Кой може да ни избави от уличните кучета?

  • 11 950
  • 131
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 48 171
а може би на теб като ти открият тения в белия дроб или мозъка и ще ти секне любовта към помиярите, а може и да не съм ти толкова смешна тогава
или ако нахапят твой близък, дай боже голям човек, а не дете, че тогава е страшно!
аман от комплексари с кучета!!!
осъзнайте се, моля, че вашите кучета и изхранваните помияри пречат на живота и здравето на другите хора!!!
аз нямам познат с чипирано куче, но се радвам че има поне някакво развитие

# 76
а може би на теб като ти открият тения в белия дроб или мозъка и ще ти секне любовта към помиярите, а може и да не съм ти толкова смешна тогава
или ако нахапят твой близък, дай боже голям човек, а не дете, че тогава е страшно!
аман от комплексари с кучета!!!
осъзнайте се, моля, че вашите кучета и изхранваните помияри пречат на живота и здравето на другите хора!!!
аз нямам познат с чипирано куче, но се радвам че има поне някакво развитие

Аман от комплексари без кучета! Кучетата ще изчезнат в един момент, но някои хора няма да надскочат собствената си ограниченост и няма да разберат смисъла на думата етика! Едни сме в 21 век, други си кибичат в 20!

Аз съм с чипирано куче, моите приятели също. Различна среда с различен манталитет! И тения няма да хванем, защото знам доста неща за хигиената и си мием ръцете когато трябва!  hahaha

# 77
  • Мнения: 9 990
Беба, извинявай, ама и ние знаем за хигиената доста.Аз говоря за МАСАТА, която няма да е скоро с чипирано куче, нито обезпаразитено.А миенето на ръце през 5 минути буквално е болестно състояние.Айде да не се докарваме до изкривени понятия за хигиена.Радвам се, твоето куче е добре/не добре, а АДЕКВАТНО/ гледано, ама на съседката Цеца не е.И никога няма да бъде.Това е като столчетата за кола-всички знаем що е превенция, грижа и отговорност, ама запрат ли те със закон нещо-става непосилно веднага за изпълнение.

# 78
  • Мнения: 48 171
да, някои са в 21 век, но повечето не са
след като си с чипирано куче, и вярвам си събираш отпадъците му, а и е на каишка, няма никакви проблеми, радвам се че има и такива стопани(май само на прикази във форума, но както и да е)
само че на практика- в моята среда Wink- не е така, и из моята среда- столицата на България, има бая бездомни кучета и домашни с нагли собственици, които смятат че е супер готино да си ги разходят из площадката на яслата и да се изакат в пясъка- ако искаш се обади на директорката на 56 ясла в София и я попитай дали разхождат домашни кучета в заключената детска ясла Sick и какво чистят всяка сутрин от пясъчника, направен с много любов за нашите деца и ЗАГРАДЕН !ама култура от 21 век сигурно, какво да правиш
или се разходи из цнтъра на София, да видим как няма да се прибереш с поне едно ла*но на обувката, а за децата, които още не са свикнали да внимават за "мини" да не говорим

може да ме обиждаш колкото искаш, мина гостенко, ама мнението ми няма да промениш

# 79
  • Мнения: 9 990
Именно, по форумите е лесно да се обяснява как всеки си чисти след неговото куче, но купчината лайна по тротоарите демонстрира друга истина. Tired

# 80
  • Мнения: 1 224
Така,първо искам да се извиня,че move да пи6а с гре6ки,но тук нямам нормална фонетика.
Беба, не мисля че в случая "различната" страна има и различен манталитет,защото по отговора ти спряно мамаваси си личи на какво ниво е твоят манталитет. Това че твоето куче е евентуално чипирано,не значи че и на другите са. От друга страна,никой няма да седне да чипира уличните кучета,тях ги мързи да ги приберат,ние обаче се надаме на чипиране. Да,ама не ! И малко си подбирай тона с който ни говори6,защото не съм останала с впечатление , че някой ти говори на теб така !

# 81
да, някои са в 21 век, но повечето не са
след като си с чипирано куче, и вярвам си събираш отпадъците му, а и е на каишка, няма никакви проблеми, радвам се че има и такива стопани(май само на прикази във форума, но както и да е)
само че на практика- в моята среда Wink- не е така, и из моята среда- столицата на България, има бая бездомни кучета и домашни с нагли собственици, които смятат че е супер готино да си ги разходят из площадката на яслата и да се изакат в пясъка- ако искаш се обади на директорката на 56 ясла в София и я попитай дали разхождат домашни кучета в заключената детска ясла Sick и какво чистят всяка сутрин от пясъчника, направен с много любов за нашите деца и ЗАГРАДЕН !ама култура от 21 век сигурно, какво да правиш
или се разходи из цнтъра на София, да видим как няма да се прибереш с поне едно ла*но на обувката, а за децата, които още не са свикнали да внимават за "мини" да не говорим

може да ме обиждаш колкото искаш, мина гостенко, ама мнението ми няма да промениш




Аз живея и имам офис в центъра /Попа и пл. Журналист/ и винаги внимавам къде стъпвам. За целия си съзнателен живот /30 г./ два пъти съм настъпвала лайна. Може би носът ми е насочен в правилната посока?

Ти също няма да промениш моето мнение, няма как да се върна в 90- те, което обезсмисля заяждането ти с мен. Crossing Arms

А Пенелопа вярвам ще се съгласи, че МАСАТА със сигурност няма да се научи с кибик по форуми или като й се повтаря малоумник. За 5- те мин. не схванах логиката, ръцете трябва да се мият не през определен интервал, а когато трябва!

# 82
  • Мнения: 9 990
Абе, беба, детето е на пясъка, където преди 10 минути е  минало и се е изпикало куче...да го прибера и да му мийна ръцете веднага?Ил да му забраня да играе?Кое предлагаш точно да направя?Т.е.-в кварталите всички е достъпно за кучетата.В нашия например са много, ама наистина много.Площадката за игра е една-две.Къде да заведа детето?Ето и друг пример-детето ходеве на ясла в един сравнително добър район, със стари, уж елитни жители на столицата.Яслата е описана от два тротоара-лайно до лайно бееее, не да гледаш, ами на пръсти да ходиш.Бях го писала и в друга тема по повода.Циганките, дето метат улицата-решили бяха един ден да съберат купчината лайна и да  я оставят акуратно по средата на тротоара умишлено явно.Повярвай, такава хубава купчина се събра-чудесна просто-огромна...от джата тротоара, опазващи яслата само.
Инак Масата няма да се научи-това ми беше идеята.И да чете по форуми -по-ще научи нещо.Пак казвам -и със закон нещо да поставят-няма оправия, пак ще замучат е им ограничават правата.Все едно е=дали за столчета за кола, за невлизане с бебета в Метро или за събиране на лайната и чипиране на кучетата-резултата е, че на някой му ограничавали били правата и резултата ще е-нищо и половина.А с четене по форуми човек поне може да понаучи нещичко-например за токсоплазмоза, за тения, за много неща...

# 83
  • Мнения: 1 224
да, някои са в 21 век, но повечето не са
след като си с чипирано куче, и вярвам си събираш отпадъците му, а и е на каишка, няма никакви проблеми, радвам се че има и такива стопани(май само на прикази във форума, но както и да е)
само че на практика- в моята среда Wink- не е така, и из моята среда- столицата на България, има бая бездомни кучета и домашни с нагли собственици, които смятат че е супер готино да си ги разходят из площадката на яслата и да се изакат в пясъка- ако искаш се обади на директорката на 56 ясла в София и я попитай дали разхождат домашни кучета в заключената детска ясла Sick и какво чистят всяка сутрин от пясъчника, направен с много любов за нашите деца и ЗАГРАДЕН !ама култура от 21 век сигурно, какво да правиш
или се разходи из цнтъра на София, да видим как няма да се прибереш с поне едно ла*но на обувката, а за децата, които още не са свикнали да внимават за "мини" да не говорим

може да ме обиждаш колкото искаш, мина гостенко, ама мнението ми няма да промениш




Аз живея и имам офис в центъра /Попа и пл. Журналист/ и винаги внимавам къде стъпвам. За целия си съзнателен живот /30 г./ два пъти съм настъпвала лайна. Може би носът ми е насочен в правилната посока?

Ти също няма да промениш моето мнение, няма как да се върна в 90- те, което обезсмисля заяждането ти с мен. Crossing Arms

А Пенелопа вярвам ще се съгласи, че МАСАТА със сигурност няма да се научи с кибик по форуми или като й се повтаря малоумник. За 5- те мин. не схванах логиката, ръцете трябва да се мият не през определен интервал, а когато трябва!
Beba, aз продължавам да не разбирам,защо си мислиш,че ние всички се въртим около теб и сме ти някакви подчинени. Вземи се съобразявай малко как говориш,не мисля , че някой ще те търпи още дълго!
Продълавай да вървиш с нос забоден в земята за да гледаш за изправнения и не се прави на много интересена. И като заговорихме за "кисене" по форумите,ти също не си вън от класaцията Wink

# 84
  • Мнения: 48 171
а при нас и в пясъка в яслата има много, пенелопа, всяка сутрин почистват основно площадките, преди да излязат децата
лично съм се карала със собственици, които си водят кучетата в заключената ясла специално- но те са много докачливи и устати и освен това много нагли и не знам зашо смятат че няма нищо лошо кучето да се изака в пясъка в яслата
но сигурно кучетата им са чипирани и от по-елитна среда, та са по-важни от нашите дечица ooooh!

# 85
  • София
  • Мнения: 62 595
заради кучетата не водех децата да играят по градинките. За съжаление, като не можех да контролирам средата, контролирах децата. Единственото място, където играят с пясък е морето, но и там има какво да се желае.
Отвратителното в цялата история с всички видове кучета е, че вместо кучетата да са вързани и с намордници, трябва да лишаваме децата си от свобонда игра, за да не ги гледаме после ужасени по болниците.
Не ме интересува колко кучелюбители и кучезащитници ще ми скочат, може и на модератора да се оплачат даже, но ще си кажа - когато трябва да избирам между детето си и кучетата, избирам детето си, дори това да е с цената на живота на кучетата. И реакцията ми е напълно обоснована от родителските ми инстинкти.

# 86
И малко си подбирай тона с който ни говори6,защото не съм останала с впечатление , че някой ти говори на теб така !

Това също е лееееко заповеднически тон!  Crossing Arms

Пенелопа, ако се върнеш малко назад в разговора ще видиш, че никъде не коментирам децата. Мамаваси беше така любезна да говори ако на МЕН ми откриели тения еди какво си. Е аз отговарям, че на мен НЯМА КАК да ми открият тения! Деца не съм намесвала!

# 87
  • Мнения: 9 990
Еми-на нас пък тук за децата ни е ДРАМАТА, ще прощаваш!Аз пред псе и детето си избирам второто.

# 88
  • Мнения: 48 171
на теб може и да не ти открият, но на детето ти, което е играло в заразен пясъчник в яслата или на детската площадка, може и да открият, и тогава, повярвай, е много по-мъчително
разбира се, не ти го пожелавам в никакъв случай, само казвам да си го представиш
когато всички започнат да спазват някой добър закон за домашните кучета, и се премахне проблема с бездомните кучета, вярвам всички майки евентуално ще си променим мисленето за кучезащитниците
дотогава мнението ми си остава само едно- да се ликвидират бездомните кучета и да се санкционират стопаните на домашни кучета, които не се грижат добре за тях и не предпазват околните хора

# 89
  • Мнения: 1 224
И малко си подбирай тона с който ни говори6,защото не съм останала с впечатление , че някой ти говори на теб така !

Това също е лееееко заповеднически тон!  Crossing Arms

Пенелопа, ако се върнеш малко назад в разговора ще видиш, че никъде не коментирам децата. Мамаваси беше така любезна да говори ако на МЕН ми откриели тения еди какво си. Е аз отговарям, че на мен НЯМА КАК да ми открият тения! Деца не съм намесвала!
Beba, да съм казала ,че не е ?

Общи условия

Активация на акаунт