Успех с гърнето!?

  • 1 661
  • 29
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 139
Моят син всяка сутрин си върши голямата работа там, а през деня го слагам и за малката. За първи път го сложих на 7м. Проблема е, че още не си казва и за това не можем да махнем памперса.

# 16
  • Мнения: 102
Миличка, не смятам, че е рано вашето сядане на гърне, но сигурно ще ви бъде много трудно. Според мен до мига, в който детето осъзнава какво се иска от него се изминава доста дълъг път. при нас това се случи на 1г. и 8мес. Успех!

# 17
  • Tам през Атлантическия океан
  • Мнения: 7 120
Сложих я преди 1 м. В началото голям успех, две седмици подред всяко ако в гърнето...и други работи. Времето застудя...мен не домързя и занемарих слаганията. Сега пак поднових, но тя сутрин си върши голямата  в момента в който се събуди и не сме хванали нито едно лайно от една седмица. Малките работи ги хващаме, от време на време.

Моя съвет е, почнете ли в никакъв случай не спирайте или разреждайте слаганията.
Laughingхихихи и ние акото не можем да го хванем Whistling Crazy иначе като го сложа и винаги пишка в гърнето Peace

# 18
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
От 6-месечен сиди на гърне, сега е на 1г8мес и вече половин година е по гащички или слипчета  Peace
Преди месец сложихме нощен памперс, че почна да не се събужда да пишка нощем.

# 19
  • Мнения: 752
Браво на вас! Каката ни я слагах на гърне от 9 м. и на вашата възраст също съзнаваше какво прави там. Продължавай и скоро може съвсем да го махнете. Но още е малко детето да си казва.

# 20
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Синът ми си казва от 13месечен. Имаше обща дума и за малка, и за голяма нужда - "какА".
От месец казва "пиш" и "аки", след акане се обляга по корем на дивана и чака да го избърша с мокри кърпички, след това казва "мий, мий 'калото"  Laughing (да му измия цукалото).
Но се иска много постоянство и здрави нерви от страна на майката. Аз имах късмета цяло лято да сме в Гърция и там детето изкара само по гащички - голо и босо  Laughing Дрехи сме обличали само за разходка  Laughing Иначе беше по цял ден на двора и улицата като Маугли  Laughing
И до днес веднъж седмично се напишва, ако се е заиграл. За навън също му слагам памперс, но се прибира сух - стиска по 2часа.
Голямото пране на гащи беше миналата зима, но сме на теракот и тичах с парцала при фалове...
От майката зависи, ако й се занимава - детето ще се научи.
Сменяйте гърнета, пляскайте с ръце и викайте "Браво" - моят син сам си вика "Браво, Коки!"  Laughing, ходете заедно до тоалетна, нека има едно гърне и там  Peace
Моят син има и седалка за тоалетна, и там върши работа, но предпочита на гърне пред телевизора, докато вървят рекламите  Laughing
Успех на всички, възползвайте се от парното да сушите гащички, резултата няма да закъснее...

# 21
  • Мнения: 603
Когато я слагам да седне на гърнето почти винаги върши някаква работа (започнах с опитите преди 1 м.). Когато и кажа хайде на гърненцето - посочва ми го, но не винаги иска да сяда. Не знам дали осъзнава какво прави. Според мен не осъзнава.

# 22
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
Сетих се,че първото гърненце беше музикално - това е голям стимул  Peace
Като кажеш на бебчето "Айде, пишкай да пее гърненцето" - амбицията е голяма  Laughing И после браво с ръчичките...

# 23
  • Някъде във Вселената :)
  • Мнения: 340
Освен казаното до тук, след като свършат нещо в гърнето, трябва да им се показва и разбира се да се съпровожда с много пляскане, усмивки и бравооооо.
Моят син в началото, когато му показвах произведението, той искаше постоянно да го докопа и да го пипа, беше му много интересно когато го отнасях той ревеше. Е, разбира се успявах да го опазя да не бръкне в гърнето  ooooh!. От тогава викаме "чаоооо, чаооо пишо и ако  Joy". Всичко обръщаме в игра и забава иначе е голям зор.

# 24
  • Мнения: 2 616
Сложих я преди 1 м. В началото голям успех, две седмици подред всяко ако в гърнето...и други работи. Времето застудя...мен не домързя и занемарих слаганията. Сега пак поднових, но тя сутрин си върши голямата  в момента в който се събуди и не сме хванали нито едно лайно от една седмица. Малките работи ги хващаме, от време на време.

Моя съвет е, почнете ли в никакъв случай не спирайте или разреждайте слаганията.

Така ама моето чудо има дни, в които не иска и да чуе за гърнето, види ли го и се дърпа, хич не ще даже да сяда на него. Тогава аз изчаквам един-два дни и пак започваме, предпочитам така, отколкото да го насилвам да прави нещо,което не му се нрави!

# 25
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Не съм го слагала на гърне с изключение на 2-3 пъти като по-малък, но нищо не искаше да върши в него- стискаше се и не ще! А сега се чудя как  да го уча, като не се свърта за 2 секунди на едно място!

# 26
  • Ботевград
  • Мнения: 2 289
 Whistling За първи път я сложих на около 7 месеца  ooooh! и тя естествено не можа да се задържи там, защото още не стоеше седнала сигурно  Rolling Eyes.
Преди 20-тина дни се опитах отново - тя вече е на 11 месеца, голяма пакостница иииииии  Rolling Eyes пак не иска да сети, сега пък започва за лази, но на гърнето не ще  Flutter

# 27
  • Мнения: 679
Аз започнах да слагам Алекс на гърнето когато беше на 7-8 месеца за по няколко минути, щом му омръзнеше веднага го вдигах, и то облечен, както си е с дрешките. Идеята ми беше да свиква и да не се плаши от гърнето  Peace На почти 9 месеца го оставих по голо дупе една вечер преди банята за около 15 минути. Изпишка се и се изака за мое голямо учудване, на следващия ден след сутрешното хранене пак го сложих - пак се изака и така до ден днешен, след хранене го слагам винаги. Е някога изпускам момента, но в повечето случаи голямата работа я върши в гърнето. Успех !

# 28
  • Мнения: 3 423
Ние сме на 1г.и2м., отдавна се запознахме с гърнето на май незнаем точно какво да правим там.Имаме 2 или 3 успешни опита.При вас как е? Thinking

Ние сме на 37 и отдавна сме на
тоалетна чиния. Много добре си
знаем какво да правим там и дори
се справяме отлично по няколко
пъти на ден.

Ако темата е за детето ти, струва
ми се, че доста рано си го насилила
да седи на гърне. Педиатрите тук
отричат абсолютно насилственото
поставяне на гърне. Казват, че детето
трябва само да изкачва стълби и да слиза
по тях и чак тогава организмът му е готов
за ползване на гърне. Не знам за чий дявол
си се амбицирала да го мъчиш мъничето да
прави неосъзнати нему неща. Или може би
вече може да се качва и да слиза по стълби,
както и да си казва, че му се пикае или сере?
Постави се на мястото на детето ти! Дали би
действала веднага и адекватно, ако не знаеш
за какво става дума и не си готова да го сториш.

# 29
  • Мнения: 1 586
Ние сме на 1г.и2м., отдавна се запознахме с гърнето на май незнаем точно какво да правим там.Имаме 2 или 3 успешни опита.При вас как е? Thinking

Ние сме на 37 и отдавна сме на
тоалетна чиния. Много добре си
знаем какво да правим там и дори
се справяме отлично по няколко
пъти на ден.

Ако темата е за детето ти, струва
ми се, че доста рано си го насилила
да седи на гърне. Педиатрите тук
отричат абсолютно насилственото
поставяне на гърне. Казват, че детето
трябва само да изкачва стълби и да слиза
по тях и чак тогава организмът му е готов
за ползване на гърне. Не знам за чий дявол
си се амбицирала да го мъчиш мъничето да
прави неосъзнати нему неща. Или може би
вече може да се качва и да слиза по стълби,
както и да си казва, че му се пикае или сере?
Постави се на мястото на детето ти! Дали би
действала веднага и адекватно, ако не знаеш
за какво става дума и не си готова да го сториш.

Извинявай какъв ти е проблема?Първо педиатрите ТУК ми препоръчват да го сложа още от 7мия месец!Не съм луда и не измъчвам детето си с нищо,той си стои с КЕФ но въпроса ми беше съвсем друг ,явно ти не си го схванала,няма проблем ще обясня.Исках да разбера ,кога започват да разбират с каква цел ги слагаме на гърнето?????????????От къде ти хрумна ,че съм го НАСИЛВАЛА??И защо изобщо ми държиш сметка? #Crazy

Общи условия

Активация на акаунт