Книжни герои

  • 3 397
  • 83
  •   1
Отговори
# 45
  • Мнения: 505
В "Отнесени от вихъра" бих живяла с удоволствие, дори и като Мами  Mr. Green

# 46
  • София
  • Мнения: 4 867
В "Отнесени от вихъра" бих живяла с удоволствие, дори и като Мами  Mr. Green

О, не! На онзи глад не бих се подложила доброволно!

# 47
  • Мнения: 2 161
В Отнесени от вихъра,ама преди янките да си тикнат носовете в южняшките работи.

# 48
  • Мнения: 2 401
В любимата ми слабо известна книга -  "Убийствен бизнес" на Дъглас Кенеди.

# 49
  • Мнения: 3 034
Във "Властелинът на пръстените", "Колелото на времето", всик на Джейн Остин и Агата Кристи... уютни са ми  Flutter

# 50
  • София
  • Мнения: 593
В Отнесени от вихъра,ама преди янките да си тикнат носовете в южняшките работи.
И аз там на БАЛ!Или в "Пепеляшка"- обичам да ми е приказно.....

# 51
  • Мнения: 1 416
В книгите на Ървин Уелш ми е много конфортно (буквално съм си живяла в тях няколко години).
При Хенри Чинаски на Буковски също ще си намеря.
И в "Аутопсията" на Виктор Пасков искам, но без да съм Ина.

# 52
  • София
  • Мнения: 3 099
Старогръцки митове и легенди...

# 53
  • Sf
  • Мнения: 808
Старогръцки митове и легенди...

Също! Харесвам особено Одисея!

# 54
  • Мнения: 669
Не съм искала да живея в някой роман. По скоро съм имала чувството,че ме описват в няколко такива. Mr. Green  Като тинейджър се определях като Настася Филиповна от "Идиот" на Достоевски. Мечтаех да срещна и в реалният живот Лев Никалаевич Мишкин. Много дълго ме държа. После се "открих" в Сиймор на Селинджър от "Семейство Глас".
Но най-наглото е , че ми се иска аз да напиша роман, който да е поне "Майстора и Маргарита".  Mr. Green Sad Някакси искам да съм Булгаков, или Достоевски, ама не ми се получават нещата. hahaha hahaha

# 55
  • Мнения: 15 571
"Диамантената династия" - Сидни Шелдън
"Дългото очакване" - Сандра Браун
Повечето романи на Сидни Шелдън ми действат така, но  "Диамантената династия" направо ме прехвърля в друго време и не мога да спра да чета докато не я прочета цялата  smile3529

# 56
  • Мнения: 2 254
Мога да съм Урсула("100 години самота").
Искам да съм Фермина Даса ("Любов по време на холера").

# 57
  • Мнения: 1 072
Е, за мен е ясно, че съм героиня от приключение на Карл Май. Дъщеря съм на Седящия бик все пак. Когато Винету умираше в края на трети том, бях там. 

Последна редакция: пт, 02 ное 2007, 20:35 от Летящата крава

# 58
  • София
  • Мнения: 1 172
Не съм искала да живея в някой роман. По скоро съм имала чувството,че ме описват в няколко такива. Mr. Green  Като тинейджър се определях като Настася Филиповна от "Идиот" на Достоевски. Мечтаех да срещна и в реалният живот Лев Никалаевич Мишкин. Много дълго ме държа. После се "открих" в Сиймор на Селинджър от "Семейство Глас".
Но най-наглото е , че ми се иска аз да напиша роман, който да е поне "Майстора и Маргарита".  Mr. Green Sad Някакси искам да съм Булгаков, или Достоевски, ама не ми се получават нещата. hahaha hahaha

Почти същото, само че като късен тийнеждър се родеех в душата си с Разколников от "Престъпление и наказание", вървях по улиците с черно дълго палто и кубинки, с мрачни, дълбоки и бурни мисли...
Като ранен тийн живеех с "Гордост и предразсъдъци" и "Отнесени от вихъра"
В детството разбира се Пипи и Емил от Льонеберя, още се облизвам при онова изброяване на продукти за Коледа, които дадоха на бедните старци, то едни кървавици, едни сладка, едни работи.....  

  

# 59
  • Мнения: X
Селско чадо съм явно аз. Като ученичка живеех в разказите на Йовков, Елин Пелин и Чудомир. И въпреки, че след известно време знаех всяка дума, обожавах да се връщам в тях пак и пак ..
После така ме е завладявал само един автор - Джон Уиндам с 'Какавидите' и 'Денят на трифидите'.

Общи условия

Активация на акаунт