МАРТенски мами ,много са нетърпеливи- за креватчета,колички тема вече са открили

  • 10 946
  • 289
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 326
Roniboni,как ги изчисляваш болничните, щото и аз чакам изплащане и да съм подготвена за изненади! newsm78

Събираш брутното си възнаграждение за шестте месеца, които ти служат като база за болничните.  Например аз излязох болничен през септември, за база ми служат месеците от март до август. След това ги делиш на сумата от работните дни за съответните месеци /получаваш среднодневно брутно възнаграждение/ Получената сума умножаваш по 80% за основание общо заболяване или 90 % за майчинство. Същото правиш и с нетното възнаграждение - получаваш среднодневно нетното възнаграждение. Като среднодневното ти обезщетение /това, което ще получиш като болнични/ не може да е по-високо от среднодневно нетното ти възнаграждение. Знам, че звучи малко объркващо, но не мога да го обясня по-разбираемо.  Rolling Eyes

# 61
  • Мнения: 9
Значи няма да мога да взимам болнични/дано не ми се налага разбира се/.Дано се съгласи шефа след нова година да не ходя на работа ,а да ми плаща осигуровки още месец.

# 62
  • Мнения: 1 369
Понеже си нямам работа тая вечер и се гуша с мацата и двете шпионираме при февруарките и видях ей тоя линк:
http://www.arbor-bg.com/index_bg.html
Още не съм го разгледала,ама има хубаво изглеждащи на картинка креватчета. Цени само не видях,ама не съм разгледала  подробно още...newsm78.

# 63
  • Мнения: 13
Ох момичета сори ама ще ви разваля темичката с малко лоши новини,касаещи само мен разбира се Sad.Днес  по обяд като минавах през Южния парк,както всеки ден и из невиделица изкочи едно куче и ме ухапа по дупето.Това сигурно щеше да е една смешна история ако не бях бременна.Сега обаче ситуацията е доста комплицирана.Веднага отидох в Пирогов да ми бият тетанос,а те ме питат дали познавам кучето.Е от къде да познавам всички пумияри в парка newsm78.И ме изпратиха в противобесния център(ПБЦ) в 1 градска болница за консултация.Аз междувременно питах моя доки за ситуацията според него и той каза.че не могат да ми бият ваксина против бяс,защото е опасно за бебчо.Тези от ПБЦ обаче казаха,че трябва да ми я бият,защото ако съм бола ще умра и аз и то Cry.И аз пак звъннах на моят доки и той отново каза,че не може да ми гарантира,че няма да има последствия за бебето  Cry Cry Cry.Направо съм се видяла в чудо.Утре съм организирала една акция да го търсим това куче,обаче не съм сигурна дали ще го позная newsm78.То все пак ме гризна за дупето и не го видях много.Ако някой може да ми даде полезно инфо или има познат,който може да попита за това,моля да ми каже Praynig.Сори отново,че пак почнахме с лошите новини,ама стискайте палци.Дано взема правилното решение.

# 64
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
expetka, много гадно!
Имаш ли дупки от зъбите на кучето, кръв? Защото ако е само синьо - няма нужда от ваксина...
Зависи и дълбоко ли те е захапало...

# 65
  • Мнения: 575
Лелеееее expetka ужас! Имаш ли кръв? Дано го намерите това куче и дано е здраво. И аз знам, че тетанус не може да се бие на бременни. Егати гадната ситуация Cry Дано всичко мине добре. Praynig

# 66
  • София
  • Мнения: 3 123
Чу тоновете със слушалка само и каза,че е мом,че.Аз си го знам де,ама се изкефих как разбира само от тоновете. Grinning[/color]
Момчетата имат по-ускорен пулс, на момичетата ударите са по-бавни  Peace

Каза ми точно обратното!!!

# 67
  • София
  • Мнения: 3 123
expetka,моя позната бременна в 6-ти месец я ухапа куче преди месец.Не и биха нищо,защото не може при бременни.Тя си е добре,няма никакви последствия,освен уплахата и.Стискам палци всичко да е наред!

# 68
  • Мнения: 8
expetka,надявам се всичко да е ок
стискам палци

# 69
  • Мнения: 13
Ох мен сън не ме лови.... Благодаря ви за вниманието.Олимпия то ако нямаше кръв аз нямаше да се притеснявам изобщо.Горният зъб е оставил по-дълга и дебела линия около 4см.,а долният му зъб само е маркирал мястото и е като дупчица около половин сантиметър и наоколо е посиняло.Аз всъшност не се уплаших толкова от самото захапване,колкото като ме заболя и си сложих ръката на дупето.Първо разбрах,че ми е скъсан панталона,а после като си погледнах ръката и видях и кръвта.До понеделник трябва да реша какво ще правя  ku-ku

Последна редакция: сб, 03 ное 2007, 01:18 от expetka

# 70
  • София, Борово
  • Мнения: 1 773
добро утро на всички  bouquet
Еxpecta, не си притеснявай.
Ако имаше бяс кучето нямаше само да те ръфне 1 път.
Момичета, ако се осигурявате на 1000 лв, няма да взимате 900, а ще взимате 90% от 1000лв. - осигуровки и данъци.
При самоосигуряващите, трябва се докаже доход, който да покрие осигуровките.

Вижте този сайт, много е интересен - има размерите на бебетата http://babymed.com/tools/ultrasound/second%5Ftrimester/

Последна редакция: сб, 03 ное 2007, 08:08 от Diana

# 71
  • Мнения: 326
Еxpetka, нямам думи. Милата, представям се какъв ужас си преживяла . На тия кучета какво им става. Вчера четох, че едно куче е нападнало и една от февруарките и там се обсъждаше, че не може да се бие ваксина срещу бяс на бременни. Аз обаче много се съмнявам да е бясно кучето. И все пак дано го намерите за твое успокоение. Моля се всичко да е наред.  baby_neutral

KikiNiki, виж тези легълца http://dizainbaby.com/bg/products.php. Виждала съм на живо само леглото "Аделина" - направо е приказно. Цената му в Piggys house беше около 380,00 лв.

# 72
Expetka, миличка това е ужасно, дано мила по-скоро се успокоиш и всичко да е добре с вас двамката с бебкока. Стискам ти палци.В последно време наистина много такива улични кучета се навъдиха.
Roniboni, само уточнявам цената, че в Piggys house е 389 лв. за легълцето. Дадохме поръчка точно за "Аделина", само че светлия вариянт. Имаше тъмният, но вече беше запазено от някоя бъдеща мама. Наистина е страхотно легълцето.
Момичета пожелавам ви, независимо от времето, весел и спокоем ден за вас и бебоците  Hug  Simple Smile

# 73
  • Мнения: 11
expetka ,миличка, страхотийна ти е историята, направо настръхвам! Shocked По принцип обичам животните, но повече обичам хората, Heart Eyes а особено безпризорните кучета (те винаги са по-големи от болонки, например) като тръгнат по 4-5-6 ми всяват такъв страх, че... И то преди да забременея, а сега- и още повече. Само мога да си представям какво си преживяла и да стискам палци за теб и за бебето!!! С теб съм и искрено се надявам да не е бясно кучето и това да е само история, която да разказвате един ден  със смях на порасналото бебче!!!   love001
 Roniboni , благодаря ти за перфектните обяснения, относно болничните. smile3501 Аз поназнайвах нещичко, но не бях сигурна, че зная нещата правилно. Смених работата си от септември, когато бях в третия месец и преди да ме наемат на новото място им казах, че съм бременна и е имало оперативна намеса по време на бременността, без да се знае  за бебето, та може и да ми се налагат болнични, не зная. Тогава казаха-о`к, идваш. Ама сега говорят друго и то с такъв тон, че всеки път ме разплакват и ми е ясно, че съвет от тях по тези въпроси не бих получила. bash Banghead Ама, карай, да не му мисля повече!
Болките ми поотшумяха, ама не спряха. Успях да локализирам едната по-постоянна такава и си мисля нещо, дето не се сетих да питам доки вчера. Tired Момичета, има ли сред вас мамита, които имат белези от операции по корема? Аз имам един вертикален и един хоризонтален. Вторият е по-пресен и в единия му край `стои`болката. Може ли да е нещо от него- при наедряването на корема, например? smile3506 Или просто се шашкам???

Последна редакция: сб, 03 ное 2007, 15:08 от leonisima

# 74
  • София
  • Мнения: 3 123
Аз имам една операция и една лапароскопия.В началото имах ужасни болни,но когато бебчо се вдигна по-нагоре,вече нямам болки.Ако бебо ти притиска операциите,напълно е възможно от там да са болките.

Общи условия

Активация на акаунт