За майчината обич в различните страни.

  • 3 672
  • 65
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 934
-   Колективистичните култури- (България не бих я дала за типичен пример. Бившите соц. Страни също са спадали преди тук, но според мен доста се е променило по отношение на ценностна им система) Източните страни, Южно Американските страни- семейството стой централно.
И аз не мисля, че България е колективистична култура. По-скоро някакъв преходен тип, между колективистична и индивидуалистична.

Интересно коя майка ще каже, че не е важно дали децата и са здрави.

# 16
  • Мнения: 1 294
Абе като заговорихме за източни култури и се подсетих за доста случаи, които като съм ги чувала и съм се чудила как е възможно и тук не говорим за изключения а за популярни схващания.
Пример1- с така популярния джихат и атентаторите самоубийци, бях гледала няколко програми в който не само те са записани как говорят ами и майките им, в който те казват колко са горди, че синът им умира за каузата... даже едната казваше, че сама го била записала доброволец. Също и една майка която казваше, че загубила и 4те си деца в джихата, но и още 4 да имала и тях щяла да даде.  Shocked Сега каквото и да си говорим за майчината любов, тази не ми прилича на поставяне над всичко. Това е нещо което е очевидно силно отвъд нашите представи за това как нещата изобщо функционират.
Пример 2 - Покрай случая с отвлечената Маделин стана ясно, как в Мароко русите момичета били символ за голям престиж на семейството в което живее такова, и те просто започнали да отвличат подобни деца... Shocked
Пример 3 - Културите в които да имаш момиче не е популярно и ако се роди първо спокойно може да не оцелее.
и т.н.

# 17
  • E-CLM & CH-VD
  • Мнения: 3 045
Всички майки обичат децата си, (има и изключения, разбира се Twisted Evil), но всеки има различна дефиниция за тази обич май  Laughing - за едни е да си слугиня на детето си до 40-тата година, за други да му покажеш вратата на 18 и да се оправя само, за трети - да подреждат живота на детето си по тяхна преценка и да го задушават в обичта си, за четвърти....
И май се оказва, че колкото деца, толкова видове обич има  Laughing.

Според мен по-скоро става въпрос за приоритети във възпитанието и оформяне на ценностната система на детето,  Thinking а не за майчина обич. За което пък голямо влияние оказва и средата, в която живееш и възпитаваш дете.

# 18
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
То какво пове4е да се каже...вси4ки майки са еднакви _МАЙКИ.Има изклУ4ения разбира се,но здравето си стои на пьрво място.
"Оставят децата си на 18 години" Shocked Shocked Shocked,ами дайте да ги вьржем за нас до 55 Mr. Green Mr. Green Mr. Green,така де на кой Ще правя закуска сутрин ако не е детето.
Пьк гледайте аз сьм го пуснала мойто и на у4илиЩе да ходи ,ейййй каква лоШа майка сьм зна4и Mr. Green,3 годиШният син ходи на у4илиЩе Laughing

# 19
  • Мнения: 875
това т.нар. изследване е доста обобщаващо. мисля си, обаче, че ако трябва да направим някакво обобщение, то ще е малко по-различно от това. в българия има много по-голям натиск от страна на родителите за това детето да успее и да стане нещо. в същото време на детето се гледа като на някаква собственост, която повечето майки и татковци обичат да си отглеждат до една доста завидна възраст. да, и това е израз на любов, но тя не е в полза на детето. и аз като палачинка мога да кажа наблюденията си от норвегия - детето има много голяма свобода от малко, няма натиск върху него и не е натоварено с големи очаквания от страна на родителите си и следователно всичко е много по-спокойно и толерантно. при това обичат децата си не по-малко от нас. така че, не знам кои са материалистите в случая, но виждам кое е по-добро за децата.  Peace

# 20
  • Мнения: 3 423
Хич не ми дреме коя как си възпитава децата.
Както си ги възпита, така ще им се радва.
Имам наблюдения, че някои жени се държат
различно от мен, но са си прави за себе си.
Българка съм, но не би ми се искало да крепя
оная работа на сина си цял живот и да търпя
друга жена вкъщи. Колкото и да е традиция
това в България. Прекомерната намеса в личния
живот прави децата неспособни да се справят
сами, губят вяра в себе си, независимо, дали са
израсли в България или на Тамбукту. Майката е майка.
И е нелепо да се твърди че майчината обич е различна.
Майчината обич няма измерения.

# 21
  • София
  • Мнения: 1 074
Хич не ми дреме коя как си възпитава децата.
Както си ги възпита, така ще им се радва.
Имам наблюдения, че някои жени се държат
различно от мен, но са си прави за себе си.
Българка съм, но не би ми се искало да крепя
оная работа на сина си цял живот и да търпя
друга жена вкъщи. Колкото и да е традиция
това в България. Прекомерната намеса в личния
живот прави децата неспособни да се справят
сами, губят вяра в себе си, независимо, дали са
израсли в България или на Тамбукту. Майката е майка.
И е нелепо да се твърди че майчината обич е различна.
Майчината обич няма измерения.

 Peace
Мисля също така, че в случая темата дори не е за майчината обич, тя навсякъде е еднаква, а по-скоро за възпитанието и културната традиция. В България нещата са толкова различни от преди няма и 5-10-20 години, че е невъзможно дори за нас си да сравним, камо ли с някоя друга държава. Аз помня, не беше отдавна, как не се заключваха вратите вкъщи, как навлязоха първите наркотици и как стана модно да не се спазва никакъв авторитет. Също видях как от обедняване хората се затвориха в себе си, не канят гости, защото няма какво да сложат на масата, а не беше така. Това влияе на възпитанието. И да не бях убедена в правилността да не връзваш отрочето за полата си, пак не виждам начин как бих го гледала дълго, след като стане на 18. Парите за образование не се броят Wink . Ще го пратя да работи и да си плаща своята част от сметките с чисто педагогическа цел. Дай Боже, никога да не ми се наложи да разчитам на детето си финансово.
Свободата, която всеки тийнейджър иска, трябва да е подплатена с умението да поемаш отговорност. И аз не смятам, че обичам детето си по-малко, отколкото чужбинска дама Х или стрина Пена от малкото градче. Просто разсъждавам прагматично и ще науча сина си на същото.

# 22
  • Мнения: 2 195


- с любов, но със задължителната щипка чувство за вина. "Ако не направиш еди кво си, значи не ме обичаш", "Аз колко съм направила за тебе, а ти сега... ", "Ох, ще остарея и няма да има кой една чаша вода да ми подаде" и т.н.

Ох , все едно свекърва ми слушам , тя до ден днешен така си говори на мъжа ми  ooooh!  Sick

По темата - не съм съгласна , че любовта на майката може да се определя по държави  Naughty  Майка ли си - обичаш . Различният начин на отглеждане на детето не значи липса на обич .

# 23
  • Мнения: 4 399
а може ли да попитам как се мери любовта?  на кантар ли, с метър ли? newsm78 Какви са мерните единици? Thinking

# 24
  • Мнения: 934
Абе като заговорихме за източни култури и се подсетих за доста случаи, които като съм ги чувала и съм се чудила как е възможно и тук не говорим за изключения а за популярни схващания.
Пример1- с така популярния джихат и атентаторите самоубийци, бях гледала няколко програми в който не само те са записани как говорят ами и майките им, в който те казват колко са горди, че синът им умира за каузата... даже едната казваше, че сама го била записала доброволец. Също и една майка която казваше, че загубила и 4те си деца в джихата, но и още 4 да имала и тях щяла да даде.  Shocked Сега каквото и да си говорим за майчината любов, тази не ми прилича на поставяне над всичко. Това е нещо което е очевидно силно отвъд нашите представи за това как нещата изобщо функционират.
Пример 2 - Покрай случая с отвлечената Маделин стана ясно, как в Мароко русите момичета били символ за голям престиж на семейството в което живее такова, и те просто започнали да отвличат подобни деца... Shocked
Пример 3 - Културите в които да имаш момиче не е популярно и ако се роди първо спокойно може да не оцелее.
и т.н.

Мдааа...  newsm78
В някои култури човешкият живот няма особено висока стойност.
При тях обикновено децата принадлежат на родителите си, които имат моралното право да правят с тях каквото намерят за добре.
Сигурно и те ги обичат по свой си начин, но на мен ми е трудно да го възприема.
Индивидуалистка съм. 

# 25
  • Мнения: 1 216
Според мащабно проучване сред населението на Ванкувър и район, днешените младежи не бързат да излязат от семейното гнездо. В сравнение с техните връстници от 70-те години, прекарват средно 7 години повече с родителите си. Причините са първо чисто икономически- скъпо е да поддържаш отделно домакинство, днешните младежи не се женят рано, учат повече и нещо интересно- семейството е все по-ценено в този динамичен свят.

Аз също не мисля, че да натириш децата си на квартира на 18 е голяма работа, друг е въпросът, когато се налага заради училище, по-добри възможности, в друго населено място, държава.

# 26
  • Мнения: 3 491
Според мащабно проучване сред населението на Ванкувър и район, днешените младежи не бързат да излязат от семейното гнездо. В сравнение с техните връстници от 70-те години, прекарват средно 7 години повече с родителите си. Причините са първо чисто икономически- скъпо е да поддържаш отделно домакинство, днешните младежи не се женят рано, учат повече и нещо интересно- семейството е все по-ценено в този динамичен свят.

Аз също не мисля, че да натириш децата си на квартира на 18 е голяма работа, друг е въпросът, когато се налага заради училище, по-добри възможности, в друго населено място, държава.
В подкрепа: Не съм чела изследвания, но аз имам редица американски познати над 20 и повече години, които живеят заедно с родителите си и го правят по чисто икономически причини. Не споменават да се карат или родителите да им се бъркат (но и размерите и архитектурата на къщите дават условия за лично пространство.) Всъщност, не са чак толкова бедни, че да не могат да си позволят да се изнесат извън дома на родителите, но не виждат смисъл от подобно финансово разточителство. Изнасят се самостоятелно, когато се заженят и са натрупали достатъчно спестявания да си купят собствена къща.

# 27
  • Мнения: 1 242
Lennie, по статистиката на твоята приятелка, майките-италианки са комбинация между западния и южноамериканския модел.  Joy
При положение, че пак по статистика италианските мъже са най-привързани към мамма, можем само шапка да свалим на тези всеотдайни майки. Ун гранд мамоне аз да се наричам първа радост е за мен... Laughing
Еваларката на такивИ майки!  До преклонна възраст синчетата им още ходят с неотрязана пъпна връв.

Няма нужда да повтарям, че майчината любов не познава географски ширини. Криворазбраната обаче - да.

# 28
  • Мнения: 3 880
Аз също не мисля, че да натириш децата си на квартира на 18 е голяма работа, друг е въпросът, когато се налага заради училище, по-добри възможности, в друго населено място, държава.
По мои наблюдения тук никой не натирва детето си, просто децата сами се стремят да иzляzат от къЩи и да са си господари сами на себе си. В България често ми zадават тоzи въпрос (най_често хора, които не виждат по_далече от носа си) верно ли, че германците си гонят децата на 18 години Shocked дааа, верно, в деня след рожденния ден вадят сопата  и zапочват да гонят  hahaha Когато съм на кеф обяснявам как няма начин просто желаният университет или училиЩе да е на съседната улица и ако имаШ някакви планове ЩеШ неЩеШ трябва да мръднеШ малко от полата на мама, а ако вече иzкарват свои пари нямат желание да си простират краката под масата на тати и той да ги командва.
Натирването става чак като наближат трийсетте, ама тогава сигурно е много иzнервяЩо да гледаШ как връстниците на детето ти са станали отдавна самостоятелни, само твоето стърчи оЩе у дома Wink, е такова как да не го натириШ със сопата hahaha

# 29
  • Мнения: 1 216
Аз също не мисля, че да натириш децата си на квартира на 18 е голяма работа, друг е въпросът, когато се налага заради училище, по-добри възможности, в друго населено място, държава.
По мои наблюдения тук никой не натирва детето си, просто децата сами се стремят да иzляzат от къЩи и да са си господари сами на себе си. В България често ми zадават тоzи въпрос (най_често хора, които не виждат по_далече от носа си) верно ли, че германците си гонят децата на 18 години Shocked дааа, верно, в деня след рожденния ден вадят сопата  и zапочват да гонят  hahaha Когато съм на кеф обяснявам как няма начин просто желаният университет или училиЩе да е на съседната улица и ако имаШ някакви планове ЩеШ неЩеШ трябва да мръднеШ малко от полата на мама, а ако вече иzкарват свои пари нямат желание да си простират краката под масата на тати и той да ги командва.
Натирването става чак като наближат трийсетте, ама тогава сигурно е много иzнервяЩо да гледаШ как връстниците на детето ти са станали отдавна самостоятелни, само твоето стърчи оЩе у дома Wink, е такова как да не го натириШ със сопата hahaha

Говоря точно за случаите, когато родителите решават, че най- доброто за децата им е да живеят отделно и ги подтикват към това с идеята, че така е редно. Просто налагат този модел на децата си. Като първа стъпка е плащане на наем за стаята, която обитават. А за университета и по-добрите възможности, мисля, че много ясно съм го написала, дори си цитирала.

Общи условия

Активация на акаунт