Първокласници /11/

  • 23 669
  • 288
  •   1
Отговори
# 135
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
А ние сме във ваканция! Не знам за всички първолаци ли е тая ваканция или е само за нашето училище!  newsm78  8.11 и 9.11 - са не учебни дни.   Peace

# 136
  • Мнения: 6 029
По принцип е за всички, но дъщеря ми е на училище, явно са решили все пак да поучат.

# 137
  • Мнения: 133
А ние сме във ваканция! Не знам за всички първолаци ли е тая ваканция или е само за нашето училище!  newsm78  8.11 и 9.11 - са не учебни дни.   Peace

Ние си учим.

# 138
  • София
  • Мнения: 469
 
А ние сме във ваканция! Не знам за всички първолаци ли е тая ваканция или е само за нашето училище!  newsm78  8.11 и 9.11 - са не учебни дни.   Peace

Ние си учим.
И ние си учим. Тази ваканция /само за първолаци/ беше предвидена в списъка с ваканциите, който беше изнесен в интернет, но с тези стачки може би на местно ниво някъде само са си я позволили.

# 139
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Ако тоалетната е като нашите без врати и смърдяща го разбирам детето и по скоро трябва при директора  да отидеш че то така ще се поболее.
doreta и при нас ги дават тези задачи даже вече с 4 ама как да му обясня  този пример
празно квадратче = 3-1 ами човека почва от зад на пред и казва ами не може да се извади от 1 3 и не може да разбере че първото число е 3 и от него трябва да се вади абе #Crazy

Можеш за му изрежеш листчета-квадрати и да напишеш там числата. Нареди ги като пъзел, така ще можеш да разместиш резултата и да разбере, че може да се записва и отпред. Peace

Ако училищата, които сега са във ваканция по време на стачката са си учили, нормално е да си имат почивните дни. Ние не сме от тях. Mr. Green

# 140
  • София
  • Мнения: 981
А ние сме във ваканция! Не знам за всички първолаци ли е тая ваканция или е само за нашето училище!  newsm78  8.11 и 9.11 - са не учебни дни.   Peace
Вчера Д. Вълчев каза,че само първокласниците които са учили през цялото време ще имат тази ваканция.То само това оставаше във вторник - започват училище,в четвъртък - вече са ваканция Wink

# 141
  • Пловдив
  • Мнения: 5 022
Сигурно за това нашите сега не учат...за цялата стачка имаме само 4 неучебни дни, в които нашите учители подкрепяха колегите си.  Peace

# 142
  • Мнения: 8 999
,Аз искам да попитам при вас започнаха ли с безплатните закуски сутрин. Въпреки, че бях подготвена, че дават боклуци, не мога да се начудя как вместо да дадеш топъл чай, ще дадеш оцветено сокче от 10ст  newsm78.

Да, започнаха. Оня ден било филия с пастет /моето дете такова нещо не близва!/, а вчера домъкна вкъщи някакъв кроасан /никога не съм срещала по магазините тази марка, абсолютно непозната ми е/ със сладко от кайсии. С баща й решихме да се почерпим с "безплатната" закусчица на детето след вечеря. ВАКУУМИРАН КРОАСАН, неразпечатан - беше сух, все едно е стоял една седмица отворен!!!! Кой контролира и избира тези закуски, да му се не види? Как е възможно това /у нас винаги държим кроасани на Чипита или  7дейс, със седмици никой не посяга към тях, но, когато ги отворим, винаги са пухкави и пресни!!!/. Датата за срок на годност върху опаковката беше толкова размазана, че успях да разчета само годината /2007/. Като си представя само, че има родители, които РАЗЧИТАТ на тази закуска за децата си!

# 143
  • Варна
  • Мнения: 2 378
Вчера Светлин също донесе закуската - малка черна филийка хляб с маалако настърган кашкавали  парченце краставичка отгоре. Не го е яло детето, мъжът ми имаше амбиции, но го разубедих. Rolling Eyes

# 144
  • София
  • Мнения: 3 421
Да, започнаха. Оня ден било филия с пастет /моето дете такова нещо не близва!/, а вчера домъкна вкъщи някакъв кроасан /никога не съм срещала по магазините тази марка, абсолютно непозната ми е/ със сладко от кайсии. С баща й решихме да се почерпим с "безплатната" закусчица на детето след вечеря. ВАКУУМИРАН КРОАСАН, неразпечатан - беше сух, все едно е стоял една седмица отворен!!!! Кой контролира и избира тези закуски, да му се не види? Как е възможно това /у нас винаги държим кроасани на Чипита или  7дейс, със седмици никой не посяга към тях, но, когато ги отворим, винаги са пухкави и пресни!!!/. Датата за срок на годност върху опаковката беше толкова размазана, че успях да разчета само годината /2007/. Като си представя само, че има родители, които РАЗЧИТАТ на тази закуска за децата си!

Едно към едно и при нас. Снощи се опитах да хапна от кроасана, но то не се яде - сухо, твърдо и откъде изкопаха тази марка, не знам - за пръв път я виждам.
Друг е въпросът, че от вторник разпитваме госпожите дали ще има закуска и те не знаеха, а нашата блейка чак вчера ми каза и то защото попитах от къде е този кроасан в раницата. Изпила била само сокчето. На майка ми в училището има хубави закуски и мама казва, че децата си ги ядат.

# 145
  • Мнения: 297
При нас от вчера започнаха закуските, беше филия с маргарин и нещо подобно на извара+чай. Филията само беше леко нагризана и прибрана в раницата. Като попитах защо, отговора беше че много трудно я преглъщал. Иначе имаше етикетче- "сандвич с извара", произведен.... в Търговище newsm78 newsm78 newsm78, не че имам нещо против да е от там, ама толкова ли се свършиха варненските доставчици??? друг е въпроса за трайността на подобен продукт!

# 146
  • Мнения: 688
И аз съм бясна за закуските - явно опразват складовете със застояли и развалени стоки и ги пробутват на децата ни  #2gunfire #Cussing out
От снощи моята щерка е с разтройство, което може и от някоя от прословутите закуски да е  Close
Ами как да вземем да направим подписка всички родители, че е по-добре вместо тези полуразвалени закуски (които децата не ядат) да им закупят плодове или нещо по-здравословно, пък дори и да си доплащаме нещо?

# 147
  • Бургас
  • Мнения: 225
Да се включа и аз.
При нас от 3 дена има закуска /филия с масло и салам, филия със сирене, странджанка/ + чай или мляко. Такива филии и в къщи не яде, но там си изяло и изпило всичко детето. Отделно в раницата има кроасан, но не е пипнат. Директорът на нашето училище преди 2 години беше станал "Най-добрият мениджър на училище" или нещо подобно, така че може да е намерил спонсори човекът и да се доплаща нещо за тия закуски, знам ли.
А за домашната - не е много, но аз го карам да пише и в упражнителна тетрадка да пише - по 2-3 реда на елемент. Но детето още няма изграден навик и по-бавничко се справя. В момента съм го строила да пише домашната за петък, да не я остава за последния момент. За награда - игра на компа.

Последна редакция: пт, 09 ное 2007, 16:49 от mama Jijina

# 148
  • Карлово
  • Мнения: 4 650
Ами как да вземем да направим подписка всички родители, че е по-добре вместо тези полуразвалени закуски (които децата не ядат) да им закупят плодове или нещо по-здравословно, пък дори и да си доплащаме нещо?
Сещам се единствено да бойкотираме закуските - децата да не ги вземат.
При нас на родителската среща ни заявиха, че можем да се откажем от закуските, но не можем да сменим фирмата доставчик.

# 149
  • София
  • Мнения: 1 078
След като писах,че нямаме закуски,се оказа,че имало.Ама нашата госпожа решила,че не иска да взима неопакованите неща,освен тога,че нямало и много време.След нашия разговор почнала да пита децата кой иска да яде закуска и те си решават дали това ,което се дава им се яде или не.Не знам дали е най-правилният избор,но все пак е нещо.Оня ден даваха кифли с мармалад,но моята не пожела,а вчера някаква сиренка,която пък изяде.Напитки няма,но ако при вас дават от тези оцветени сокчета,сигурно и при нас е същата работа,та по-добре без тях.Не знам къде са "топло мляко и кифла",както бяха казвали някога.

Общи условия

Активация на акаунт