Отбиване на дете на 2 годинки моля за съвет

  • 7 591
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 517
Сребърен облак, на мен ми се струва по-удачно да опиташ първо със следобедния сън, поне аз опитвам понякога успешно да го приспивам без тити следобед. Моят син е доста разбран по принцип, но през нощта в полусън си става пак бебе и е невъзможно да му обяснявам каквото и да било, само като чуе че няма тити, започва да пищи  ooooh! Все се опитвам да му отказвам, като видя че е неудържимо положението, давам, какво да правя Sad.
Иначе аз за една седмица намалих доста кърменето - остана сутрешното и вечерното (+-1 или 2 нощни, но той си спи при нас). Понякога и следобедно. Но преди висеше на гърдите ми постоянно, най-ме тормозеше през деня, когато му е скучно.
Но пък всяко дете е различно, при вас може да е другояче. Thinking Както и  да е, сподели после.   Wink

# 16
  • Мнения: 1 091
И аз мога да те посъветвам да махнеш първо дневните кърмения. Аз така направих и противно на страховете и очакванията ми, нямаше кой знае какви драми. Е, търсеше, но през деня успявах да й отвлека вниманието. Аз съм за плавното отбиване. Сега предстои махането на нощното, после сутрешното и вечерното. С нощното ще видим зор, но не бързам, чакам да назрее момента.

# 17
  • Мнения: 547
Аз отбих плавно - за около 4 месеца и без никакъв проблем нито за детето, нито за мен. Кърмата ми постепено намаля и виждах как и неговото желание намалява.
Първо махнах нощното кърмене / при мен беше лесно, защото сучеше само по 1 път през нощта/, след това дневните, сутрешното и накрая вечерното.
Като остана само вечерното започнах след кърменето да давам по малко АМ, за да свикне с вкуса, а и защото кърмата ми вече беше недостатъчно. Това беше може би в продължение на около месец. След това спрях да му предлагам гърдата, а му давах направо АМ. Ако си поискаше да суче не съм отказвала. Той се сещаше през ден-два в продължение на около седмица и сам се отказа. Синът ми обаче беше по-малък - на 1,4 г. , докато на 2г. вече си настояват за своето и малко по-трудно приемат промени на нещо, което им харесва. Лично моето мнение е, че това не е особено подходяща възраст за отбиване и ако можеш просто ограничи кърменията без да ги премахваш изцяло.
Успех  Hug

# 18
  • Мнения: 346
Благодаря на всички за съветите:)

За сега сте отложа с седмица  две отбиването ...тръгнаха ни кътници и не ми се говори:)

# 19
  • под жаркото слънце
  • Мнения: 2 565
аз специално съм почти отчаяна Sadзащото той суче постоянно,нощем също и то по няколко пъти
а първо вече повече от година и половина не взимам лекарства за мигрена и като ме изцепи главата се мъча без лекарства заради кърменето
второ съм пре пре пре уморена
трето -оказа се ,че съм в стрес и даже ми предписаха антидепресанти,които не мога да пия заради кърменето
четвърто-пазя зверска диета,никакви алергени(никакви млечни,яйца,нищо което обичам) вече година и нещо
почвам да намразвам кърменето
Съчувствам и на авторката, и на Мила мама   Hug
Моят син от около 8-9седмици спря нощното кърмене, иначе и аз се мъчех...
Имам и тийнейджърка вкъщи, сама си гледам децата...
А съм и бременна, млякото е намаляло и той се ядосва...
Ще следя темата  Peace

Общи условия

Активация на акаунт