Как се справихте с втората бременност и първото дете?

  • 1 458
  • 20
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 8 769
Моята дъщеричка бе на година и 3м, когато забременях повторно. Работата ми бе нервна, много, и тя беше душичката, която ме караше да се чувствам добре и щастлива. Освен това помагаше на мама да си маже коремчето, говореше на бебето и куп други такива приятни неща. Тя не бе мрънкащо дете, а и аз си позволявах да я нося и гушкам колкото може повече, защото знаех, че в един момент нещата ще се променят.
Т.е. при мен явно работата е бил буферът и детето ми бе успокоението.
Lia, според мен при вас има и нещо друго-детето е във възрастта на детския пубертет и дори и да не си бременна, би била изнервена от непрестанно хленчене, истерии и мрънкане. Аз съм така сега със сина ми, въпреки,че не съм бременна.
Второто е, евентуална ревност от страна на детенце-ако знае какво ще става е ясно, ако ен-то може би усеща, децата имат изключително добре развита сетивност.
Ще отмине, просто се опитай да бъдеш по-търпелива (знам,че е много трудно в бременно състояние), но просто няма какво да се направи. Е, все пак успокояващото е, че няма да е завинаги! Grinning

# 16
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Моята дъщеричка бе на година и 3м, когато забременях повторно. Работата ми бе нервна, много, и тя беше душичката, която ме караше да се чувствам добре и щастлива. Освен това помагаше на мама да си маже коремчето, говореше на бебето и куп други такива приятни неща. Тя не бе мрънкащо дете, а и аз си позволявах да я нося и гушкам колкото може повече, защото знаех, че в един момент нещата ще се променят.
Т.е. при мен явно работата е бил буферът и детето ми бе успокоението.
Това страшно много ми прилича на моя случай!  Hug

# 17
  • Мнения: 17 407
Ми не знам как, справяла съм се. Тя мойта си е нон стоп крива, добре, че поне към сестра си не проявава негативни чувства Grinning

# 18
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
Много лесно се справих, не разбрах кога мина втората бременност. Големият ми син не е имал кризи нито на първата, нито на втората си година, нито каквато и да е криза. Че е магаре, магаре е, но до проблеми никога не сме стигали. Може би защото аз съм лошав и корав човек, та съм наложила твърди правила.  Crossing Arms
Работя у дома и доста време сме били и сме заедно. Може и това да е помогнало за нормалното приемане на второто дете.
Сега сме вече трима и пак си прекарваме весело. На моменти даже твърде весело.  Joy Joy Joy

# 19
  • Мнения: 2 622
Аз също карах по-трудна втора бременност,но голямата лудница почва след раждането на бебето Mr. GreenКаката ходеше първо на ясла,после на градина,така че поне през деня бях само с бебето,пък и мъжа ми работи на смени и почива по 4 дена,така че не съм видяла кой знае колко зор.Трудно ми беше не толкова гледането,колкото съвпадането на режимите за спане и разходка.
В крайна сметка това е просто период,който минава за около година.Сега много си играят двете,непрекъснато се търсят... сега усещам предимството на малката разлика и не съжалявам,че ги родих една след друга Peace

# 20
  • Мнения: 8 999
Детето ти просто си кара т.нар. "криза на третата година". Ще й мине.
Моите деца са с още по-малка разлика и ми беше доста тежко - бременна, с количка и малко дете по етажите. Но, явно жените притежават неподозирани сили - както физически, така и психически. Много устойчиво племе сме, ей!

Общи условия

Активация на акаунт