Пачуърк

  • 55 911
  • 396
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 804
еййййййй супер идейка...

KetiK , радвам се, че съм ти била полезна. Виждам, че си отворена за нови идеи, затова си позволявам да ти дам още един съвет. Пробвай орнаментите да ги правиш с подлепваща основа. Аз ползвах най-тънката текстилна. Така можеш да си спестиш много труд от подгъване на крайчето, независимо дали ги шиеш ръчно или на машина.
Успех и ще очаквам да видя още снимки на готовите ти неща!  bouquet

# 16
  • София
  • Мнения: 277
а на кое крайче имаш предвид - на цялото нещо или на всяко парченце?
охххх пробвам няколко пъти да опиша техниката за matzko ма все не зная точно как... може би защото за различните модели е различно... аз общо взето както писах по-горе избирам модел, избирам цветове, правя кройка - много е важно всички парченца да са ти много точно премерени, защото после става сложно и неравно, след това идва хамалогията на рязането и после шиене... първо парченце по парченце малките фигури, после събираш в едно и така.... иначе направо настръхнах като ми разказа за този разказ ... аз наскоро пък превеждах един сериал, където една майка и  една дъщеря много го бяха закъсали и щяха да продават къщата си, но вечерта преди да я продадат забелязаха, че на пачуърк одеалото, оставено им от бабата има дупчица... решават да я зашият защото "бод на време спестява девет бода", но се оказва, че под дупчицата се крие джобче, в което бабата скрила акции и си спасяват къщата... иначе за мен чувството да се завия с нещо такова е уникално... наистина... като зная как всяко парченце е специално и му е било обърнато внимание някак обикновенните одеала с по четири ръба бледнеят...ох много писах... извинете ме  Hug

Последна редакция: вт, 06 ное 2007, 17:07 от KetiK

# 17
  • Мнения: 804
Ще се опитам да ти кажа аз как го правя.
Например един модул ти е квадрат 20/20 см. Върху хартия с размер 25/25 см рисувам (или чертая) модела. Ако в модела, който си си измислила има да речем 12 такива модула налагаш един върху друг 12 листа. Аз ги закрепям с двойна лепенка в празното поле, за да не се разместват. После много внимателно с линия и макетен нож изрязвам като започвам от центъра към периферията. Така получавам абсолютно точни хартиени подложки, които се зашиват с един два бода върху съответния плат ( преди това изпран и изгладен). Кроя оставяйки по 1 см за да влезе в шева.
Ако има допълнителни апликации (както за Американски пачуърк) за всяка апликация подлепям плата и кроя тогава. Не се нищи и много лесно се пришива бе за се деформира.

# 18
  • Мнения: 134
KetiK, страхотни са, но ми изглежда УЖАСНО трудно
 пусни някой линк как точно се правят тези красоти




  bouquet


# 19
  • София
  • Мнения: 277
ами нямам линк за съжаление... аз го гледах от едно списание и го описах по-горе... ако се разровиш из "гугъл знае всичко" може да има обяснения с картинки някъде аз намирам само сайтове, които продават пачуърк и гледам моделчетата... освен това babche написа няколко много ценни неща, които с такова удоволствие ще използвам... благодаря, много благодаря!!

# 20
  • Мнения: 134
по разрових се из нета
има разни снимки и обяснения, но...
не знам дали ще се справя
все пак се надявам в скоро време да
опитам поне нещо като възглавница да направя 


ма много зарибяващо туй нещо
особено какви елементи продават
по чуждестранния
ех Tired


 Hug

# 21
  • Мнения: 1 065
KetiK, много хубави неща си направила,  smile3501
Някога явно съм теглила разни книги и днес попаднах на тях. Повечето обаче са в djvu, а нещо не можах повторно да я инсталирам и сега не мога да ги видя. Отворих само един pdf файл- имаше модели в него. Не си спомням от къде съм ги теглила обаче. Ако не се лъжа преди време някой беше пуснал линк към много голяма руска библиотека (то явно и за това са им на руски заглавията). Ще се опитам да го изровя.
http://www.librus.ru/ - ей тук май беше. А заглавията са нещо от тоя род: Pechvork_ornam_izdel, Pechwork.Mastera, Shite_iz_loskutov.Bystro_i_legko, Tehniki_losk_shitya.

Последна редакция: пт, 09 ное 2007, 13:33 от chiges

# 22
  • София
  • Мнения: 277
само да кажа, че качих снимки и на "килима" в албумчето... сега започвам юрганче за едно любимо бебоче... то вече не е бебоче, а млада дама де, ма.... стискайте палци!

# 23
  • София
  • Мнения: 2 530
Много искам да се науча да правя пачуърк. Сега вече машината ми е ремонтирана и мога да се отдам на това занимание. Надявам се, че ще ми помагате.

# 24
  • Мнения: 804
Истинският пачуърк по принцип се прави на ръка. Но в 21 век няма нужда да се правят такива подвизи, освен ако не търсиш автентичен ефект. Започни с прости геометрични фигури с прави ъгли. Ще се постаря да ти направя няколко прости модела, за да свикнеш с техниката. Трябва ми малко време, защото сега съм на вълна Коледан базар.

# 25
  • Мнения: 223
Мдаа, и аз видях какво сте ми написали, но ми се струва мнооого времеемко (има ли такава дума?). Сещам се кога ще мога да опитам да направя нещо, но ...  сега не е подходящ моментът. Веднага, щом ми остане време...Благодаря ви, момичета  Hug.

Последна редакция: вт, 13 ное 2007, 10:22 от matzko

# 26
  • София
  • Мнения: 277
момичета, намерих две файлчета с показани обяснения как се прави пачуърк и сигурно ще са ви интересни, но са на pdf и не зная как да ги копи - пейстна тук. някой има ли идея как да ги кача? в снимка.бг не става...

# 27
# 28
Влюбих се в едно шалте стил пачуърк, което е на моя приятелка, подарък и е от Франция. Божествено е! Мислите ли, че е реалистично да си направе сама схема, на мой проект?

# 29
  • София
  • Мнения: 277
разбира се... защо не... само дано си запомнила моделчето и къде се съединяват парченцата... успех и дайте снимки на произведенияяяяяяяяяяяяяяяяя!

Общи условия

Активация на акаунт