Колко стаи топлите в дома ви?

  • 5 269
  • 71
  •   1
Отговори
# 45
  • София, Манастирски ливади
  • Мнения: 1 194
Апартамент 110кв.м. с ТЕЦ, топлим всички стаи. Сметки от 40 до 160лв, Т около +/- 22'. Жилището ни определено е топло, в момента работи само един радиатор в целият апартамент, но при нас цялото входно стълбище е отопляемо. Когато ни дойдоха изравнителните бележки преди 2-3 месеца сметнахме с мъжа ми, че за 12 месеца плащаме не повече от 1000лв. за 'услугите' на Топлофикация.

# 46
  • Мнения: 1 925
Ние сме с двустаен апартамент - хола и спалнята с климатици, в кухнята с нищо, достатъчно е топло от двете стаи. Сметниките в най-студените дни са ни около 100 лв. не повече. ( като се има в предвид постоянно включения бойлер ) Peace

# 47
  • Русе
  • Мнения: 2 354
на тец сме + климатик. Топлим навсякъде (3 стаи)

# 48
  • Мнения: 2 270
как ги докарвате тези цени бе момичета.
Аз отоплявам 120кв/от тях само в  дрешника-6кв/няма радиатор и плащам по 300-350 лв газ през зимата/не готвя на газ.Апартамента ни е среден,масивен,дебели зидове,добра дограма newsm78.А преди газта плащах по 500 лв ток на месец за 3 климатика/инверторни/.Като чуя ,че някой плаща по 100 лв ток и се отоплява и не мога да повярвам/та аз платих толкова ток през септември,когато нито се отоплява нито се охлажда-бойлер нямам newsm78

# 49
  • München\Добрич
  • Мнения: 192
Всичките. Обичам да ми е топличко, първо и второ - апартаментът е нов и съответно му трябва топлина, за да съхне. За миналия месец сметката ни е 60 лв., ползвали сме парното около 2 седмици или двайсетина дни, не помня точно. На газ сме.

Може ли да споделиш(леко описание или линк) какъв ви е точно котела, че ми предстои газификация и съм чувала, че за да е икономично е важен котела- да се регулира разхода на гориво, мощността, а не при всички модели май го има.

# 50
  • Magrathea
  • Мнения: 2 771
2 спални (от 3 общо), всекидневна и кухня, Климатик+ радиатор в стаята на Нели. 70 лева за миналия месец Mr. Green

# 51
  • Мнения: 455
За сега - една, но след като се преместим в новия ни дом сме предвидили цялата къща да се отоплява - изградена е инсталация за локално парно. Дори в коридорите сме сложили радиатори защото ми омръзна да притичвам от една стая до друга и да умирам от студ.

# 52
  • Мнения: 62
Всичките. Обичам да ми е топличко, първо и второ - апартаментът е нов и съответно му трябва топлина, за да съхне. За миналия месец сметката ни е 60 лв., ползвали сме парното около 2 седмици или двайсетина дни, не помня точно. На газ сме.

Може ли да споделиш(леко описание или линк) какъв ви е точно котела, че ми предстои газификация и съм чувала, че за да е икономично е важен котела- да се регулира разхода на гориво, мощността, а не при всички модели май го има.

Въпроса не е към мен, но да споделя - котлето ни е на Vaillant и има всички опции за регулиране: т. на водата и т. на отопление- ръчно, освен това има възможност за настройки чрез терморегулатор.

# 53
  • Мнения: 545
Ние сме с ТЕЦ,отопляваме хола и кухнята,засега спалнята е топла,а и гледам да спим на около 19-20градуса,не повече,заради детето.Сметки още не са идвали. ooooh!

# 54
  • Мнения: 2 663
И двете стаи отопляваме.Всекидневната е с климатик,а там където спим вечер само палим камината.

# 55
  • Мнения: 6 164
Всички, но и всички ползваме.

# 56
  • Мнения: 46 580
Апартаментът ни е в топлофицирана сграда и обикновено не отопляваме нищо, тръбите са достатъчни. В редки случаи при -20 градуса примерно, пускаме парното в детската на 2 степен.

# 57
  • Пловдив
  • Мнения: 23 836
Апартаментът ни е в топлофицирана сграда и обикновено не отопляваме нищо, тръбите са достатъчни. В редки случаи при -20 градуса примерно, пускаме парното в детската на 2 степен.
Моржа се включи. На Никол не и вярвам, тя има роднински връзки с белите мечки Laughing

У нас са отоплени антрето, спалнята, хола, трапезарията и кухнята, банята и пералното. Това, когато е студено и сме запалили парното. Има още две спални, но не се отопляват, защото не се ползват. Радиаторите са едва-едва пуснати за да циркулира водата. Топли се и 200л бойлер. Ако топлим както трябва, ползваме около тон и половина донбаски въглища. 200лв/тон беше цената преди месец Money По  принцип ако не е много студено или няма кой да запали парното пускаме три климатика. Спалнята, хола и трапезарията. Отварям вратата за да се стопли и кухнята, не обичам да готвя на студено.

# 58
  • Мнения: 1 925
ani69, а какви са ви климатиците, защото сметките са ви  Shocked ?

# 59
  • Мнения: 4 300
Ани69, на твое място бих се разходила да хвърля едно око на електромера- дали нечии сръчни ръчички не са пипали. Освен това бих се опитала да изчисля по мощността на уредите колко ток хабят на денонощие. У нас се ползват хладилник, печка, миялна, пералня, сушилня, ТВ, компютър и сметките никога не са били над 45 лв ( и то напоследък, преди година плащахме по 26-27 лв).
Мисля че не климатиците са ти проблем- щом и през лятото плащаш високи сметки.....

Общи условия

Активация на акаунт