Щура идея: Китайско семейство?

  • 2 411
  • 30
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 1 890
Поне селото ще си реши проблема с бездомните кучета. Joy hahaha

# 16
  • Мнения: 6 417
И тези китайци като започнат да се размножават...селото ще се напълни с малки китайчета. И кучета, и котки, и гугутки, всичко ще изчезне.  Joy

# 17
  • Мнения: 1 072
all, верно щура идея.

Което пък ме накара да се замисля, дали представата ми за 1-милионните селца, които всъщност са 3-милионни, но 2/3 от населението не е регистрирано, е достатъчто реална. Дали знаем достатъчно за жизнения им стандарт?  Thinking

# 18
  • Мнения: 4 392
Това, че има кофти българи не означава че няма кофти китайци.
Има и още как!  ooooh!
all , не щура , а глупава идея.  Цял свят се тюхка, че Китай ни е завладял, икономически се има предвид, разбира се, а ти се натискаш и физически да ни завладеят. hahaha

Ако дадеш къщата, забрави , че можеш да ходиш там на почивка. Миризмата на варени свински кокали блъска яко в носа. Crazy

Последна редакция: пн, 05 ное 2007, 00:32 от Amarena

# 19
  • София
  • Мнения: 1 890
Това, че има кофти българи не означава че няма кофти китайци.
Има и още как!  ooooh!
all , не щура , а глупава идея.  Цял свят се тюхка, че Китай ни е завладял, икономически се има предвид, разбира се, а ти се натискаш и физически да ни завладеят. hahaha

Ако дадеш къщата, забрави , че можеш да ходиш там на почивка. Миризмата на варени свински кокали блъска яко в носа. Crazy
И кокоши крака, и кокоши !  Mr. Green

# 20
  • София
  • Мнения: 1 223
Аз за китайци, живеещи извън областните градове не съм чувала, да не споменавам, че 90 и повече процента са във София. Беглите ми впечатления са, че живеят в общности с изградена йерархия, което теоретично изключва възможността семейство да живее само, далече от близките си и без стабилен доход.
Ако селото е на 20-30км. от голям град, има някаква инфраструктура и над 50 постоянни жители, можеш да пуснеш обяви по регионалните медии. Целева група - семейство млади пенсионери, предоставили жилището си на децата  Laughing Предполага се, че внуците ще идват на гости, децата  ще им помагат финансово, а те ще им отвръщат с буркани, пръжки и пр.  Laughing
Другият вариант е да поговориш с жителите на самото село /ако има такива/, но и в двата случая трябва да заложиш на хора, които са емоционално свързани с района.
Сещам се и за трети вариант: Двойка щури англичани, които вдишват с пълни гърди аромата на оборски тор и възкликват - Ммммм, Еколооооогияяяя    bowuu

# 21
  • Мнения: 740
Има ли шанс китайците изведнъж да престанат да консумират водорасли, бамбук и пържено фиде и екзалтирано да започнат да бухат хляб, боб и картофи? Според мен - никакъв

# 22
  • с/у ОколоМръсТното
  • Мнения: 19 148
Идеата ти от щура ще се превърне в благородна, ако предложиш това на някое нашенско семейство. НЕ всички са като бившите ти наематели.

та къде е селището?

# 23
  • Мнения: 1 002
ние имаме такава къща - живеят разни хора , без наем , от десетина години някъде ,
иначе ще се разкапе и ще я окрадат , нашите ходят един път годишно за по 2 седмици , но не искат да я продават - сантименти на майка ми
това е практика в по-малките населени места , няма нищо трогателно и кой знае колко благородно , честно казано  Simple Smile
обаче в нашата къща живеят/ха хора с много интересни истории , от тия , като от някой сръбски филм    Simple Smile

# 24
  • Мнения: 386
идеята ти е верно налудничава  newsm78

# 25
  • в мъжки прегръдки
  • Мнения: 3 574
Без да обиждам някой ми се струва че тук малко хора живеят близо до китайци. Понеже се случи така че живея близо до "световния търговски център" Илиянци имаме във входа 2 китайски семейства. Едните са собственици, другите наематели. В другия вход също има едно китайско семейство. Никога не ми е замирисало от тях на печени кучета, котки и т.н. Гълъбите около нас са десетки и цвъкат навсякъде но не съм видяла някой да ги яде или по друг начина да ни отърве от тях. Хората винаги са любезни и отзивчиви. Входа никога не е имал проблеми с тях. Едните са с двама сина, другите с дъщеря и син. Та значи нито сме се отървали от бездомни кучета, котки, гълъби и прочие, нито сме се напълнили с малки китайчета, нито ни се е вмирисал блока на пържени водорасли.
За сметка на това пък в студенски град живеехме на етажа със двама виетнамци които ядяха всичко което мърда. Даже специално си отглеждаха кучета за ядене според мен защото през различни периоди от време се появяваха различни породи кучета, живееха месец- два и изчезваха.
Според мен просто бъркате китайците с виетнамците по отношение на немарата и яденето.
Що се отнася до къщата е все едно какви ще живеят там. Навсякъде по света има мърльовци и чистофайници. Въпрос на късмет е какъв наемател ще му се падне на собственика.
BTW не съм видяла чистоплътен арабин а в студенски град съм видяла доста. 

# 26
  • София
  • Мнения: 1 074
Мисля , че тук http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=234122.0 Занда може да ти помогне , ако тя не може не знам кой друг е така тясно свързан с Китай . Поздравления за щурата идея !

Много благодаря за доверието Wink
Всичките сте прави. И онези, които казвате, че китайците са мили и любезни и онези, които са скептични. Китайците навлязоха в България след промените реално. Както с всички народи, първите от тях бяха авантюристи и  "цигани" (не искам да обидя никого), т.е. хора, които нямат свое място там и затова идват тук. Видяха каква прекрасна беззаконност цари, направиха за параван по някой щанд със запалки и чорапи, които дори в Китай никой не би обул и си живяха добре доста дълго време. Всъщност и досега част от тях са тук.
Втората вълна бяха техни роднини и хора, които се бореха за две неща: второ дете и реализация в собствен бизнес. Третата вълна беше наскоро от инвеститори и производители, които тепърва ще идват и четвъртата вълна стана възможна от тази година насам - това са туристите, които не са задължително само политически лица.
Тук обаче All пита въпрос, който приемам за сериозен. Не даваш много информация за селото и условията, но и аз оставам с впечатлението, че ти реално даваш имот в забутан край безплатно на някой, който да ти го поддържа. Очевидно там няма какво да се прави, няма и работни места. Това разбирам аз от казаното.
Китайци няма да намериш, те са дошли тук да живеят по-добре, а не по-зле, отколкото в Китай, ОСВЕН ако нямаш земя, която те да обработват и да могат да въртят търговия със земеделски продукти. Това според мен е единственият вариант. И пак няма да намериш, но нека дам искрица надежда.

За трудолюбието на китайците. Разбира се всички сте чували за пирамидалната структура на обществото в Китай и действетилно тук те продължават да живеят заедно със своите хора и да говорят китайски език, като се задоволяват да научат числата на български и малко нещо отгоре според занятието. Те обаче са толкова пословично трудолюбиви не защото така им се иска, а защото нямат избор. Там се бият по200-300 за добро работно място и по много повече за място в престижен университет, като си и плащат бесни за техния стандарт пари за това.

Те не са конфликтни хора, непридирчиви са, усмихнати и непосредствени. На доброто по-скоро отвръщат с добро, на злото - със зло. Хора като хора. Няма нужда да ги идеализираме, защото тези тук китайци не са онези там, в Китай, за които съм писала в първия си пост в цитираната тема.

За кучетата - хапват, но не улични, хехе.

# 27
  • София
  • Мнения: 1 890
   Аз съм работила в китайски ресторант няколко години и съм ги наблюдавала много отблизо. Първо да уточним, че в Бг идват 2 вида китайци - от Северен и Южен Китай. Първите са високи (сравнително  Laughing), по-сдържани, по-образовани и нтелигентни, учат бързо бг език. Някои жени карат коли.
   Вторите - идват от някакви селца (по техните стандарти, за нас сигурно са цели градове) и буквално умират от глад там. Учили са до някой си клас, не говорят никакъв друг език освен китайски, бг учат много трудно и с нежелание. По-ниски и трътлести са, нечистоплътни, говорят на много висок тон - има чуството, че постоянно викат и крякат. Сърбат. Живеят по 10 човека в един апартамент.Парфюми не ползват.Книжка има 1 на 100, за жена пък е абсурд.
  Та тук в София има много повече от вторите. Не че се мразят двата вида, но не общуват помежду си. Работила съм и с двата вида китайци - с тия от Севера ми беше определено по-лесно във всяко едно отношение. Ако софиянки си спомнят - имаше един страхотен китайски ресторант на Раковска срещу операта - жената беше от Северен Китай. Много интелигентна, винаги елегантно облечена, говореше български, имаше кола, като и потрябва нещо, качва се на колата и отива да си свърши работата. Без да търси шофьори, преводачи и т.н. Много разбрана жена.
  И за кучетата е вярно, и за кокошите крака. И змии ядат. Вярват, че кучешкото месо е много полезно за здравето.Но не тези уличните, а си ги отглеждат.Аз лично знам за един китайски на пазара Димитър Петков (много посещаван, между другото  Laughing), където си готвят редовно кучета по някой повод. Жената, която работеше при нас в кухнята, работеше в същото време и там, та тя ми е казвала. Също така в легените, където бъркат ориза и пилешките хапки, вечер си перат гащите и обувките. Факт.
  По темата - аз не бих ги взела в къщата си, а не мисля, че и те биха живели някъде в далечно селце ( така и не разбрах къде е къщата всъщност  Rolling Eyes). Свикнали са да живеят в общност, та едва ли...
 
 

# 28
  • София
  • Мнения: 1 074
   Аз съм работила в китайски ресторант няколко години и съм ги наблюдавала много отблизо. Първо да уточним, че в Бг идват 2 вида китайци - от Северен и Южен Китай. Първите са високи (сравнително  Laughing), по-сдържани, по-образовани и нтелигентни, учат бързо бг език. Някои жени карат коли.
   Вторите - идват от някакви селца (по техните стандарти, за нас сигурно са цели градове) и буквално умират от глад там. Учили са до някой си клас, не говорят никакъв друг език освен китайски, бг учат много трудно и с нежелание. По-ниски и трътлести са, нечистоплътни, говорят на много висок тон - има чуството, че постоянно викат и крякат. Сърбат. Живеят по 10 човека в един апартамент.Парфюми не ползват.Книжка има 1 на 100, за жена пък е абсурд.
  Та тук в София има много повече от вторите. Не че се мразят двата вида, но не общуват помежду си. Работила съм и с двата вида китайци - с тия от Севера ми беше определено по-лесно във всяко едно отношение. Ако софиянки си спомнят - имаше един страхотен китайски ресторант на Раковска срещу операта - жената беше от Северен Китай. Много интелигентна, винаги елегантно облечена, говореше български, имаше кола, като и потрябва нещо, качва се на колата и отива да си свърши работата. Без да търси шофьори, преводачи и т.н. Много разбрана жена.
  И за кучетата е вярно, и за кокошите крака. И змии ядат. Вярват, че кучешкото месо е много полезно за здравето.Но не тези уличните, а си ги отглеждат.Аз лично знам за един китайски на пазара Димитър Петков (много посещаван, между другото  Laughing), където си готвят редовно кучета по някой повод. Жената, която работеше при нас в кухнята, работеше в същото време и там, та тя ми е казвала. Също така в легените, където бъркат ориза и пилешките хапки, вечер си перат гащите и обувките. Факт.
  По темата - аз не бих ги взела в къщата си, а не мисля, че и те биха живели някъде в далечно селце ( така и не разбрах къде е къщата всъщност  Rolling Eyes). Свикнали са да живеят в общност, та едва ли...
 
 

 Peace

# 29
  • Мнения: 875
не знам дали идеята ти е щура, но определено е доста расистка.  Naughty

Общи условия

Активация на акаунт