Увеличаване на устни-със силикон или други филъри?

  • 71 752
  • 85
  •   1
Отговори
# 60
  • Хасково
  • Мнения: 224
Не е добре да се слагат 2 ампули на веднъж, защото после при най-леката усмивка се цепят до кръв. По-добре първо едната и след месец-два и втората за да може кожата да се поразтегне.

# 61
  • Мнения: 757
не на всички жени сложили силикон има усложнения,виждала съм момичета с силикон от много години и стои перфектно,има си риск това е.
лекаря при които ходих решена вече за силикон ми каза,че ще ми сложи ама на моя отговорност,каза,че през дългата си практика има само един лош случай,а е слагал  много силикон,но втория лош случай може да си ти,ииииииии аз си тръгнах с повита опашка Sick
а много исках точно това.

# 62
  • Мнения: 757
А ето за сравнение какво представлява силиконовото олио за инжектиране.


Не искам да ви плаша, но преди да решите каквото и да  е,свързано със инжекционния силикон,вижте това.







------------------------------------------------------------------------------------
Решение от 31 май 2000 относно забраната за внос, износ, пускане на пазара и
използването на течен инжекционен силикон за естетически цели
Стандарт /норма/ : MESM0021770S
С решение на Генералния Директор на Френската агенция за здравна сигурност на
здравните продукти от дата 31 май 2000 година, като се счита, че вкарването през кожата
на инжекции силикон с естетическа цел може да доведе до появата на усложнения, а
именно местни и регионални, неприемливи с оглед очакваните ползи; предвид
съществуването на пазара на продукти за запълване, които се използват със същото
предназначение и които представляват по-малък риск, вносът, износът, пускането на
пазара и използването на течен силикон за инжектиране с естетически цели се
забраняват.
-------------------------------------------------------------------------------------
   

ПИСМА НА ПОСТРАДАЛИ ОТ ИНЖЕКТИРАН В УСТНИТЕ СИЛИКОН ПАЦИЕНТКИ




--------------------------------------------------------------------------------------
НОРМАТИВНИ ДОКУМЕНТИ   

ИЗПЪЛНИТЕЛНА АГЕНЦИЯ ПО ЛЕКАРСТВАТА

Дата:23.02.2000
Относно:Писмо касаещо протези със силикон

С настоящето уведомяваме, че в Република България не са разрешени за употреба по реда на ЗЛАХМ (обн. ДВ бр.36/18.04.1995 г., изм. и доп. ДВ бр. 10/04.02.2000) протези със силиконов гел и инжекционен силикон за медицински цели. След като те не са разрешени за употреба, техният внос, приложение и употреба следва да се считат за незаконосъобразни.



Дата:18.03.2002

Във връзка с постъпило писмо уведомяваме, че в Р. България няма разрешен за употреба инжекционен силиконов гел съгласно изискванията на ЗЛАХМ (ДВ 10/2000). Следователно този продукт не може да бъде официално внасян, продаван и използван в страната. Към настоящия момент, проверките се осъществяват от служителите на Дирекция "Контрол на производство и търговия с лекарства" при ИАЛ само при официално получен сигнал



Дата:20.04.2004
Относно:Течен инжекционен силикон

В отговор на запитване, дали е разрешена в Република България употребата на течен инжекционен силикон бихме искали да информариме, че Изпълнителната Агенция по Лекарствата не е разрешила продукт с подобен състав.


ата:14.06.2005
Относно:Течен инжекционен силикон

Във връзка с писмено запитване ви уведомяваме, че течен инжекционен силикон или продукти синоними - Polymethylsiloxane, Polymedithylsiloxane PDMS, Dimethylsiloxane, Silicone, Silicone oil, Dimethylplysiloxane, E900 не са разрешени за употреба като лекарства в Р. България.
-------------------------------------------------------------------------------------
http://www.tsroadmap.com/physical/silicone/ -Сайт с огромно количество информация по въпроса с инжекционния силикон!!!


  http://www.nenasilikona.com/files/2000-06-09.pdf  -ИНФОРМАЦИЯ НА БЪЛГАРСКИ ЕЗИК







-------------------------------------------------------------------------------------
ОТКРИТО ПИСМО НА ДРУЖЕСТВОТО"НЕ НА НЕЗАКОННИЯ СИЛИКОН"  (КОПИРАМ ГО ОТ САЙТА,НЕ ГАРАНТИРАМ ДОСТОВЕРНОСТ НА ПОСОЧЕНИТЕ ФАКТИ!)


ОТКРИТО ПИСМО
    

          От 1992 г. гръдни импланти с течен силиконов гел са забранени и иззети от пазара в САЩ от FDA - Американската Администрация по храните и лекарствата, която е най-влиятелната институция в тази област в света. Това важи и към днешна дата. (Вж. http://www.fda.gov/cdrh/breastimplants/handbook2004/statusavailability.html). FDA публикува и данните за разкъсване и изтичане на силиконовите гръдни импланти в своя сайт (вж. Приложение 1). В раздела „Спадане на обема/разкъсване/проникване през протезата” ясно е написано: „Силикон-гелът, който изтича от фиброзната капсула около импланта може да мигрира далеч от бюста.” Дават се данни за разкъсване на силиконовите импланти в 55% - 69% и за „сериозно изтичане на силикон (силикон извън импланта без видимо разкъсване и вдлъбнатини) в 20%.” Това са публикации в сайта на FDA към днешна дата.
          Всички агенции по лекарствата и всички отговорни лекари трябва да се съобразяват с тези данни.

          Също така FDA изрично в свои документи подчертава, че инжекционният силиконов гел не е разрешаван и приложението му се преследва от закона (вж. Приложение 2). Решенията на FDA - Американската Администрация по храните и лекарствата се приемат за водещи и компетентни в областта на медицината и болшинството международни и национални институции в същата област се съобразяват с тях при регистрация на лекарства и лекарствени средства на национално ниво.

          В България такава дейност по контрола и разрешаване за употреба се осъществява от НИЛС до 1995 г., когато влиза в сила ЗЛСАХМ и тази дейност се поема от ИАЛ.

          1. Както се вижда от приложените документи, НИЛС и ИАЛ многократно оповестяват, че до преди 2001 г. в България няма разрешение за медицинска употреба на гръдни импланти с течен силиконов гел с американски произход (на фирмите Mentor и McGhan) и преди 2004 г. за такива с френски произход (на фирмите Eurosiliconе и PIP), както и че единственият разрешен за медицинска употреба имплант за периода от 1994 до 1998 г. е 5% полиакриламиден гел (вж. Писма на ИАЛ 04/23.02.2000, 1772/18.03.02, 2788/21.04.04, 4994/09.07.04, 3192/29.04.05, 4564/14.06.05.). Според Доц. Бояджиев силиконови импланти са поставени на повече от 2 хиляди пациентки до 1999 г. - публикация в сп. „Св. Валентин”, декември 1999, бр. 1. Противно на закона, забраняващ вноса, медицинската употреба и рекламата на американски силиконови импланти за периода преди 2001 г. и за френски такива преди 2004 г., редица пластични хирурзи начело с Националния консултант по пластична хирургия на България, използват Университетската клиника по пластична хирургия и използват и имплантират в нея незаконосъобразни силиконови импланти с непроверени и опасни качества, включително алтернативни - неразрешени. В публикация в 24 часа от 3 юни 1999 г. клиниката се „рекламира”: „За последните 5 години 450 жени са издули бюста си, сочат данни на клиниката по пластична хирургия в Александровска болница.” Националният консултант Доц. Евстатиев е правен консултант на МЗ и е задължен да спазва и да следи за спазване на закона, а не за неговото нарушаване. Той дава лош пример на подчинените му пластични хирурзи. Това е видно, както от приложените документи за пострадала от доц. Евстатиев пациентка с неразрешени хидрогелови импланти Novagold (вж. писмо на пострадала пациентка), така и от незаконни рекламни публикации в медии на Доц. Евстатиев – Национален консултант на МЗ и ръководител на Университетска клиника към Медицински университет, гр. София. Доц, Тепавичарова и д-р Христов от същата клиника, Доц. Бояджиев, ръководител на Клиниката по Изгаряния в Институт „Пирогов” и председател на пластичното дружество и по-късно собственик на частна клиника по пластична хирургия „Тривия”, които в редица публикации заблуждават, че силиконът и силиконовите импланти са разрешени и са най-добро средство (24часа/ 26.05.99, 24часа/03.06.99, Седмичен новинар/бр.40/1-7.10 96). Тези публикации са само малка част от масираната дезинформация, водена от тези лекари. В ЗЛСАХМ ясно е написано, че неразрешени за медицинска употреба лекарствени средства не могат да бъдат нито внасяни, нито употребявани за медицински цели, нито рекламирани. С действията си тези лекари са нарушавали систематично лекарските правила и закони в тази насока. Доц. Тепавичарова стига дотам, че официално и публично споделя пред хиляди читатели, как най-младата й пациентка е 16 годишна и как силиконовите протези трябва да се имплантират и на по-млади хора (24часа/03.06.99). В публикации преди 2001 и съответно 2004 г. в множество медии с висок тираж, горепосочените пластични хирурзи, опитвайки се да се рекламират, дават вреден и антихуманен пример, като нарушават лекарската клетва да не вредят и да не лъжат пациентите си. В този смисъл те нагло твърдят, че имплантите с течен силиконов гел са разрешени отново в САЩ и в България, което както виждате от приложените документи на ИАЛ и Американската Администрация (FDA), не отговаря на истината.

          2. Друго, трудно за обяснение нарушение на някои водещи пластични хирурзи, е пренебрегването на закона и употребата и до днес на забранения и преследван в цял свят течен силикон за инжекции, за което и НИЛС и ИАЛ са уведомявали обществеността многократно. Горепосочени медици, както и лекари от клиника „Валем” от Варна (вж. жалба от 18 годишно момиче), д-р Вачкова в сп. ЕВА (сп. Ева/06.99, 24часа/15.05.05), не само че твърдят, че са употребявали, но и рекламират тази дейност в медиите, въпреки, че им е известно, че както медицинската употреба, така и рекламата и вноса на инжекционен течен силикон не е разрешена и е извън закона. Посочените нарушения продължават и до момента - без страх от последствия и без никаква отговорност и съвест спрямо застрашените пациенти! Нещо повече! Медиите до ден днешен употребяват „силикон” като синоним на метод за увеличаване на устни и скули. Думата „силикон”, придобила широка обществена гласност и станала синоним на пластична операция, продължава да подтиква застрашаващо стотици жени, както и мъже, умишлено заблудени, да се подлагат на опасни интервенции със силикон извън закона. Без съмнение това е par exellance противозаконна медицинска дейност. Поради това, че е противозаконен, инжекционният силикон в медицината в целия свят няма медицинско или стерилно производство за медицински цели. За съжаление силикон от незнайно естество се инжектира и днес на пациенти, а това е не само опасна за човека интервенция, но и незаконна медицинска дейност, която остава ненаказуема.

          3. Има лекари, които нямат нужната квалификация, a са извършвали имплантации на незаконосъобразни силиконови протези. Такъв е случаят с д-р Жерар Охеда, който се рекламира в масмедиите – телевизия и вестници и се представя за пластичен хирург, извършващ операции в 5 работническа болница в София, понастоящем V МБАЛ. Пациенти ни информираха, че същият няма хирургическа специалност. По закон пластична хирургия се взема след основна хирургична специалност. В регистрите, д-р Охеда няма нито основна хирургическа специалност, нито специалност пластична хирургия. Същият твърди, че има специалност по пластична хирургия от Куба, но като чужденец или лекар с двойно гражданство, по закона към датата на регистрацията му в РЦЗ, същият е трябвало да положи изпит за приравняване на дипломата му за специалност по пластична хирургия, но само след вземане на основна хирургическа специалност, каквато не притежава.

          4. Желаем да обърнем внимание и на медиите, които през периода на незаконосъобразност на силиконовите импланти и инжекционен силикон, подведени или с наложеното влияние на националния консултант по пластична хирургия и други пластични хирурзи, осъществяваха кампания за реклама на тези неразрешени медицински средства.. Благодарение на такива публикации, хиляди жени са приели вече противопоказани и незаконни силиконови импланти за увеличаване на гърдите, инжектирани са с не-медицински силикон, а други са били принуждавани да премахнат законно разрешено лекарствено средство, за да им бъде поставено неразрешено такова. Представителите на медии също са длъжни да познават закона, както и факта, че силиконовите импланти към съответната дата са незаконосъобразни и рекламата им е забранена. Ние горещо се надяваме медиите да помагат в нашата дейност за превенция срещу използването на незаконни силиконови средства в медицината.
-------------------------------------------------------------------------------------


Не искам да обидя който и да е ,предполагам,че има момичета със силикон в устните. Grinning Grinning
в друго шишенце го видях аз силоновото олио,не в такова като лепило Shocked

# 63
  • Мнения: 1 885
А вярно ли, че зимата посиняват устните от хиалуроновата киселина?  Rolling Eyes

Аз за малко да си сложа в едно от ходенията в Дермапро ама ме хвана страх, а и помня, че на някои въобще не им личи.
Нямах чак толкова излишни пари!

# 64
  • Мнения: 757
Наскоро питах в една клиника и ми обясниха следното:
Това, с което уголемяват устните е хиалуронова киселина (не претендирам за правопис и правоговор на въпросната киселина Blush), ампулата струва 600 лв и трайността на уголемяването зависи от скоростта, с която киселината се усвоява от организма... от 2 до 12 месеца...бият местна упойка и после киселината и за около 30 мин си готова...после веднага можеш да се върнеш към ежедневните задължения без да се личи, че си си правила нещо  Laughing
да бе Shockedна мен за тези пари знаеш ли колко ми беше трайно,2 дена точно smile3516

# 65
аз си слагах силикон в устните преди една година,но нещо горната се смали и силикона изчезна(така ми каза лекаря де) и сега ходих пак да си я оправям,но искам да са ми по големи. Дали е възможно сега да си сложа не6то друго освен силикон? Иначе устните ми изглеждат добре.

# 66
  • Мнения: 4 435
аз си слагах силикон в устните преди една година,но нещо горната се смали и силикона изчезна(така ми каза лекаря де) и сега ходих пак да си я оправям,но искам да са ми по големи. Дали е възможно сега да си сложа не6то друго освен силикон? Иначе устните ми изглеждат добре.


Ако беше прочела темата до тука,нямаше да питаш. ooooh!

# 67
  • Mонтана
  • Мнения: 413
nikoga ne bih si slojila kakvoto i da e  za ugolemqvane na ustnite.

# 68
ами аз сам нова и нямах време да чета всичко подробно. извинявам се за вапроса.

# 69
  • Мнения: 3 576
И аз имам голямо желание да си увелича устните.
След всичко изчетено е абсурд да си сложа силикон, въпреки че имам пример с жена, която е от 8г със силикон и изглежда много добре...

Най-вероятно първо ще си сложа хиалурон, за да видя как все пак ще изглеждам и чак след това бих се решила на липофилинг....
След хиалурона ще мога ли веднага да ходя на работа, колко време държи оттока?? Лошото е, че няма как да си взема отпуска заради такова нещо Wink
Може ли да ми препоръчате някой в София, който да слага и да е добър???
Споделете и как вървят цените на тези процедури?

Наскоро звънях в Есте клиник, т.к много ми харесаха на снимка устните увеличени оперативно, обаче ме разби цената от 1800лв на устна  #Crazy

# 70
  • Мнения: 1 313
След хиалурона ще мога ли веднага да ходя на работа, колко време държи оттока?? Лошото е, че няма как да си взема отпуска заради такова нещо Wink
Може ли да ми препоръчате някой в София, който да слага и да е добър???
Споделете и как вървят цените на тези процедури?


и мен това ме интересува

# 71
  • Мнения: 1 313
Някоя от вас има отзиви за този салон, че аз към него съм се ориентирала

# 72
  • Мнения: 757
липофилинг,отока при него е доста,2-3 седмици, зависи при някои жени заедно с отока спадат и устните и трябва на ново да се повтаря 2-3 пъти докато се насити мястото на инжектиране.едва 20-30% остават от резултата на липофилинга.има и доста синини от манипулацията.
с филарите също се наслагва количество докато се постигне желания резултат но по има надежда нещо да остане.
няма нищо трайно до момента освен силиконовото олио,което е риск,но не винаги има усложнения,най лошото е ,че има свойството да мигрира.

# 73
  • Мнения: 1 313
Някоя от вас има отзиви за този салон, че аз към него съм се ориентирала
този МЕДИКО - КОЗМЕТИЧЕН ЦЕНТЪР "СКИН СИСТЕМС"

# 74
  • Мнения: 606
Кажете места във Варна където слагат х.кисилина,че тая седмица мисля да си ги правя,а още незнам къде Thinking

Общи условия

Активация на акаунт