Половин Варна на сухо заради авария

  • 10 719
  • 313
  •   1
Отговори
# 15
  • Бургас
  • Мнения: 193
При нас няма вода от сутринта. Гледам че съседката горе май налива от чешмата на Шишковата градинка.

# 16
  • Варна
  • Мнения: 3 415
Най-рано казаха утре след обяд...НАЙ-РАНО  Shocked

# 17
  • Варна
  • Мнения: 124
 Хубава работа ама Българска #2gunfire #2gunfire
Едно като се прави друго трябва да разрушат #Cussing out
не може и зграда да  има и водица  #Crazy #Crazy

# 18
  • Варна
  • Мнения: 10 790
Четох в НетИнфо. То голяма авария е станала.

Добре че се снабдявам с вода от собствен кладенец.  Laughing

# 19
  • Мнения: 4 585
Трябва потребителите да натиснем комисията за защита на потребителите, а те от своя страна
ВиК. Всеки абонат да подпише договор с права и задължения един към друг.
Както примерно с БТК. Например при липса на вода в продължение на 2 часа, да ти отстъпват
безплатно 1 кубик вода. А не само да те карат да подпишеш, че по всяко време на денонощието
си съгласен да ти проверяват водомера.

# 20
  • Мнения: 182
''Голяма авария,голяма авария''-това нещо ако се случи някъде в Токио между небостъргачите или на Шанс-елизе в Париж и да чакаш като нареден поляк да ти пуснат калната вода да измиеш на детето дупето,че я караме цял ден на мокри кърпички...просто ще стане ...манджа с грозде.

# 21
  • Варна
  • Мнения: 25 242
Тоя строеж е точно до нас #2gunfire Снощи минах оттам и изкопът беше пълен с вода почти догоре! Пък аз си мислех, че подпочвена вода е излязла и се чудех защо е толкова много.  Спомням си преди няколко години как нямаше вода 3 дни, дано да не стане така и сега, но току що по тв казаха, че седмица ще е нужна да се отстрани аварията. Утре май сме на гости на нашите да ни черпят по една баня Mr. Green

# 22
  • Му Кинд Оф Плаце
  • Мнения: 4 033
Много гадно. При нас в мазата имало вода, ама кой да се сети и пратих съпругът с бидоните.
Лошото е, че надолу не пускат вода в тоалетната и при нас положението почва да става много  Sick

На работа има баня, може да си поотъркам петите  Laughing

# 23
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами би следвало всички потърпевши да съдят фирмата за материални щети - разликата в цената на чешмяната и минералната вода, примерно, както и за морални щети - и то доста. И като фалира една строителна фирма (понеже като гледам би следвало да изплатят поне по 2000 лв. на всяко потърпевшо домакинство... а може би и повече), следващите строители ще мислят къде и как ровят.

# 24
  • Мнения: 282
Ами би следвало всички потърпевши да съдят фирмата за материални щети - разликата в цената на чешмяната и минералната вода, примерно, както и за морални щети - и то доста. И като фалира една строителна фирма (понеже като гледам би следвало да изплатят поне по 2000 лв. на всяко потърпевшо домакинство... а може би и повече), следващите строители ще мислят къде и как ровят.
И аз това казвах - да се съберем и да пуснем жалба с/у ВиК. С/у фирмата не може, защото нея ще я санкционира държавата. И което е куриозно - тези 100000лв няма да отидат при ВиК. Аз се консултирах с адвокат и има основание за жалба. Така че като пуснат водата, пускам жалбата! Ако има желаещи да се присъединят, да пишат. Все пак колкото повече, толкова по-голяма тежест на оплакването и по-трудно ще се покрие!

# 25
  • Мнения: 8 769
Наистина е крайно време гражданинът да започне да си търси правата. Дано да успеете с жалбата! Дано! Praynig
Натискайки ВиК, те от своя страна ще започнат да натискат разни мухлясали фирми, които просто не знаят как се работи.
Да не говорим, че ме е яд и на изродите в общината, които раздават строителни разрешителни на поразия, срещу прекрасни суми, почти не остана нищо незастроено в този град! Sick
Wolf е много прав с предложението си за индивидуален договор, но дали някога това ще стане?

# 26
  • Варна
  • Мнения: 3 238
Даа, и ние се завърнахме с незнам колко литра вода, ходихме до баща ми да напълним. На единствената чешма с минерална вода в Аспарухово имаше огромна опашка.. От яслата ни помолиха утре да не водим детето, освен ако наистина няма кой да го гледа. Те и днес са връщали деца. Най-вероятно до края на седмицата няма да я водим.

# 27
  • Мнения: 4 585
Това за договор е в по-дългосрочна перспектива.
Всяка фирма или частно лице, което има намерение да извършва изкопни работи, трябва да има проект, който трябва да мине през всички фирми, собственици на подземни съоръжения - БКС, ВиК, електроразпределение, БТК, газоснабдяване и те да нанесат на проекта подземните си съоръжения и те да си дадат предписанията за начина на опазване. Преди да започнат изкопните работи да ги уведомят и фирмите да присъстват на изкопните работи.
Ще следя темата с интерес, желая ви успех. Мисля, че форумът не е достатъчен да се съберат повече на брой хора за завеждане на дело. Трябва да публикувате съобщение в местен вестник или по радиовъзел Варна да пуснете анонс.
Ако водопроводът не е нанесен на проекта, не бих желал да съм на мястото на съгласувалия и подписал от ВиК

# 28
  • Мнения: 1 632
Ами би следвало всички потърпевши да съдят фирмата за материални щети - разликата в цената на чешмяната и минералната вода, примерно, както и за морални щети - и то доста. И като фалира една строителна фирма (понеже като гледам би следвало да изплатят поне по 2000 лв. на всяко потърпевшо домакинство... а може би и повече), следващите строители ще мислят къде и как ровят.
И аз това казвах - да се съберем и да пуснем жалба с/у ВиК. С/у фирмата не може, защото нея ще я санкционира държавата. И което е куриозно - тези 100000лв няма да отидат при ВиК. Аз се консултирах с адвокат и има основание за жалба. Така че като пуснат водата, пускам жалбата! Ако има желаещи да се присъединят, да пишат. Все пак колкото повече, толкова по-голяма тежест на оплакването и по-трудно ще се покрие!
Аз съм за Peace
От февруари живеем на погребите  и всеки месец поне по 3 пъти нямаме вода заради аварии.Всеки път се обаждам,и всеки път едно и също нещо.Обеснявам че имам 2 бебета,как се гледат без вода,а те-ами да са ви живи и здрави,ние не сме виновни за аварията.Добре ама това на месец по 3 пъти,не мисля че е нормално.Често си включвам уредите работещи с вода и излизам,ако стане нещо кой отговаря?Обаждах се до София и  ми казаха 1-во да подам жалба,и ако продължи проблема да им се обадя,и ще си понесат последствията.Да ама тъкмо се бяха кротнали с тези аварии,и НА...

# 29
  • Мнения: X
Аварията е причинена от незнание и безотговорност. Причинена е от Атанас Христов. "Според нашите документи като физическо лице той участва като възложител и изпълнител на строежа на жилищна сграда. Има разрешение за строеж, на визата е нанесен водопроводът," каза управителят на "ВиК".

Работниците стигнали до магистрален водопровод с диаметър 1 м, но продължили да копаят, без да предприемат каквото и да било укрепване на терена.

"Нещо повече, разкрили са цялата тръба и са подкопали почвата под нея, каза Валентин Вълканов. Водопроводът всъщност се е пречупил под собствената си тежест - 15- 20 т".

Според Вълканов по чудо няма жертви, тъй като заради лошото време вчера работата на строежа е била спряна. Резултатите обаче са катастрофални за половината град. Без вода са 4 квартала от Спортната зала до т.нар. Стара гара, включително Аспарухово и Галата.

100 хиляди лв. може да стигне глобата за строителната фирма "Анонс" ООД, причинила аварията. Глоба ще има и за фирма "Диалекс" ООД, извършвала строителен надзор на обекта. За нея размерът на санкцията може да е от 30 до 150 хиляди лв.

"Такава авария не е имало във Варна през последните 5 години. Това са около 130-150 хиляди абоната, половината град. "ВиК" търси начини да реши проблема, но това, което правим сега, не е правилно. Но ако тръгнем да отстраняваме повредата ще ни трябва цяла седмица. Ние решихме да свържем двете зони - втора и първа, за да подадем вода. Така ще си осигурим време да отстраним направената поразия," каза управителят.

Свързването на двете зони ще бъде извършено около лятно кино "Тракия". Това се прави за първи път и има проблем заради различното налягане. Налягането, което ще дойде от високата зона е по-голямо и може да има аварии при малки етернитовите водопроводи, които са по-стари и имат по-слаби връзки. Друго решение на този етап обаче няма" каза шефът на "ВиК".

Той се надява в сряда следобед да започне подаването на вода.

Гражданите са призовани да се снабдят с минерална вода. Райони от втора зона, която обхваща "Победа" и част от "Левски" няма да имат вода 3-4 часа утре преди обед, заради необходимостта от изпразване на водопровода.

"В частта на аварията трябва да направим ново трасе. Няма да струва по-малко от 150 000 лв. Такива тръби се поръчват и доставят след два месеца. Пълен късмет е, че в момента правим друг обект и можем да вземем такива тръби, за да си помогнем", уточни управителят на водното дружество.

http://www.netinfo.bg/?tid=40&oid=1121003

Общи условия

Активация на акаунт