ЛАКИРАНЕ НА КРЕВАТЧЕ ?

  • 4 379
  • 21
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 207
А какво е това масло - спецялно за мебели ли,как се казва,къде да го търся?

# 16
  • Мнения: 3 591
Едната опция е да се маже с чисто ленено масло. Незнам откъде се купува  newsm78 С това се "лакират" примерно пушките и старинните мебели. Абсолютно безвредно Simple Smile

друго - примерно:
http://vema-en.com/irsa/IRSA%20Exotic-Wood-Oil.pdf
WOOD PROTECTOR  - на едното масло пише, че става за детски играчки..
Предполагам всеки дърводелец може да даде съвет, или в магазините където продават такива неща можеш да прочетеш по кутиите кое какво съдържа и за какво се препоръчва.
Ако нямаш доверие на опаковките - купувай ленено масло и не му мисли  Mr. Green

ето това е брошура на производител на безвредни масла за обработка на мебели, подове и т.н.:
http://www.phivex.com/download/OSMO_finishing_wax_bg.pdf

не съм си ходила в БГ много отдавна , идея нямам какво къде продават, но щом ги има тези неща на Бг в интернет, няма начин да ги няма по магазините....


Между другото - нали знаете как изглежда дървената част на една пушка? според мен търсите точно такъв ефект при креватчето и маслото ще създаде ефекта на "лакирано" който търсите.

# 17
  • Мнения: 207
Ми то ефекта едно на ръка,ама да не се въдят и гадинки в дървото...

# 18
  • Мнения: 3 591
как ще се въдят гадинки - нали целта е да се запечата с маслото дървото  Joy Това е начин точно за обработка на дърво за да се запази. И достатъчно надежден според мен, щом антиките точно с ленено масло мажат...

# 19
  • Мнения: 207
А това масло къде се продава,май по аптеките съм чувала или е по-спецялно?

# 20
  • София
  • Мнения: 6 363
добре де, лак за дърво на водна основа с какво е вреден? вчера търсих точно такъв за едни дървени первази и четох внимателно етикетите. пишеше, че е подходящ и за лакиране на детски играчки даже!

# 21
  • Мнения: 3 591
Ами незнам...щом става за детски играчки, предполагам е на естествена основа. Но не всички водоразтворими са такива. Четете какво пише и си решавайте.  bowuu

Общи условия

Активация на акаунт