Оризова каша???

  • 1 935
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 178
За малко бебе не може да го вариш и пасираш, не става. Доколкото знам оризът първо се запича, после се мели и после не знам си какво, имаше някъде из форума рецептата, ще потърся  Simple Smile

Само заради консистенцията ли не става, или има и друго? newsm78

# 16
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Държиш ли сама да приготвиш кашата? Продават се инстантни оризови каши. Може да купиш от тях.
Peace

# 17
  • В Сънландия
  • Мнения: 1 445
Аз сварявах ориза за 10тина минути(басмати ориз) и след това пасирах.Ставаше приятна каша, а не блудкава гадост, както съм чувала много пъти оплаквания от домашно приготвени оризови каши.

# 18
  • Мнения: 204
Аз лично винаги съм купувала оризовата каша, не знам рецептата. Ти не искаш ли да я купуваш? Купешките не са ли хубави?

# 19
  • София
  • Мнения: 15 219
Тук е писала, защо не може да дава готова каша:
Благодаря ви много, мили мами, за бързия отговор. Забравих да уточня, че вече веднъж опитах да му дам готова каша, когато Филип беше на 6 месеца на Милупа, но той е много алергичен (пие само Фризопеп) и се изприщи, според периатърката от изкуствените добавки в готовите каши. След това имаше 2 седмици почивка, после 1 седмица картоф, 3 дена ябълка, 1 ден морков. Сега пак искам да му дам оризова каша, още повече, че има малко разтройство, но мисля, че ще е по-добре да я приготвя сама, за да няма много изкуствени добавки. Сега е на 7 месеца и половина и хапва по-големи парченца картоф, изобщо храната му не е пюре съвсем, та в този смисъл не може ли и оризчетата да не са съвсем на каша и все пак задължително ли е да е от оризово брашно. Ако да, ще трябва много бързо да купя машинка за мелене. Какво препоръчвате?

Общи условия

Активация на акаунт