Въпрос за хляба на 1-годишно дете

  • 1 788
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 639
правя и сутрин попарата с 4 сухара,на обяд и слагам още 2 в манджата,но тя има нужда защото е много слабичка и искам да качи малко ама пак не става Tired

# 16
  • Мнения: 4 784
Аз му давам и хляб и сухар, в повечето случаи сухар. Давам по мъничко, когато ние хапваме и той като го види - иска. Започва се едно пищене и реване, докато не му дадеш!

# 17
  • Мнения: 100
Аз и давам от 8 месец коричка да си дъвче, не е дебело дете(сега тежи 9,5кг)затова давам винаги когато поиска.

# 18
  • Варна
  • Мнения: 1 522
Хляб и сухар не слагам в яденето, не го намирам за нужно. Сухар яде на попара, но това се случва доста рядко. Черен хляб не и давам просто защото бях чела някъде, че го оцветяват с утайка от кафе. Не знам до колко е верно, но не мисля, че губи нещо от това, че не го яде. За сметка на това давам доста зърнени храни като овесени, пшеничени, ръжени ядки, ориз, фиде в супите, царевично брашно и т.н.

# 19
  • Мнения: 508


НО давам много зърнени храни - пшенични, овесени ядки, просо, царевица, ориз.

И аз още не съм давала. От време на време яде попара и в нея слагам 2 сухара. Засега и стига яденето и без хляб. Знам, че се препоръчва пълнозърнестия.

# 20
  • София
  • Мнения: 15 221
В тази тема обсъждахме въпроса кой хляб е по-подходящ за децата:
Вреден ли е "черния"хляб за децата?

# 21
  • Мнения: 676
Аз му слагам от време на време по един сухар в супата, когато ми се струва, че е много рядка иначе не му давам, но не виждам нищо лошо да яде, ако иска в крайна сметка с глутен се захранва по-рано от 1г.

# 22
  • Мнения: 15 584
По някога му мажа филийка с нещо. Но най-често му давам коричка хляб. Много обича - хем си чеша венците, хем хапва. Не съм имала проблем. Давам му го от 2 месеца някъде

Общи условия

Активация на акаунт