През ЮНИ слънцето ще грее, а на нас красиво бебче ще се смее!

  • 11 409
  • 295
  •   1
Отговори
# 210
  • Мнения: 339
A 6to se otnasq za glavobolieto to e savsem normalno qvlenie edin analgin ili paracetamol 6te svar6at rabota ako e neponosimo 

Аналгинът и всякакви други аналгитици са забранени да се пият особено  през първото и последното тримесечие(пише го в листовката на тези лекарства). Парацетамол може в краен случай, но това е температуропонижаващо и няма такъв ефект, както аналгина.

Тази сутрин главата не ме боли толкова силно, търпи се. Четох, че такива пристъпи на мигрена са много често явление през бременността, макар че на мен това си ми е болка от преди 10 години. Cry Ако все пак някой може да сподели някакъв лек, който е безобиден за плода, ще съм му много задължена.

# 211
  • Мнения: 36
Здравейте и от мен за новата седмица!!!
lina_viki, моля те пиши на кирилица
MeryLu, права си, че аналгитици не се пият по време на бременост, само парацетамол, ако се наложи
Иначе аз съм още под влияние на това гадене - вече не знам какво да ям или пия - два дена уж ми беше поотминало,а днес пак е почти непоносимо. Sad
Днес и аз ще си купя олиото на Джонсън, трънче, доволна си , нали? Пише ли, че е за стрии или просто гел - олио? За да знам как да го търся:)
Пожелавам на всички лек ден и приятна седмица
Надявам се днес да успея да си запазя час за д-р Папукчиев и тази седмица да отида при него.
После ще разказвам

# 212
  • Мнения: 8
Jasena, олиото-гел Джонсън не е специално против стрии, ефекта му е че е прекалено мазно-попива в кожата и и позволява да се разтяга, става по-еластична и не се нацепва-надявам се. Аз го използвам от години и си мажа особено лицето само с него/след почистващите лосиони попива много хубаво защото порите ти се отварят, след баня/ много е добро. Дано и на корема да има същия ефект.

Ofioly, ще ти бъда благодарна ако ми изпратиш координатите на доктор Гунев на ЛС

Приятен ден и успешна седмица на всички

# 213
  • Мнения: 36
момичета, пак съм аз
благодаря ти el_vi за разяснението.
Няма ли да си правим вече нова темичка? Тази взе много да набъбва. Давайте идейки.
Чува ли ли сте нещо за семинарите на 9 месеца?

# 214
  • Мнения: 5 713
Нова тема се прави като станат 15стр. Simple Smile

# 215
  • София
  • Мнения: 2 901
 Hug Здравейтееее!

Много съм щастлива - от 2 дни нямам зацапване и днес бях на преглед, имам си ембрионче най-накрая и то е със сърчице! Боже, ще се пръсна от кеф! Естествено пак дежурните въпроси на лекарката - гърдите болят ли те (а те от 2 дни вече по-осезателно се усещат като се обръщам нощем), гади ли ти се (охо, по цял ден) и аз " Party ама, разбира се, имам вече симптоми на бременност, ама ми е такъв кеф". Вчера не съм станала от дивана, че все ми се виеше свят, прилоша ми дори когато говорих права по телефона за 1 минута, лошо ми е докато чакам на спирката на 1 място, но ще се побъркам от вълнение!

Обаче мисля, че онези кръгли календарчета на гинеколозите се правят всяка година - мисля че отразяват високосните години, днес разглеждах един такъв доста време, ама като не съм знаела, че и за такова нещо трябва да се кокоря  ooooh!

# 216
  • Мнения: 13
Здравейте отново и от мен Simple Smile Пожелавам хубава седмица на всички. А аз като за начало на седмицата направо съм размазана. Днес цял ден ми е злееееее. Повръщах... Луда работа... Аз вече бях решила че излизам от тази няколкомесечна криза пък то... Целувчици за всички!!!

# 217
  • Мнения: 65
И аз съм тук.
Цял ден съм много зле, едва гледам пред компютъра в офиса. Tired Face
Мисля си, че ако стана от стола и ще одрайфам всичко около мен. Не мога да се позная. Чудя се как не са ме надушили още колегите.
Изключителна съм щастлива от "диагнозата" си, но нямам търпение тези симптоми да отшумят.
Не разбирам как може и да съм гладна и да ми се повръща едновременно cry

# 218
  • Мнения: 36
Браво Валентина,
дано сега вече да се успокоиш и всичко да бъде наред.

Вери, аз само напомням да мислим за заглавие на темата

# 219
  • София
  • Мнения: 391
Здравейте, и аз ще си имам бебче през юни - живот и здраве! Термин - 12-и. Много се радвам, но все още не мога да се осъзная истински какво става и какво ме чака. И въпреки радостта ми нещо се депресирам напоследък - но това бил нормален симптом. Иначе гаденето лекувам със солетки - наистина помагат, но това не пречи да се чувствам отпаднала..

# 220
  • Мнения: 65
Добре дошла bleu  55

# 221
  • Мнения: 339
Не разбирам как може и да съм гладна и да ми се повръща едновременно cry

На мен лично в повечето случаи започва да ми се повръща точно, защото огладнявам. Затова лекарката ми препоръча да не допускам да оставам с празен стомах. Не, че имам особен апетит, но гледам да спазвам препоръките й.

Bleu, добре дошла при нас. Hug Ако се върнеш назад и прочетеш предните темички, ще видиш,че нищо ненормално не ти се случва - всяка от нас понякога е Crazy, понякога  Sick,  случва се да сме депресирани и капризни, или  изморени и гладни..но иначе щастливи юнски мами (това в кръга на шегата).
Лека вечер!  bouquet

# 222
  • Мнения: 194
Здравейте, момичета! Днес се прибрах по-рано от работа, защото колегата ми си беше довел малкия син, а той е болен и много кашляше. Аз много се уплаших и говорих с шефката ми (която единствена знае, че съм бременна, освен любимият, докторите и вас Simple Smile ) и си тръгнах. Не знам дали не параноясвам, обаче си ме е страх. Колегата не знае, че съм бременна, но все пак мисля, че си е доста несъобразително да доведеш детето в офиса, защото е болно и не ходи на детска градина. Нали в крайна сметка за това са болничните за родители  Close   

Както и да е. Вчера пък се паникьосах като слушах за тези ваксини за заушка, защото съм точно в наборите, които са ни пропуснали. Днес се обадих на личния си лекар и той категорично ми забрани да си правя като разбра добрата новина за бебчето  Simple Smile  Явно ще трябва тази зима много да се пазим. Вие знаете ли какви лекарства могат да се пият превантивно? Например дали може да се взима Панадол или нещо подобно преди да си се разболяла?

# 223
  • Мнения: 176
Добрутро, мами! Цяла сутрин днес не мога да отворя форума, много ми беше терсене. Иначе съм станала от 5 и си работех вкъщи (това не за друго, ами в петъка много ме мързеше и нищичко не свърших  Crazy ).

Преди малко се връщам от лекар! Видяхме сърчице, всичко е наред, след 2 седмици съм пак на преглед! Имам си и снимчица на едно малко сладко бобче  Heart Eyes.

Питах го дали мога да пия кока кола, каза ми че не е прекрасно, но след като помага при гадене, по чаша на ден е ОК. Но в никакъв случай диетична (light). Както и предполагах, подсладителите трябва да се избягват.

Също така, алилуя, постигнахме съгласие относно термина ми - е, почти, де. Според мен - 3 Юли, според него - 6ти. (Подозирам че ще тръгна на 4ти да раждам, баш на най-големия Американски празник, няма да има трезвен доктор да ме изроди. Хехе. Да се надяваме че не съм права  Crazy)

Та всъщност, би трябвало да се преместя в Юлските отчетни, ама аз нещо си свикнах с вас и мисля тук да си седя.  Flutter

jasena, олиото Джонсън ми харесва на първо време - хем е мазно наистина, но хем попива много бързо! Когато започне да ми расте корема мисля да си взема вече специален крем против стрии, най-вероятно на Мустела, четох много добри ревюта, ама е скъпичък... 36 долара за тубата. Но включително имаше жени писали че след като им са се появили стрии са се мазали три седмици и са им се скрили. Звучи обещаващо!  Peace

Танита, ама тоя твой колега колко му е акъла? Как може да доведе на работа дете защото е болно? Ненормални хора! Много правилно си се прибрала рано, не ти трябват тези бацили.

За заушка превантивно не знам, но моя приятелка като беше бременна цяла зима пи против грип едни хомеопатични гранулки, Occiloccocinum, или нещо от сорта беше. Кълнеше се че има полза от тях но аз лично нямам опит.  newsm12

Лек ден/ вечер на всички, и дано по-скоро да отминават кофтите гадения и  Sick Sick!

# 224
  • Мнения: 233
Аз също имах проблем през деня с отварянето на форума, но явно са правили или някакъв ъпдейт или сървъра е отказал...

Трънче, стой си тук, моля те, никъде не те пускам да ходиш!  Naughty

tanita_83, аз също не мога нищо да те посъветвам за лекарствата, но доколкото знам, за да е по-сигурно, опитай нещо хомеопатично, но със сигурност от лекар, не по самопреценка!

Добре дошла, bleu!   bouquet

Валентина, браво за хубавите новини!!!  newsm10

А на всички останали, на които им е все още лошо (и аз съм в тази категория): не се предавайте, момичета, всички сме така, ще трябва да устискаме, няма начин!!  Sick Аз установих, че мога да ям баница, пържени филийки и орехи. Тези неща ме спасиха от гладна смърт... Солетите вече не мога да ги гледам, толкова много изядох от тях. Сега ще пробвам пържени картофи със сирене. Дано не ми се гади от тях!  Praynig

Лека вечер, скъпи мамчета!

Общи условия

Активация на акаунт