Неутешим нощен плач, докато спи!

  • 5 941
  • 19
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 6 011
Моето бебе също плаче нощем,докато спи.Според нашата лекарка-хомеопат бебетата нощем преживяват емоциите от деня.Не е нито от зъбки,нито от колики,нито от болка.
Да, и на нас това ни го обясни педиатърката. Явно сънува много, защото се събужда целият потен. При нас се случва доста често и досега. Много е неприятно, защото се захласва, а не се буди, въобще плаши ме до смърт с тези пристъпи на нощен плач. Най-важното е да не будите бебето, гушкайте го, люлейте го, успокояват се до 20 минути, дори и по-малко. Аз го оставям да поспи малко в ръцете ми и пак го слагам в креватчето.

# 16
  • Мнения: 434
при нас не е от колики, нашите минаха към 40-тия ден. Той е доста едър и явно бързо ги израстна. Някои казват,че от бързия растеж децата се стряскат, а той наистина добре си хапва, първия месец бяхме качили 1 кг и 3 см, а втория пък 1 кг и 5 см!

Това според мен е съвсем нормален разтеж. Ние също качихме по толкова първите два месеца. Не ми се вижда обеспокоително.

# 17
  • София - Младост 1А
  • Мнения: 2 384
И Пепи е имал такъв период с пищене насън. Гушкала съм го по един час и не се успокоява. Един ден когато ми се и захласна и посиня го вкарах в банята и му наплисках лицето с вода. Той се събуди и мигновенно спря да плаче. След това като се случеше се опитвах колкото е възможно по бързо да го събудя и той веднага спираше да плаче.

# 18
  • Мнения: 941
При нас такъв плач насън имаше в периода на растежа на зъбите.Всяка нощ ooooh!

# 19
  • Мнения: 238
Моят син е на 3 години и половина, но почти до преди 3-4 месеца му се случваше да плаче така на сън.  Sad Вярно по-рядко от колкото преди година, но все пак се случва. Започна да плаче след като навърши годинка и имаше няколко резки промени в живота ни. Така, че мога почти уверено да кажа, че преживяват това, което им се е случвало през деня.
Плаче сърцераздирателно, но спи и почти нищо не може да го събуди. Носим го, говорим му, "гледаме" през прозорците и така по 10-15 минути докато случайно не споменем нещо, което да го откъсне от съня - "|Кога ще ходим при баба? Яааа виж какъв голям автобус минава по улицата..." и т.н.  Tired Tired Понякога се случваше през час до 3-4 сутринта.
Също така бях забелязала, че ако през деня съм викала и съм му се карала, вечерта почти сигурно ще имаме изпълнение  Confused
Брат ми беше така като малък - почти до 5 годишен. Стои с отворени очи в леглото, но не вижда и плаче ooooh!

Общи условия

Активация на акаунт