще е по0добре да са с малка разлика.
В този ред на мисли,догодина започваме да работим за второ.А пък каквото дал Господ Praynig

# 42
  • Мнения: 8 999
Мисля, че няма значение каква е разликата между децата. Ако искаш второ или трето дете, просто ги създай, а не цели някакви недоказани и недоказуеми идеали.
Според мен най-добрата разлика е 1г. и 3 мес. /това е разликата между моите деца/.

# 43
            И аз мисля че колкото по-малка разлика толкова по-добре, вярно ще е трудно първите една - две години, но пък иначе ще са си другарчета и на един акъл Аз лично направих така - разликата ще им бъде 1година и 1месец   Решихме го с мъжа ми в следствие на това че и двамата имаме братя с година и половина разлика и винаги сме си били заедно, дори и сега   Когато е голяма разликата е по-различно - няма я тая близост, пък и като минат няколко години и на родителите не им се занимава пак с тия бебешки истории защото се чувстват изморени или пък момента не е подходящ и така си остават с едно детенце! За това на веднъж и двете да си спокоен че не са сами, пък след години винаги може да си родиш и трето family4

# 44
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
2години  Peace

Общи условия

Активация на акаунт