Бързо съвет за риба хек

  • 80 139
  • 11
  •   1
Отговори
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Искам много да приготвя риба. Купила съм хек, но не на филета, а само чистен. Взела съм два пресни големи домата, зелен лук, сметана, копър и магданоз. Ще се получи ли според вас с тези продукти, че ми писна да не ми ядат манджите?
Смятам на микровълновата да задуша лука, да наредя рибата на шайби, доматите на кръгчета отгоре и като е полуготова да прибавя сметаната с копъра или магданоза. Thinking Ще я сервирам със зелена салата.
Моля ви, ако мислите, че друг начин на приготвяне ще е по-подходящ, кажете.

# 1
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Сега видях рецептите за херинга по-долу Embarassed Извинявам се за новатат тема. Действах импулсивно. Моля модераторите, ако решат за нужно да я изтрият и да копират мненията ми в другата тема.
 Blush НЕ НА СПАМА

# 2
  • София
  • Мнения: 10 291
Само да ти кажа, че като го готвя в еннска, така както си описала, според мен става фантастичен, но мъжо хич не го харесва....
Мого по го уважават ако го изпържа на тиган леко паниран само с яйце и после го сервирам с чеснов сос от 1:1 к.мляко и майонеза, чесън и копър.

# 3
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Ех, защо не те послушах като знам, че любимия много обича като панирам риба.
Сготвих манджата и според мен се получи много добре. Даже и малкият хапна за вечеря, но мъжът ми яде , за да не  ме обиди  Embarassed Аз обаче пак бих си я сготвила. Отне ми много малко време, а е сравнително здравословно приготвена. eat

# 4
  • София
  • Мнения: 3 328
Сготвиш ли я в микровълновата, ще стане като варена, а от опит знам, че не се харесва особено /моят мъж също не обича да готвя риба на микровелето/.
В петък готвих хек на фурна - намазах тавата със зехтин /за готвене/, сложих филетата, ръснах помежду им сол, отгоре - пак малко зехтин, съвсем малко вода и...ги забравих за половин час. След това ги обърнах и пак ги забравих, този път за 15 мин. Ефектът - все едно бяха печени на скара. Ама я опитай да опечеш бяла риба на скара... Mr. Green Гарнитура - салата от домати, краставици, пресен лук и магданоз. Чаша бяло вино Grinning

# 5
  • Бу-у-урга-а-ас
  • Мнения: 2 698
Цитат на: Karimma
Ама я опитай да опечеш бяла риба на скара... Mr. Green

Опитвала съм. Получиха се едни сухи рибени кори като рибен чипс.  Sick

# 6
  • София
  • Мнения: 3 328
Цитат на: logo5ka
Цитат на: Karimma
Ама я опитай да опечеш бяла риба на скара... Mr. Green

Опитвала съм. Получиха се едни сухи рибени кори като рибен чипс.  Sick

И при мен така - нщо че на едно прасе маста измазах преди това върху скарата Embarassed

# 7
  • В центъра на моретата
  • Мнения: 1 575
Вчера готвих хек по следния начин. Идеята ми беше да пробвам нещо по-различно от пържен или паниран. А ето и рецептата:
 Рибата я нарязах на филийки с дебелина околодва пръста.
Наредих парчетата в тавичка намазана с олио. Посолих я. Нарязах кисели краставички и лук и ги поръсих отгоре. Добавих около 1/2 ч.ч. от маринатата на киселите краставички. Накрая всичко го залях със сос от 1/2 кутийка майонеза разредена с вода. Добавя се чесън и подправка за риба.
Тавичката се покрива с фолио и се пече около 30 мин. или 40 мин. Накрая се маха фолиото и се запича отгоре,  като може да се добави счукан чесън, който е необходимо само да се задуши и преден дивисил.
 Стана добре.
 Приятен апетит!

# 8
  • Мнения: 163
Имаше една рецепта която беше от Иван Звездев за хек-пица. Две мои колежки са я правили и отзивите бяха превъзходни. После ще потърся рецептата и ще я копна тук.

# 9
  • Мнения: 163
Риба - Пица
Нужни са филета на риба хек. Поставят се в намазнена тава с кожата надолу. Отгоре цялата риба се намазва с доматено пюре или лютеница, поръсва се с риган и пикантина. Без вода, само на мазнина се пече около 30 минути /рибата си пуска сос/. Като се запече цялата риба се покрива с кашкавал на тънки филийки и  отгоре му се нареждат домати на колелца , пак малко риган и малко орехи. Отново се запича но само отгоре.


# 10
  • преди Варна/сега Горна Оряховица
  • Мнения: 4 258
Аз хека го панирам-панировката е от яйца,брашно,малко сол и биричка.После при сервиране поднасям сос от: майонеза,кисело мляко,пресован чесън,солчица и ситно нарязан копър!

# 11
  • София
  • Мнения: 3 328
Сега се сещам, прочитайки по-горе рецептата на Звездев, за още една негова рецепта за бяла риба. Филетата се разделят на две равни части /като количество/, с едната част се покрива дъното на тавата, отгоре се изсипва плънката - предварително задушени лук, моркови, кисели краставички, гъби - всичко нарязано на ситно, задушено в малко вода и мазнина и посолено, и върху плънката се подрежда другата половина от общото количество риба, така че плънката да се покрие напълно. Залива се с малко бяло вино и вода и се слага за около половин час в предварително загрята до 180-200 градуса по Целзий фурна. Правила съм много пъти бяла риба, вкючително и хек, по тази рецепта - става много вкусна. Но особено хубава по тази рецепта става мерлузата. За мен от белите риби тя е предпочитана.

Общи условия

Активация на акаунт