За пръв път в детската градинка - 4

  • 12 252
  • 282
  •   1
Отговори
# 225
  • Мнения: 46 600
...
И аз искам да питам нещо. Помещението за спане отделно ли е в градината на децата ви или е символично преградено, както е в нашата градина. Между стаята, в която дечицата  спят и тази, в която са в останалото време има една ниска преграда - около 1 метър висока /при това доста грозна/.

Помещението е Г-образно при нас, преграда няма никаква.

# 226
  • Мнения: 188
И при нас е абсолютно същото като при Никол

# 227
  • Мнения: 1 314
При нас са в отделни помещения!
Мамими, напишкването е на психологическа основа. Дъщеря ми, точно като беше на възрастта на сина ти, се случи 2 пъти да свършва голямата работа през нощта, докато спи, в този момент имаше в семейството доста емоционални проблеми и разговори и аз забраних на всички да се водят каквито и да е повече разговори за проблеми. Повече не се повтори изпускането!
Днес си я оставих Ивето в къщи. След 3 дни ходене на градина, почна да си говори на нос, носелто не й тече, но е пълно със сополи , не иска никакви капки и издухване. Реших да не я мъча в детската , вижда се , че не й е добре.
А относно адаптацията-снощи почти 2 часа плака в леглото и не можеше да заспи, защото не искаше сутринта да ходи в детската.
Може би ще остане и утре, ако не се усложнят нещата, но какво ще я правя в други ден и как ще я агитирам-незнам. Не се поддава на това, че всички големи деца ходят, и че всичките и приятелчета също! Sad

# 228
  • София
  • Мнения: 15 498
В градината на Кики е една голяма стая, леглата се вдигат до стената(като вградени шкафчета са) и се свалят за спане. В същата стая са и масите и столчетата, всичко е на едно място.

# 229
  • Пловдив
  • Мнения: 1 593
В градината на Кики е една голяма стая, леглата се вдигат до стената(като вградени шкафчета са) и се свалят за спане. В същата стая са и масите и столчетата, всичко е на едно място.

И при нас е така - това е според мен най-неудачния вариянт.

# 230
  • Мнения: 882
В нашата градина вече поне 6,7 деца са болни, кашлят и имат сополи. Включително Госпожата.
Аз, незнам защо ли продължавам да я водя. Меко казано, това ми се струва безобразие. Никой ли не си дава сметка, че тъкмо неговото ще се пооправи, а моето вече току що разболяно, ще го разболее отново.
Голям каламбур стана, но то е като вирусите в градината.
Днес гледам едно момиченце, болничко, едва стои на крачетата си и медицинската сестра казва, че току що са й донесли бележка, че е здраво.

# 231
  • Deutschland/HE
  • Мнения: 5 496
в градината на Катерина са отделни помещенията, в едната стая играят и се хранят, а в другата спят.

Само не можем да се преборим със сутрешните ревове, вече 2месеца ходи и всеки ден са едни ревове и сълзи, много ми е тъжно.

# 232
  • София
  • Мнения: 7 097
В групата на Калина спалното помещение е отделено от нещо като секция и зад нея перде.

Мамими, поговори с госпожите да го подканват по-често да пишка.

# 233
  • Мнения: 607

Виждала съм в други градини стая за спане и зала за хранене и игри.
При нас е така. Peace
И при нас е така.

# 234
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
При нас е една голяма стая, половината е заета с креватчетата, другата половина децата играят и се хранят. Масичките май ги подреждат и разместват при всяко хранене, доста неудобно  Confused Дано проветряват по-често...
Спомням си, аз когато ходех на градина си имаше 3 отделни помещения - стая за игра, трапезария и отделна стая за спане...

Яни вчера го водих облечен добре, с чорапогащник под анцуга  Crazy, госпожата ми каза, че повечето деца ги водят така, защото се въргаляли по земята, а колкото и да е топло, земята е студена... Вярно, че спря да пишка често, ама си го взех прегрял... Тоест не става да го навличам, чудя се с какво да го обличам, за да му е топло на дупето, а да не "завира", дали да не му купя боксерки или под анцуга да слагам някакви къси панталонки да топлят само дупето  newsm78
Ииии днес пак сме вкъщи, защото почна да кашля лошо, с една дрезгава кашлица... Антибиотик на нас ни изписват само при много възпалено гърло, но той прави ларингични пристъпи и често вирусите го "удрят" в гърлото и става... В момента както само кашля, без сополи или Т, давам само сиропче за кашлицата и педиатърката му слуша често гърдичките дали са чисти...

Последна редакция: ср, 21 ное 2007, 10:32 от PetiaK

# 235
  • Мнения: 550
Вчера не се беше напикал,похвалиха го!Само,че въпреки подканянията от страна на лелките да посети тоалетната ,повечето пъти е отказвал категорично,ходил е само веднъж.Вечерта го взимам от градината и още  на първата пряка реве,че му се ходи по малка и тича на първото дърво, иначе рискувам да се напикае .Опасявам се ,че стиска дълго време ,само и само да не ходи в тоалетната на градината,така може да си увреди нещо... ConfusedИли е някакъв вид протест или се страхува от дупката в тоалетната или прави на пук,не знам какво да мисля...

# 236
  • Мнения: 4 406
и аз забелязах стискането до последно, когато му се пишка. започна точно като тръгна на градина... може би не им разрешават да ходят когато решат, незнам...
помещението на групата е общо, във формата на буквата Г и в по- късата част са леглата, на два етажа. в другата е игралното помещение и масите за хранене.

# 237
  • в края на града
  • Мнения: 4 446
Мамими и моят син имаше в началото такъв период, но се наакваше в гащите  Confused Той си има проблем с ходенето по голяма нужда, защото от бебе е с хроничен запек и въпреки, че от година положението се е нормализирало все още си има страха да не го боли... Вкъщи ходи по 3-4-5 пъти на ден до тоалетната, но по малко, ама в градината не си е казвал и всичко в гащите  ooooh! лелята постоянно мърмореше...
И аз се чудех на какво се дължи, първо мислех, че не му харесват тоалетните, ходих гледах ги, детски тоалетни, нисички, с малки гърнета и детски седалки, явно не е от тях... Тъй като при него адаптацията беше доста тежка, госпожата каза, че това си е форма на протест на детето и ще ги "борим" нещата едно по едно, първо да свикне с обстановката, с децата, после тоалетната. Откакто посвикна, вече почти нямаме "поражения".
Хубаво е да му говорите вкъщи, но и госпожите да се постараят да го подканват по-често да пишка, дори и да не иска, нека го подканват... И търпение...

# 238
  • Sofia
  • Мнения: 8 819
PetiaK, Аз на Влади му обувам 3/4 чорапи, до коляното, боксерки и отгоре анцуг/панталон/дънки.т.е като цяло остава много малко местенце непокрито отдолу Peace
от както се е застудило го обувам само с боксерки Peace

# 239
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Въпрос към мамите с момченца, какво бельо предпочитат децата ви: слипчета или боксерки? Вики от известно време иска предимно боксерки. Може би са му по-удобни.

Общи условия

Активация на акаунт