Детски спестовен влог ...

  • 10 996
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 141
Аз съм направила про - влог  в Про кредит банк за три години като можеш да теглиш и да внасяш по всяко време само че парите се олихвяват в зависимост от това колко време не си теглил ако  ги опазиш само 1 година се олихвяват на 3 процента при 2 години на 5 процента а ако устискаш до 3 години на 7 процента а ние сме направили така че и детските да се превеждат там.Влога сме го правили миналата година и ако някой се е заинтересувал ще е добре да провери дали са същите лихвите.

# 16
  • гр. София
  • Мнения: 153
В Прокредит има и по-добър продукт, ако не искаш да теглиш от тези пари, казва се спестовна ПроГрама, започва от 5 годити до 15 год., пак има възможност да теглиш и да запазиш лихвата, ако се интересуваш повече пиши. За лева там са едни от най добрите лихви. Аз лично не препоръчвам да се правят сметки на деца, ако се наложи да ги изтеглиш е е дно ходене по мъките. Необходимо е разрешение от съда по Закона за закрила на детето. Издават го, но все пак е проблем. Относно застраховките, аз съм направила такава на голямото ми дете и доходността не е толкова голяма, особено ако ти потрябват тези пари. Сметнала съм, че с тази Програма ще има по-голяма доходност и на малката ще направя такава, но на мое име.

# 17
  • гр. София
  • Мнения: 153
А относно лихвите в Прокредит са същите.

# 18
  • Мнения: 967
нещо не ме разбираш...  Confused

имаше сайт, който сравняваше лих. проценти за всяка една банка и в зависимост от валутата и срока на влога, си правиш извода, кое е най-доброто.
Но пусто не го намирам...

http://www.moitepari.bg/

# 19
  • Мнения: 455
Ние бяхме направили на малкия спестовен влог в Пощенска банка. Оказа се, че лихвените проценти в различните банки са почти едни и същи - тук таме със съвсем минимална разлика.
Моя приятелка, обаче, стана застраховетелен брокер към едно застрахователно дружество и от нея разбрах, че е по-добре да се направи застраховка живот на детето с вкл. в нея допълнителни рискове за здравето, за период от 14 год., при много по-добра лихва в сравнение с тази на спестовния влог.
И така - закрихме влога на малкия и му направихме такава застраховка. Със събраното във влога му предплатихме за близо три години вноските по нея и така. Живот и здраве като стане пълнолетен ще има хубава сума заделена настрани.
И влога и застраховката са в евро - в тази връзка разлика няма.
Попитайте в застрахователните компании за такива застраховки и си преценете дали влог или застраховка е по-удачно.

# 20
според мен е по-удачно да се направи застраховка, която да покрива повече рискове. В крайна сметка човек не знае какво може да му се случи. Може да е застраховка в полза на трето лице.

# 21
  • Мнения: 181
Да, добро решение е застраховката, но имайте предвид, че не може да се тегли от нея, а ние живеем в такъв свят, когато не знаем какво ще е утре. Програмата на Прокредит наистина е добра. Аз съм направила на сина си. Заложих и на спестовен влог, но са на мое име за всеки случай. Не ми се минава през съд, ако ми се наложи да ги тегля. А за застраховките може да се направи върху здравето на родителя в полза на детето, тъй като до 14-годишна възраст, колкото и лошо да звучи, смърт не се изплаща. А е по-важно родителя да може да внася и да е защитен неговия живот. Аз поне така мисля. Не съм направила все още, защото не мога да затворя сума пари за толкова време напред,а и доходността е по-ниска, отколкото спестовната програма на Прокредит. В края на краищата нека всеки си реши и прецени сам. Банките предлагат сходни продукти. Успех на всички в спестовността и застраховането  Wink

# 22
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Честита Коледа на всички! Здраве и късмет!   bouquet

И ние сме твърдо за застраховка, но кога ли ще я направим..... Thinking

Общи условия

Активация на акаунт