как да си набавям Са

  • 1 306
  • 28
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 44 120
Тези продукти както и меда ,шоколада,какаото са алергени.
T.e. забраната е превантивна, а не защото те самите създават проблем?

Когато детето е проявило някаква алергия (или има в семейството случай ня алергии) по принцип много се внимава с алергените, защото е много голям риска детето да прояви и към други храни...просто е предрасположено вече и за това така...ако се въвеждат по-късно, бавно и внимателно е по-голяма вероятността да се избегнат проблемите...та за това забраняват, нали чрез кърмата ще стигнат до него, да не направи реакция...(моя се беше обринал първата седмица от едно сварено яйце, което бях си хапнала....сега вече всяка вечер яде и няма проблем, но дълго време ме беше страх да дам...до годинка и полувина някъде не беше помирисвал яйца).
Апропо - доматите също са алерген, особено суровите...та и те в списъкът би трябвало да са...

ninon  -  е щом го има това с млеката, явно при вас случая е друг...и все пак бих потърсила евентуално и второ мнение....

# 16
  • София
  • Мнения: 315
А бихте ли ми дали координатите на добър хомеопат.Пуснах запитване и на друго място,но още няма отговор.

# 17
  • Мнения: 325
1 лъжица суров сусам сутрин на гладно доставя нужното количество калций за деня. Това препоръчват лекарите превантивно при риск от остеопороза.

# 18
  • София
  • Мнения: 315
Много благодаря на всички Ви Peace

# 19
  • Мнения: 400
Сусамов тахан-сусама е смян и калция се усвоява добре. Като се смеси лъжица тахан с лъжица мед е много вкусно. Продава се по здравословните магазини , мисля и в Метро.
Калции има в зелето, карфиола,броколито и изобщо във плодовете и зеленчуците.
Аз не ям млечни защото не обичам особено и така си набавям:)Успех:)

ааа да, взимам и разтворими таблитки калции от аптеката-по 1 на ден.

# 20
  • София
  • Мнения: 17 592
Ами в тиквено, сусамено и не помня още какво олио. А иначе - матерна.

# 21
  • в Надежда-та
  • Мнения: 4 983
Става въпрос за дъщерята на авторката.

# 22
  • Мнения: 268
 Доколкото знам белтъка на яйцето е дразнител,така че можеш свареният жълтък да консумираш със салата...червеното цвекло Peace,моркови,спанак,зеле,пилешко месо,заешко..

# 23
  • София
  • Мнения: 315
Ефект от тази диета нямаше-бебка продължаваше да се обрива SadХодихме на кожен и ни каза,че не е алергия и може да ям всичко без риба и гъби.Само дето 1 месец се измъчихме #Cussing out

# 24
  • Мнения: 545
здравейте! Не прочетох всички постинги, но ще кажа при нас как беше! И ние бяхме с АБКМ - диагноза,поставена 3 седмици след раждането. Симптоми - обрив и слуз в акото. Бях шест месеца на диета - ама зверска диета: само пиле, картофи, ориз, ябълки, моркови. Е, обривът мина едва след петия месец. Тогава и захраних. Веднъж по погрешка майка ми дала едно пюре със сухо мляко. Нищо й нямаше. Постепенно въведох и храни, в които има масло и сухо мляко, от седмия месец дадох и попара. Прие ги добре. Преди една седмица обаче покрай никнене на зъби (в момента са тръгнали таман четири) беше три дни с висока температура и после се появи разстройство. Притесних се, че това може да не е само от зъби и направихме изследвания - всичко в норма. Обаче пак се изрина и временно спрях млечните неща. После се подсече и днес ще ходим на кожен лекар. Та и до ден днешен не знам какво й е на моята щерка, има ли алергия или не. Иначе диагнозата се поставя само на база обрив и проблеми в акото - изследвания не се правят, казват, че на дете под година не се прави тест за алергия. Диагнозата я поставя гастроентеролог в Центъра по детски болести (защо не алерголог newsm78). АБКМ за мен са четири букви, с които докторите казват "не знам", когато едно бебе е обринато. За калция - яж елда, карфиол, цвекло, броколи. Ядки знам, че не можеш да ядеш. Освен това АБКМ обикновено е придружено с доста силни колики - от ядки положението се влошава. И не на последно място - потърси и други мнения и иди на кожен доктор. Надявам се, че съм ти била полезна. Ако пък наистина е АБКМ - израства се и това е. Напълно те разбирам - знам какво е диетата да ти бъде втора природа. Освен това въпреки жестоката диета обривът мина като че ли от само себе си. Преди това се бях вманиачила да гледам ккаво ям, дори ми е минавало наум да спра да кърмя - хем аз да ям като хората, хем тя да получава "чиста" храна. Но Фризопепът е доста скъп (20 лв за кутия) и не се отпуска от касата вече.

# 25
  • София
  • Мнения: 315
И нашата диагноза беше дадена в този център от д-р Ковачева.За разлика от повечето дечица на които им е поставена тази диагноза,бебка нямаше никакво разстройство даже се притеснявах,че ака 1 път на ден(гъсто).След тази едномесечна диета обривите на бебка станаха ужасни #Crazyа коремчето са разстрои и се наложи да се обърнем към кожен,който установи,че не е АБКМ и изписа съответните мазила от които положението се пооправи,ще видим до кога Twisted EvilОтносно Фризопепа,да взехме го и сега дори ми е съвесно да го хвърля,защото остана повече от половин кутия,но нали не трябва да се дава повече от 4 седмици след отварянето SickВече мога да ям почти всичко,но много Благодаря на всички Ви вече знам полезни неща  bouquet

# 26
  • Мнения: 385
ninon би ли споделила при кой кожен ходихте и точно какви мазила ви изписаха, че и ние сме в една чуденка...

# 27
  • София
  • Мнения: 315
Ходихме при д-р Додова в седма поликлиника.Изписа Адвантан мляко и Ексомега на А-Дерма.Според нашета педиатърка кожната била пълна дупка в тази област,но нямах време за губене,а времето беше много лошо и поликлиниката ми е най-близо. Peace

# 28
  • Мнения: 133
1 лъжичка сусам доставя нужната доза калций за деня, ние сме на същото дередже, а каква е връзката между млякото и останалите забранени храни- това са все богати на белтъци храни, който в известен процент са сходни, а алергията е именно към белтъка. за да мине напълно е нужно пълно изолиране от всичко и по нататък постепенно захранване; и също- възможно е да стане при кърмено бебе, когато майката е консумирала доста млечни последните месеци от бременноста, на запад има програма за превенция на алергиите, в която забраняват на бременните да консумират мляко изобщо последните 3 месеца от бременноста; нашата алергия за съжаление е истинска( защото наистина тая диагноза се лепва често без повод), аз кърмих 9 месеца, от 7ми давам попара с овче сирене и няма проблем, но преди 2 седмици дадох погрешка млечна каша и веднага се обрина, добрата новина е че алергията е детска и се израства до средно 2 год.
стига толкова, че те отегчих сигурно Simple Smile

Общи условия

Активация на акаунт