Аугментин по време на бременност!!!

  • 39 224
  • 34
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 069
Разбира се, че може да го пиеш и се чудя защо въобще си пуснала анкета.Важно е да се лекуваш!И на малките бебчета им се изписва Аугментин.

# 16
  • Мнения: 476
Аз също пих Аугментин. Мисля, че беше в петия месец

# 17
  • Мнения: 666
Каква дозировка пиеше моята е 1000мг.? струва ми се, че е много силна


Да точно от 1000 мг пих и аз и за това се бях ошашкала, дори се обадих пак на лекаря да ми потвърди дозата и тои човека даже ме попита да не би да му нямам доверие  Laughing Не се притеснявай всичко ще е наред.  Hug

# 18
  • Мнения: 568
стафилококите са по-опасни от антибиотика.
Аз пих такъв антибиотик по време на бременност и след това детето беше алергично към него.
Но неизлекувана бактериална инфекция е опасна за плода.

# 19
  • Мнения: 1 121
Бих отговорила така: ако е предписан от лекар, може да се пие.

# 20
  • Мнения: X
И аз го пих, преди 3-ия месец даже. След това още веднъж в 8-ия. При всички положения това е по-малкото зло. Не се притеснявай, всичко ще бъде наред.  Peace

# 21
  • София
  • Мнения: 112


Каква дозировка пиеш моята е 1000мг?

[/quote]

Извинявай, чак сега видях въпроса - и моята дозировка е 1 g. Пия го на 12 часа.

# 22
  • Мнения: 679
Аз пих когато бях в 7-8 месец. Бях притеснена дали докторката е съобразила, но в аптеката ми казаха, че по-добре да пия за да не си навлека по-голяма беля /пих го заради е-коли/

# 23
  • Мнения: 331
И аз пих аугментин - не помня вече в кой месец бях, ама още повръщах, та сигурно е било в началото... На мен пък ми откриха стрептококи - и аз се бях притеснила, но докторът каза, че по-добре да пия антибиотик, отколкото инфекцията да стигне до плода и да го зарази... Надявам се, че са ти направили антибиограма - да не се налага да го пиеш нахалост... Не се притеснявай, още повече, че ти си в 8-ми месец, колкото повече напредваш, толкова по-малка опасност има...

# 24
  • София
  • Мнения: 4 899
Не се притеснявай! Това е подходящ антибиотик за бременни, това съм го чувала от трима лекари! Аз лично го пих в 6-ти месец, защото направих много сериозен бронхит с тенденция да го обърне на бронхопневмония. Обясних ми, че се филтрира от плацентата и няма как да навреди на бебчето!
Успех ти желая и леко бременеене!   bouquet

# 25
  • Мнения: 213
Аз съм пила аугментин през първата ми бременност, а и друг - по-силен антибиотик (на който не му помня името). Щом се налага - разбира се, че ще го пиеш. В никакъв случай не е по-добре бебето да съжителства с някоя нелекувана инфекция!  Peace

# 26
Благодаря на всички за отговорите!!!
Вчера взех първата таблетка и дано всичко да е наред.
Още веднъж БЛАГОДАРЯ!!!

# 27
  • Мнения: 256
Да може да се пие, зависи за коя гестационна седмица става въпрос все пак предполагам че до 13 г.с. е рисково/и само слвдд лекарско предписание, разбира се. При теб в случая няма старшно. Аз също пих в 20 г.с. заради стафилококи, който ми лепнаха в патологично отделение за бременни. Мнението и на 2 лекари беше, че бебето е голямо вече и няма страшно. Едното мнение е на д-р Митко Марков /дето прави скрининговата феталната морфология/, ако това ще те успокои. Иначе стафилококите определно са опасни, защото могат и да пукнат околоплодния мехур по-рано, освен че могат и да инфектират бебето. Така че задължително е да ги изтребиш. Това да пиеш антибиотика в случая е по-малкото зло и е задължително.
После обаче може да тръгнат гъбичките, заради това че се избива и нормалната микрофлора на влагалището, имай предвид!
Успех!

# 28
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Аз го пих в 5ти месец, уви безуспешно...Иначе честох, че  е едно от най-предписваните на бременни лекарство, най-разпространеният антибиотик при бременни, така че няма място за притеснение.Докато имах здравословно проблеми не съм влизала в нета, но после видях, че и други жени от Отчетни горе-долу по същото време на мойто са го пили за разни проблеми.

# 29
  • Мнения: 1 632
Моя позната пи по време на бременност и всичко си беше ок после.

Общи условия

Активация на акаунт