Тайната на дългата и здрава коса-17

  • 38 512
  • 479
  •   1
Отговори
# 240
  • Пловдив
  • Мнения: 1 275
И аз мисля че със зехтина пак ще има същия ефект както със мазта.. Wink

# 241
  • Пловдив
  • Мнения: 1 275
Ооо и забравих да ви кажа че си измих косата с катранен шампоан и я полях с отварата от коприва  Party  newsm03 newsm53 и сега изсъхна почти и намирам я за по-мекичка  Wink

# 242
  • София
  • Мнения: 1 825
*Rozichka* мерак какво да се прави...  Laughing ама издържах де не ми пречеше... не я пипах защото сложих мед и много лепеше ама това е не ми е пречело като спах...даже станах в 10 часа днеска..  Crazy   bouquet

Елисавета, Деси казваше, че не бива да се спи с маската. Обърнах внимание на тази подробност, защото аз обикновено си мия косата сутрин. Но - не. Сега е голямо бреме за мен - да и` правя прическа вечер, а на другия ден пак да я дооправям.

# 243
  • Пловдив
  • Мнения: 1 275
емел защо?Аз това не съм го прочела май  newsm78 Thinking ами добре няма повече  Laughing мерси все пак   bouquet

# 244
  • София
  • Мнения: 4 590
А този катранен шампоан за какъв тип коса е подходящ?

Аз снощи си направих маска с бадемово масло, , оцет, ракия, жълтък, кисело мляко и малко рициново масло и понеже всеки път след като се измия се сплитам, днес забелязах, че косата ми се е накъдрила повече от обикновено. Коя ли съставка действа така накъдрящо?

# 245
  • Пловдив
  • Мнения: 1 275
Катранения шампоан е предимно за косопад... и аз за това си го взех.Малко гадничко мирише ама...свиква се  Crazy на мен ми харесва много

# 246
  • Мнения: 110
Момичета косата ми пораснала за 1 месец с 4 см  Crazy Mr. Green Това никога не е било,направо съм възхитена   bouquet Embarassed

# 247
  • София
  • Мнения: 1 825
Момичета косата ми пораснала за 1 месец с 4 см  Crazy Mr. Green Това никога не е било,направо съм възхитена   bouquet Embarassed

aaNaaNana, искаш да ми се пръсне сърцето от завист, ли? При мен е пълно с нови косъмчета, но косата, като цяло, си расте точно толкова, колкото и преди. От една страна съм доволна, иначе ще се боядисвам всяка седмица. Ти по колко лъжици тривиталинол си слагаш? И само на корена ли нанасяш тривитаминола? Колко често и по колко стоиш?

Последна редакция: сб, 10 ное 2007, 18:29 от емел

# 248
  • Мнения: 778
Катранения шампоан е предимно за косопад... и аз за това си го взех.Малко гадничко мирише ама...свиква се  Crazy на мен ми харесва много

И има свойството да потъмнява косата по естествен път.

Последна редакция: сб, 10 ное 2007, 17:05 от *Rozichka*

# 249
Аз не съм много по експериментираните маските, защото се страхувам, че едните съставки да не попречат действието на другите съставки и така...  Crazy
Аз пък съм точно по експериментите.
Завършила съм с профил биология и химия, страст са ми тези науки.
Знам кое с кое може да си взаимодейства.
Знам какво долу-горе може да се получи.
Знам какво се съдържа в нещо си, знам с какво може да се замени, кое е по - добро от него.
Не може да дойде някой и да каже - "ТОВА Е ЗАКОН, не може да променяш съставките" Whistling
И го съветвам да не го прави.
Ама аз говорех за себе си ... Как ще знам съставките какви са след като не съм ги учила, друго е ти  Mr. Green

# 250
  • Мнения: 110
Момичета косата ми пораснала за 1 месец с 4 см  Crazy Mr. Green Това никога не е било,направо съм възхитена   bouquet Embarassed

aaNaaNana, искаш да ми се пръсне сърцето от завист, ли? При мен е пълно с нови косъмчета, но косата, като цяло, си расте точно толкова, колкото и преди. От една стръна съм доволна, иначе ще се боядисвам всяка седмица. Ти по колко лъжици тривиталинол си слагаш? И само на корена ли нанасяш тривитаминола? Колко често и по колко стоиш?

Слагам по 1 с.л. тривитаминол,но мисля да увелича дозата.Нанасям маската по цялата дължина.Но забелязах засиления разтеж след като смених маста с бадемово масло.Сега имам от него само за още 1 маска  Embarassed и ще ходя пак да се заредя.Преди правих маската 2-3 пъти в седмицата,по-често 3.А сега я правя примерно вчера съм я направила,ще я направя вторник.Няма точно определен период  Mr. Green Стоя към час и 45 мин. или 2.  Crazy  bouquet И аз по принцип ми е лизнато от едната страна на челото и сега имам страшно много нова коса там.  Whistling Как ще се пръснеш от яд,бе мила,аз ако имам като твоята косаа  Crazy Hug Искам след като ми порасне моята да я боядисам и аз някво медно,може и шоколадово кафяво  Mr. Green Stop  bouquet

# 251
  • Мнения: X
Ама аз говорех за себе си ... Как ще знам съставките какви са след като не съм ги учила, друго е ти  Mr. Green

С риск да наруша добрия тон в темата(за което се извинявам на старите момичета)...

Ами хубаво, говори за себе си, но не давай съвети, преди да седнеш, да попрочетеш и да се образоваш по въпроса. За мен е немислимо да  давам съвети в областта на двигатели с вътрешно горене или дори за хардуерен проблем на компютър , например.
Testemonial evidence (казвам ти, значи е така) не ни вършат работа.
Учила съм, когато е трябвало, уча и сега, а тук, необосновани съвети не са добре дошли.

Ще те цитирам:

Цитат
Да, така си е  Изпитана рецепта  Но трябва да си постоянна  За да има наистина ефект и да не се променя нищо в рецептата, иначе в противен случай ефекта е съвсем друг .
И какъв е другият ефект?!

На база на какво смееш да го твърдиш?

Цитат
Има огромна разлика м/у зехтина и мас и затова ти е толкова суха косата и лимона също има причина в това? Не мога да разбера защо променяте рецептата на оригинала  еми то е ясно, че няма да получи желания ефект... а и явно си прекалила с ракията
Shocked Ама, ти, сериозно ли?!

Цитат
, как ще има ефект от маската, ако не се сложи в корените на косата? То ако сложиш по дължината, все едно нищо не правиш... На мен фризьорите са ми казвали , че винаги маските се слагали в корените на косата. За да ви падат косите, значи че маската не е за тази коса и че е друг тип коса...

"Данчо и жилищен кредит?!"  ДА-ДА Whistling
Готовите маски се слагат по дължината на косата - там им е мястото, освен ако не е посочено друго.

Цитат
Ima maski,koito se slagat v korenite,ima maski,koito se slagat po daljina!!!

Друга потребителка е схванала идеята Peace

Тук още едно изказване от същия източник (автор, този път, не си ти)
Цитат
Струва около 4-5 лв във ветеринарните аптеки. Ползва го от около 2 месеца. И през това време , знаете ли колко и е пораснала косата....15 сантиметра. И е станала по-гъста. Смятам и аз от неделя да почвам, но ще слагам и от другите съставки.


Ахм, да...а ние, доматите с колците ги ядем. Outta Joint

Цитат
Pro4etoh mnogo mnenia 'majete se samo s trivitaminola,toi e vajnoto" I iskam da vi kaja ,4e ne e taka..V drug forum 4etoh vitaminite v trivitaminola - A , E i D sa puti po-efikasni v mazna sreda, (ne pomnq termina ) I imenno za tova e masta ,bademovoto maslo,zehtina ili kakvoto mazno slagate

Тук някой е чел при нас.

Цитат
Аз проучих защо при някои хора пада косата от тази маска. А и аз съм от тях, така че мога да потвърдя, че е вярно. Значи такива маски - наситени с мазнини и мастноразтворени витамини, особено вит А - са подходящи само за суха коса, изтощена коса и за хора с лошо хранене и отслабнал организъм. Иначе, ако човек има здрава коса - нормална, нецъфтяща и сравнително лъскава, такива маски буквално задушават косъма. Освен това пренасищат скалпа и корените умират. Така пада косата...А вит.А в превишени дози има обратен ефект - наблюдава се силен косопад. Това го пише на всяка листовка на чистия вит. А. Та според мен изводът е, че за хора със здрава коса маската не е хубаво да се прави повече от 1 път в месеца. А при косопад е противопоказна - корените на косата при косопада са много отслабнали и като се намаже тази мазнота по тях освен, че се претоварват и задушават, от самото намазване на маската като механичен процес даже, се отделят от скалпа. Ето - аз имам косопад след раждане. Косата ми от маската наистина става още по-лъскава, но пада в много по-солидни количества. Похарчих мнооого пари за ампули на керастас - от тях ми спря косопада, но при всяко слагане на маската тръгвам от нулата, т.е. пак започва да ми пада косата...
Хората с много гъста коса с дебел косъм или пък къдравите са явно тези, които имат положителен ефект от маската. Също и тези, които много третират косата си химично и топлинно и я изтощават непрекъснато.

1:1 - P-R-O-L-E-T (копирали са мнението й)



Последна редакция: нд, 11 ное 2007, 00:05 от Анонимен

# 252
  • Мнения: 3 050
в мазна среда  Laughing Laughing

# 253
  • Мнения: 332
Тук още едно изказване от същия източник (автор този път не си ти)
Цитат
Струва около 4-5 лв във ветеринарните аптеки. Ползва го от около 2 месеца. И през това време , знаете ли колко и е пораснала косата....15 сантиметра. И е станала по-гъста. Смятам и аз от неделя да почвам, но ще слагам и от другите съставки.]Струва около 4-5 лв във ветеринарните аптеки. Ползва го от около 2 месеца. И през това време , знаете ли колко и е пораснала косата....15 сантиметра. И е станала по-гъста. Смятам и аз от неделя да почвам, но ще слагам и от другите съставки.


  smile3532 15 сантиметра  2 месецаpletka dont  smile3556 rotfImao

# 254
  • Мнения: 778
Имам едно питане ...
Тъй като ми свърши тривитаминола, а не успях да отида да си купя нов ... Дали ще има смисъл и ефект, ако забъркам маската без него?!?

Общи условия

Активация на акаунт