За и против сватбата

  • 3 717
  • 84
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 2 197
Аз лично съм твърдо против брака. И абсолютно, категорично и безпрекословно против данданията наречена сватба. Мисля, че парите, хвърлени на вятъра за едно такова събитие могат да се похарчат с кеф  за нещо полезно, даже и да отидете на сватбено пътешествие примерно. А събирането на несметно количество непознати роднини пък ме изпълва с истински ужас.
Това е моето мнение. Никога не съм си мечтала да бъда в булчинска рокля и да ме гледат всички.
А ако пък си бременна (предполагам, че поне 90 процента от булките са бременни в същност) тогава тази шумотевица пък изобщо не ми се струва като добре прекарано време.

# 16
  • Мнения: 4 292
Момичето така или иначе ще сключва брак. Мисля че по-скоро пита, дали да е само подпис или направо сватба.  Simple Smile
Според мен, щом при всички положения ще се омъжваш, то тогава стига да имаш възможност, направете си сватба. Не че е нещо особено, но поне ще знаеш ТИ самата какво е, и няма да се чудиш и да съжаляваш че си пропуснала този момент, който иначе е много красив.  Hug
Но наистина, това си е ваше решение, най-важното е да се обичате и да се разбирате.  Peace

# 17
  • Мнения: 25
аз съм твърдо ЗА!И то не защото"ми дава някаква сигурност"а защото е едно незабравимо преживяване.И без това са малко радостите в живота,а сватбата си е радост за всички. GrinningА и незнам коя жена не би искала "да се облече в бяло". Grinning

# 18
  • Мнения: 27
Мисла, че за нищо на света не бих заменила хубавите моменти на моята свадба. А на Bi k бих казала, че със спестяването на парите за свадбата си е спестила едно незабравимо преживяване, което според мен не може да се замени дори с едно хубаво пътешествие. Което всъщност можеш да направиш и след време....   Peace

# 19
  • Мнения: 1 726
За мен бяха важни бялата рокля,букета и прическата.Съответно трябваше да ги покажа така че държах да имам сватба Simple Smile

# 20
  • Мнения: 330
Аз имах сватбено тържество! Невероятно беше, останахме с много незабравими и мили спомени.
Направи си сватбено тържество - няма да съжаляваш след това. lovekiss  party006 smile3509

# 21
  • Мнения: 1 186
Страхотно е да си спретнеш сватба Peace....особенно ако е с човека когото наистина обичаш....а и да се види една жена като булка поне въднъж-  си заслужава Peace Peace

# 22
  • Мнения: 25
Страхотно е да си спретнеш сватба Peace....особенно ако е с човека когото наистина обичаш....а и да се види една жена като булка поне въднъж-  си заслужава Peace Peace
е за какво ще се жениш ако не е за човека дето обичаш.то по тая логика може всяка седмица да се женим-за съседа,за продавача,за вестникаря.........

# 23
  • Мнения: 1 186
Страхотно е да си спретнеш сватба Peace....особенно ако е с човека когото наистина обичаш....а и да се види една жена като булка поне въднъж-  си заслужава Peace Peace
е за какво ще се жениш ако не е за човека дето обичаш.то по тая логика може всяка седмица да се женим-за съседа,за продавача,за вестникаря.........
Хайде без нападки за нечие изказване  Stop.....Естественно че човек се жени за този когото обича Peace... но понякога стават грешки и на тоя ред-...не се женете всяка седмица Crazy
Като ще е сватба да е от любов Peace

# 24
  • Мнения: 54
И се чудя сега да изчакаме ли... Пък не ми се чака.

Можете сега да сключите брак, а след време, когато имате финансова възможност да направите църковен ритуал и празненство. Някои мои познати направиха така по различни причини - от чисто финансови, до липса на достатъчно време за голям престой в Бг, когато да организират всичко.
smile3521 повярвй, заслужава си

# 25
  • София
  • Мнения: 589
Здравеите момичета,ще се включа и аз да ми дадете савет.Доиде време и аз да сключа брак,обаче се чудя дали да правим сватба или не,вие как мислите?Само да се уточня че не сам против брака.
Аз съм за свадба.Обле4и си бялата рокля и се порадвайна този момент  Flutter.Аз не съм била булка а толкова искам да се видя в бяла рокля  Cry

# 26
Непременно си направи сватба .Твърдо съм ЗА.Цял живот ще съжалявам за това ,че не си направих бал.Тогава беше модерно да си различен и ние 5 приятелки отидохме на екскурзия в Пловдив.Тогава беше нещо много велико ,а сега ходя всяка седмица командировка в Пловдив спя в 4 звездни хотели вечерям в скъпи ресторанти.Бала се обезличи .Нищо не може да замести тръпката на самото тържество и момента.

# 27
Благодаря на всички за споделеното мнение.А колебанията ми са за това ,ако реша да не првим сватба след време да не сажеля за решението си/за тези които питаха/.И се чудих какво ли е усещането да си булка?

# 28
  • Мнения: 6 701
Щом се колебаеш, непременно си направи сватба, за да не съжаляваш.
Аз лично съм от тези, които никога не са мечтали да се видят булка в бяло. Ако зависеше само от мене сватба нямаше да има, но се съгласих заради мъжа ми и родителите ни.  Не съжалявам, но и умилителни спомени нямам от този ден. Най-хубавият ми спомен е видеофилма.
Иначе много обичам да ходя на сватби, стига да не съм булка или кума.  bowuu

# 29
  • Мнения: 315
Сватба, особенно ако е с човека когото наистина обичаш - невероятно!  txtloves
На нашата сватба си изкарахме чудесно!  newsm51

Общи условия

Активация на акаунт