Лесни и бързи "Добруджанки"

  • 170 307
  • 396
  •   1
Отговори
# 180
  • Мнения: 2 126
Да си кажа аз също ги правя често и слагам всичко на око.Когато дойде ред на брашното сипвам от плика докато ми хареса на гъстота,а тя е като за кекс лееееееко по гъстичко.Гребвам с лъжица и пека върху хартия.ВИнаги ги правя със сода,от бакпулвера мисля спадат.Стоят ми пухкави,шуплести отвътре.Не се надуват кой знае колко,както на снимките които по напред са показани,а и аз поствах снимки скоро Peace

# 181
  • Мнения: 2 803
Днес пак ги направих. Пак станаха чудесни. Няма проблем с хл.сода, изобщо не се усеща. Не мога да ги снимам, вече са изядени, а преди един час ги извадих от фурната.

# 182
  • UK
  • Мнения: 13
А може ли някоя мама англичанка или пък експерт готвачка да поясни какво брашно е най-добре да се използва - Plain, Self-raising ili Bread Flour? Чета тук разни рецепти, прияждат ми се и ме се ще да ги пробвам, но често се колебая какво брашно да използвам.  Blush
Само дето тези добруджанки така ми се хапват, че май няма да дочакам отговор, а ще взема да ги забъркам пък каквото стане.  Laughing

# 183
  • София
  • Мнения: 387
Здравейте, момичета! И аз преди малко направих тези вкусни "Доброджанки". Станаха страхотни и се правят толкова бързо. Аз обичам такива бързи, лесни, вкусни. Само дето няма да мога да ги пробвам, защото съм на диета, но ми доставя огромно удоволствие да ги приготвя за други хора. Така, че ще се доверя на вкуса на мъжа ми, а повярвайте ми той има доста капризен и изискан вкус.............. Той каза, че са страхотни! Laughing !

Последна редакция: сб, 08 авг 2009, 21:53 от Margafuci

# 184
  • София
  • Мнения: 7 881
Ето ги пък моите, които направих днес. Отново са с плънка, а в тестото сложих ким на зърна и отгоре ги поръсих с чубрица. Някои ми се разпукаха, но пък вкусът си остана отново неповторим.

   
[Снимките за линк към по-големи изображения]

# 185
  • Мнения: 2 622
Моите в момента се пекат LaughingОбаче много малко излезнаха,9 питки,а като гледам на вашите снимки едни пълни тави...Явно трябва по-малки топки да оформям newsm78

# 186
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
Добро утро, момичета! Спретнали сте страхотни неща!!! Браво на вас!!!
Отдавна търсех тази рецепта, моя приятелка ги правеше преди време, но тогава още не ме беше хванала манията за готвене на разни нещица  Embarassed
Може да ви стори малко глупаво, но ще ми кажете ли в каква последователност се слагат продуктите, никога не съм месила и не знам дали ще ми се получи  newsm78 Много ви благодаря! Grinning

# 187
  • Мнения: 293
tina_star , вземаш една купа, слагаш киселото мляко, после содата и разбъркваш за да кипне содата (около 1/2 минута) , добавяш натрошеното сирене, разбъркваш и накрая по малко с непрекъснато бъркане - брашното. Омесваш, ако е необходимо, оформяш на топчета и печеш.

# 188
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
tina_star , вземаш една купа, слагаш киселото мляко, после содата и разбъркваш за да кипне содата (около 1/2 минута) , добавяш натрошеното сирене, разбъркваш и накрая по малко с непрекъснато бъркане - брашното. Омесваш, ако е необходимо, оформяш на топчета и печеш.
Мноооооооооого благодаря   bouquet почвам ги  Grinning

# 189
  • Мнения: 293
Покажи ги после  Grinning

# 190
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
Готови са  Grinning даже половината вече ги няма   Laughing Laughing Laughing Жалко, че камерата на апарата е с малко мегапиксели и не може да се види хубаво каква златиста коричка имат ммммммммм  Laughing Laughing Laughing Доволна съм  Grinning
Заповядайте да се почерпите с първите ми Добруджанки  Laughing

# 191
  • Мнения: 293
tina_star, Браво, чудесни са и благодаря за почерпката!  Peace

# 192
  • Благоевград
  • Мнения: 2 861
Направих още една доза, но в тази сложих малко повече сирене.

# 193
  • София
  • Мнения: 4 141
Ето още едни от мен, този път им сложих малко кашкавал отгоре и ги по-препечени и станаха отвън хрупкави , а отвътре душички  bouquetза рецептата още веднъж.

# 194
  • Мнения: 1 777
А може ли някоя мама англичанка или пък експерт готвачка да поясни какво брашно е най-добре да се използва - Plain, Self-raising ili Bread Flour? Чета тук разни рецепти, прияждат ми се и ме се ще да ги пробвам, но често се колебая какво брашно да използвам.  Blush
Само дето тези добруджанки така ми се хапват, че май няма да дочакам отговор, а ще взема да ги забъркам пък каквото стане.  Laughing
Вземи обикновено брашно -all purpose flour или както си написала плеин Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт