Декларация на модерната жена

  • 1 451
  • 23
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 782
Едно е да мрънкаш, друго е да кажеш точно, кратко и ясно какво искаш. Било то от мъжа до себе си Peace
Не искам да споря, май вече трябва да съжалявам,че съм пуснала темата /тъпата/... ooooh!

# 16
  • Мнения: 4 496
В замяна обещавам да му прибирам чорапите...Няма цветя- няма прибиране. Mr. Green

# 17
  • Мнения: X
ani_4ka, не съжалявай за темата, ела да видиш аз какви войни бях докарала преди време Mr. Green  Hug

Деца и кола нямам (но имам книжка). Всичко останало важи и за мен Flutter

# 18
  • Мнения: 3 782
Зизи, изпуснала съм го този момент. Аз тук във форума влизам да науча нещо ново, да споделя мнение и опит, но не и да се карам с хора. Не обичам споровете,съобразявам се с мнението на всеки. Peace

# 19
  • Мнения: 236

Жените не са това,което бяха. По-голямата част от времето им не минава покрай печката или чистенето на дома.
Ето един манифест, който открих в електронното списание Аз -жената.
Интересно ми е какво мислите по всяка една от точките.



Е, хайде. Няма нужда да правите клуб на онеправданата форумка. Освен това мисля, че съвсем конкретно съм отговорила на заданието в темата, т.е. да коментирам т. нар. манифест. Коментирала съм го: казах, че на мен ми звучи клиширано и комплексарско и това си е моето мнение. Нямаше нужда авторката да опонира на всяко мое включване в темата, пък после и да се обижда. Освен ако тя лично не е автор на въпросното писание, разбира се.

Също така казах, че бих приела текста ако заглавието не беше "Декларация на модерната жена". Няма нищо модерно в затрупаната с работа, стараеща се да угоди на всяка цена на мъжа си и оправдаваща се колко добре шофира жена. Всичко това по-добре подхожда на труженичка от времето на комунизма. Така мисля аз. Само две, три от точките придават малко по "модерен" привкус на писанието.
Това конкретен отговор на твоя въпрос ли е, ani_4ka, или темата е пусната, за да се оплача от съпруга си и да споделя как той не ме разбира? Уточни това и всичко ще си дойде на мястото.

# 20
  • Мнения: 2 229
Не съм модерна. Mr. Green

# 21
  • Мнения: 1 906
- не пуша
- уж не вредя на природата  Laughing
- не винаги се храня здравословно, но вкусно
- вълнувам се от мода
- излизам на кафе с приятелки (и приятели   Flutter  )
- деца все още нямам
- поддръжката на дома не е само моя грижа, активно участие взема и милото  Heart Eyes
- справям доста добре и с готвенето
- ходя на работа
- не печеля, колкото него (доста има докато го стигна  Rolling Eyes )
- имам книжка и кола и карам много добре (въпреки това забележки не липсват  Twisted Evil )
- амбиции имам и в излишък
- обожавам ровичкането в Интернет
- сериали почти никога не гледам
Ами не знам дали мога да се смятам за модерна жена  newsm78 .

Последна редакция: пт, 02 ное 2007, 13:43 от Бонбонче

# 22
  • Мнения: 3 782

Жените не са това,което бяха. По-голямата част от времето им не минава покрай печката или чистенето на дома.
Ето един манифест, който открих в електронното списание Аз -жената.
Интересно ми е какво мислите по всяка една от точките.



Е, хайде. Няма нужда да правите клуб на онеправданата форумка. Освен това мисля, че съвсем конкретно съм отговорила на заданието в темата, т.е. да коментирам т. нар. манифест. Коментирала съм го: казах, че на мен ми звучи клиширано и комплексарско и това си е моето мнение. Нямаше нужда авторката да опонира на всяко мое включване в темата, пък после и да се обижда. Освен ако тя лично не е автор на въпросното писание, разбира се.

Също така казах, че бих приела текста ако заглавието не беше "Декларация на модерната жена". Няма нищо модерно в затрупаната с работа, стараеща се да угоди на всяка цена на мъжа си и оправдаваща се колко добре шофира жена. Всичко това по-добре подхожда на труженичка от времето на комунизма. Така мисля аз. Само две, три от точките придават малко по "модерен" привкус на писанието.
Това конкретен отговор на твоя въпрос ли е, ani_4ka, или темата е пусната, за да се оплача от съпруга си и да споделя как той не ме разбира? Уточни това и всичко ще си дойде на мястото.
Кое дали е конкретен онговор на моя въпрос? Rolling Eyes Също така искам да уточня,че темата не е пусната за да се оплаквате от това как мъжът ви не ви разбира. Аз смятам,че по-голямата част от нещата писани в този манифест трябва да напомнят на днешната жена,че не трябва да прави компромиси със себе си. Това ми беше идеята.
Изобщо не съм искала да споря с някой. Плюс това манифеста не е мое писание. Аз дори не съм омъжена.  Mr. Green

# 23
  • Мнения: 3 782
И за да не бъда разбрана погрешно ще отговоря и аз.
Не пуша, нямам книжка, още, не се грижа за нашите деца, защото още нямаме такива, печеля почти колкото приятеля ми, имам амбиции и то големи.
Искам цветя и не само по празниците, изважда ме и то винаги когато го решим двамата.
Още от сега съм му дала да разбере че аз съм жена и за да изгелждам и да се чувствам добре имам нужда от моето време.

Общи условия

Активация на акаунт