Мама люлка ще люлее, ЯНУАРИ песнички ще пее!

  • 11 681
  • 287
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 3 688
LALKA  аз раждах с епидурална упойка и мойто мнение е че не е никак страшна.Вярно че се слага между прешлените на гръбната,но анестезиолозите са добри и няма място за притеснение.По въпроса ти,да мисля и този път да я използвам въпреки че ще раждам планово секцио.

# 16
  • Мнения: 68
Като ги гледам тези пеперудки на мен ми иде да полетя:) много са сладки, а и на Мари определено римите и идват с лекота.
И аз съм привържени4ка на епидуралната упойка:)
Колкото до сексуалността, с тоя корем се 4увствам толкова секси, 4е като мина покрай огледало избягвам да се оглеждам. Сно6ти на  връх Хелоин  установих, 4е имам идеални форми за тиква, и 6тях да съм, и да изглеждам типи4но в духа на празника, само дето няма6е костюм моя номер.
х х х

# 17
  • София
  • Мнения: 308
И аз мисля да раждам с епидурална упойка. Първоначално се притеснявах, че упойката може да забави раждането и когато дойде момента да напъвам няма да усещам напъните и бебка ще се измъчи докато излезе. Но после прочетох някъде, че тази упойка премахва само болката, но продължаваш да усещаш тялото си. Така че като е правилно дозирана няма проблеми. И обикновенно докторите и акушерките я препоръчват. А и всички мнения на майки раждали с упойка са много положителни.
Е, сигурно ще ме хване шубето, като тръгнат да ми забиват иглата в гръбнака. Ама се успокоявам, че тази упойка не се прави от вчера и анестезиолозите си знаят работата. Пък и гледам да се настройвам по-положително за раждането и съм си забранила да си мисля глупости. Повтарям си че всичко ще е ОК, ще мине бързо и на финала ще си гушкам едно здраво бебче.

# 18
  • Мнения: 5 391
Аз раждах с епидурална, сега пак така.
Няма какво да се лъжем, поставянето специално на мен ми беше много неприятно, оказа се че на няколко поредни поясни прешлени имам шипове и тая ми ти игла като се заби в тях... Crazy
Но се забравя, сигурна съм че на нея дължа само приятните спомени от раждането.
Не случайно толкова бързо съм пак на тепиха Grinning

# 19
  • Мнения: 802
Здравейте милички  Hug
аз бях на 3 D и съм много щастлива от срещата с бебка ! Нашия татко също много се радва !
от миналия месец до сега е станала почти два пъти по - голяма .
Днес е измери доки и каза, че е цели 39 см. и 1407 грама /ако е точно, че нали не е кантар / .  newsm44
Направи ми подарък като ми изпечата цветна снимка на личицето  newsm03
Да ви кажа умирам си от кеф ....

относно упойките - за сега плановете са да бъде секцио с пълна упойка ! Но ... нищо не се знае ...
нека първо да устискам поне до средата на декември .

Лека Вечер на всички и много Целувки по коремчетата !

# 20
  • Мнения: 52
Благодаря на всички мами за пожеланията за сватбата GrinningМного сте мили всички.Искам също така да споделя, че днес бях и на преглед да гледаме малката ни сладуранка.Все си ми е обърнато с главата надолу бебето...откакто имах проблеми в средата на седмия месец..много ниско долу е..и имам все още болки.Станала е 1,650кг...и последното решение на лекарките ми ..е секциото.Дори вече замисляме датата.От всичко най-съм спокойна че бебето е наред.Лекарката ми днес ме успокои като ми каза...-"Ти нямаш проблеми с бебето..имаш здраво бебе..имаш проблеми с износването му."Трябва повече да стискам зъбки.И няма как лесно майка не се става  smile3521Да се надявам, че вече ще ми остава повече свободно време да пиша в темите Simple Smile

# 21
  • Мнения: 2 641
Strashna tema Alex Simple Smile

# 22
  • Мнения: 1 325
И аз се вписвам в новата и прекрасно оформена както винаги темичка Simple SmileАз също ще съм с епидурална анестезия тук това е практика и всички раждат така Simple Smile И аз не съм много на ти относно кърменето но ще се информирам повече и ще се старая колкото мога Simple Smile

# 23
  • Мнения: 393
  Усмивка,а ти ли беше тази,която се плашеше от 3D снимки на бебета,които някой беше публикувал в сайта Mr. GreenСпомням си колко пъти беше попитала,дали сам на теб ти изглеждат такива....И как се радваш сега Hug Дано януари да си още  по-доволна Peace

# 24
  • Мнения: 76
Гледах, че обсъждате праховете за пране. За дъщеря ми бях в Канада, където не продаваха бебешки прах. Или поне аз така и не открих такъв. Перях в общата пералня на блока  Shocked за радост на всички баби и сушах в общите сушилни. Такива са условията там! До ден днешен детето ми не е направило алергия към нищо. Никога дупето не й се изривало, не е имала обрив по тялото и т.н. Така че моето мнение е, че ако детето е предразположено към такива неща и най-чудодейния прах за пране няма да го спаси (имам приятелка, която пере дрехите на детето си отделно и с бебешки прах, а то вече е на 5г. и си страда постоянно от най-различни обриви).
 
Сега сигурно ще купя бебешки прах, но едва ли това ще ни спаси от алергии или обриви. Всичко е въпрос на чувствителност на бебешката кожа и самата обремененост на бебето. Може би просто ако перем на високи температури ще е достатъчно. Не че съм против цялата тази бебешка козметика, напротив, аз съм перфектния съвременен консуматор, но си мисля, че има огромна доза маркетинг в цялата тази индурстрия и малко доза екология и полза  за здравето....

# 25
  • Мнения: 802
  Усмивка,а ти ли беше тази,която се плашеше от 3D снимки на бебета,които някой беше публикувал в сайта Mr. GreenСпомням си колко пъти беше попитала,дали сам на теб ти изглеждат такива....И как се радваш сега Hug Дано януари да си още  по-доволна Peace

ами ДААА  smile3521
В началото бебето изглеждаше като извън земно ... сега обаче вече е друго ...
тя е една малка сладуранка  smile3521

# 26
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Усмивке, и на кого прилича малката сладурана  Flutter
Елеонора, честито и от мен!
За праховете-когато Мартина се роди питах акушерките в отделението, там перат с Ариел+Ленор Сенситив. Затова аз продължих и в къщи с тази комбинация, да чукна на дърво проблеми нямах. Сега мисля да процедирам по същия начин.
Ханна, и на мен в началото ми беше странно кърменето точно по тази причина, после пък дойде момент, в който не давах на мъжа ми да ги докосва, докато в един момент започнах да разграничавам двете удоволствия. Mr. Green

# 27
  • Мнения: 1 215
Много хубава тема, ама като гледам как пшете до утре ще е запълнена! Laughing
По въпроса за праха, въпреки че вече съм минала оттам нищо не мога да кажа, защото 6 месеца перях беба само със специален детски прах за пране и накрая пак направи атопичен дематит. Така че и аз си мисля, че ако детето е предразположено към алергии никакъв прах няма да го спаси.
А за кърменето.... ех, за кърменето колко мога да пиша.... В началото изпитвах ужас и заявявах най- отговорно че няма да кърмя, после реших да пробвам, пък девойката взе че ме захапа, после пък взе да ми харесва и накрая така ми се напълниха гърдите, че нямах избор освен да се изцеждам или да кърмя, иначе си ходех с мокри петна по блузите..... Но като цяло, колкото и странно да е, имам само хубави спомени от периода на кърменето. Да не ви обяснявам колко по- лесно е от всичко останало....

# 28
  • Мнения: 52
Добро утро на всички  Two HeartsАз от сутринтта съм на чай от лайка...с мед и лимони че гърлото се мъчи пак да ме боли нещо.И ставам дори сега ..защото отивам да дам изследвания за антителата.Нали съм А рн-  .А снощи не съм спала ..такива болки в кръста направо не е за говорене, въртях се въртях се и не мога и не мога да заспя.Вие как сте със спането?

# 29
  • Карлово
  • Мнения: 4 034
Добро утро!
Аз нямам проблеми със спането. То аз с какво ли имам проблеми покрай бременността, чак ми е неудобно да казвам, че нищо ми няма.
Днес въпреки мрачното и мъгливо време съм настроена много положително. Утре Мартина става на две и ще обикалям за подаръци. Аз съм ги набелязала отдавна, събрах парите от бабите /аз така предпочитам, да няма после неприятни изненади, нещо не ни съвпадат вкусовете/ и ме чака весел шопинг. Защото като влезна с нея в магазин за играчки нали се сещате, че трябва да изкупя почти целия магазин за да има мир и спокойствие Mr. Green
Хубав ден!

Общи условия

Активация на акаунт