Фотошоп - Б група (абсолютно начинаещи.....)!(1)

  • 41 110
  • 358
  •   1
Отговори
# 30
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
А при мен "кофата"- Paint Bucket Tool нещо я няма. Що така newsm78

# 31
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
Мама Цоцоланка, честно да си призная не разбрах как искаш да правиш от четири фона един  newsm78
Мога да ти кажа как можеш симпатично да съединиш два и повече /но вече готови фона/, така че да се получи нещо приемливо:

Ох, ако знаеш колко ми е трудно да обяснявам!
Така, отваряш един фон, ограждаш го с ласото Lasso, но отгоре на менюто има Feather, там стойността трябва да бъде около 30 рх. Правиш кръг с ласото върху фона, отиваш на Move Tool /от инструментите в ляво/ и "дърпаш" маркираната част от фона върху основния /този, който си си направила!/. Когато свършиш тази част, ще видиш как контурите на копирания фон са някак размити, размазани. Така можеш да добавиш толкова фонове, колкото те задоволяват!

Ох, това е! Май трябва да прибавим и картинки за по-ясно, а?
Ако нещо не е ясно, питайте!

Мама Цоцоланке, това ли беше въпросът ти?

Бабъл, при кофата има още един инструмент Gradient Tool, щракни върху инструмента и ще ти се отворят и двата - и кофата и градиента

# 32
  • Мнения: 4 546
е извинянам се, не съм искала никой да объркам.

# 33
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Записвам се в тази прекрасна тема, която е точно за мен. Миналата година по това време бях много добра, правех сама рамки, сега обаче и снимка в готова рамка не мога да пъхна, скоро пробвах... Embarassed  Ужас, забравила съм всичко. С интерес ще следя всичко тук и ще се включвам. Simple Smile

# 34
  • София
  • Мнения: 1 456
Ей.... накъде без мен сте тръгнали?
Докато се прибера вече сте започнали с уроците. Mr. Green
Аз имам CS3 и съм на първия ред на учениците!

Питане? - всички тези готови фонове и елементи да си ги кача
в папки на компа и оттам да ги отварям нали?

Последна редакция: пн, 05 ное 2007, 23:29 от muzka1

# 35
  • Мнения: 2 271
Мира,аз по друг начин ги правя.Не размивам ъглите а смесвам,но затова казах,че е рано за четирите фона.Доста трудно ще се обясни на някой,който за първи път отваря шопа как да смеси четирите фона.
Първо се учи кои са инструментите.Второ,що е слой и за какво служи.Трето...

# 36
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Мира, благодаря!
Намерих "кофата"( Paint Bucket Tool ) и си смених фона Hug

# 37
  • Вече в моята си приказка...
  • Мнения: 4 371
petia47, права си! Има няколко начина да направиш едно и също нещо във фотошоп... Между другото не разбрах точно какво пита Мама Цоцоланка. А обясняването е толкова трудно... Thinking

Идея си нямам от къде може да се започне, идея нямам и аз самата от къде съм започнала. Обяснявам това, което ме питат... Ох, дано не объркам някой!

# 38
  • Мнения: 11 607
Да кажа може би по-ясно...Значи как от 4 цвята да си направим един шарен фон...Напромер имаме зелено, червено, синьо и жълто. Как тези цветове  да ги разположим като основа за рамка?

И друго за инструментите....Помня,че имаше как да се сложат 2 снимки една върху друга и да се отреже едната за да се покаже другата с преливане...Как става и това......

# 39
  • Мнения: 458
Маме, можеш с rectangular marque tool да си маркираш мястото, което искаш да е в даден цвят и след това го заливаш с кофата. След това маркираш друга част от работния лист и го заливаш с др цвят и т.н.

# 40
  • Мнения: 2 271
Уф,че въпроси.
На определа форма ли искаш да бъдат цветовете(квадрати..) или да се смесват като пластелина -например?

На втория въпрос.Пръво се отваря едната снимка.Слага се на документа с мув тула.Оразмерява се(по-надолу обасних).После по същия начин втората.А за преливането Мира е казала с ласото и промяна на федъра.

# 41
  • Все на втория етаж
  • Мнения: 5 894
Какво е федър? Blush

Ще ви бъде забавно с нас.  Laughing

# 42
  • София
  • Мнения: 1 456
Добреее! Може би да заочнем от там - сядаш отваряш , даваш размери на работното поле избираш фон и оттук нататък. newsm78
може би трябва да избереш снемка, и спрямо нея да започениш да създаваш останалото или не?
Или може би просто да кажете какво правите съвсем в началто
като започвате да правите рамка, за да схванем логиката кое след кое се прави.
Момичета дано не се откажете!!! Praynig

# 43
  • Мнения: 11 607
Ето нагледно какво искам да направя напр. с фотошопа - ТУК

# 44
  • 2 етажа над тавана
  • Мнения: 1 844
Имам предложение - нека избберем някоя снимка от нета - на цветя, животни или каквото там се реши и да работим всички по нея - например да я слагаме в рамка, да й променяме фона, да изрязваме части от нея и да ги слагаме върху друг фон, т.н Такива неща.
Ако сте съгласни , де. Мисля, че така ще е най-лесно, понеже всички ще работим върху 1 и съща основа. newsm78

Общи условия

Активация на акаунт