Историята на Ники

  • 8 435
  • 109
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 274
MMka,
може ли да пращаме нещата на тази учителка?
Имам дрехи и обувки за него, искам да пратя и парички за общежитието, примерно - мама Марина от Франция има едни пари в мен, иска да са за него.

# 16
  • София
  • Мнения: 897
Аз също ще помогна за общежитието, дано има възможност да се настани там. А в това училище дали няма стол? Бихме могли също да купим купоните за обяд, така ще има поне едно сигурно топло ядене на ден. Също мога да изпратя дрехи и обувки.
Дали учителката няма да е съгласна да съдейства за общежитието и чрез нея да помагаме в началото?

# 17
  • Мнения: 908
Чакам отговор от нея по въпроса с общежитието  Peace

# 18
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
MMka не може да влезне тук и помоли,който иска адреса да прати нещо на Ник, да ми пише на ЛС. Аз съм му пратила обувки.Крака му е 28 см стелката. Отговаря на 431но по някои номерации.Чух се с момчето в петък, помоли за някое дебело одеало. аз нямам  Sad

# 19
  • Мнения: 369
Мога да дам на Ники одеало, топли дрехи, обувки, кърпи, учебни пособия (тетрадки, химикали), малка прахосмукачка, както и малко пари и разни други дреболии. Но съм в Германия и не мога да ги пратя с колет. Евентуално мога да питам дали някой от автобусите може да приеме багажа. Но някоя от вас трябва да се ангажира да вземе нещата от София и да ги препрати на Ники после.  Thinking Ако някой може да поеме такъв ангажимент, ще опитам да видя дали ще се смилят шофьорите...

# 20
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Nataliya  bouquet Само,моля те, изчакай, да видим дали ще се настани в общежитие.Само тогава всички удобства ще имат смисъл и приложение, иначе той живее при родителите си и всичко или почти всичко ще бъде продадено и изпито #Cussing out

# 21
  • Мнения: 369
Равиа, одеалото, дрехите и пособията едва ли има как да разпродадат. Или и това могат да направят извергите? Ех, много ми е гадно като си помисля, че има толкова гнусни хора като родителите на Ники, че и никой нищо не може да им направи. Та те са си за затвор направо! Confused

Но ще постъпя както кажете, ще изчакам щом трябва. Иначе и аз съм "за" общежитие и мога да се ангажирам да помагам с малка месечна сума. Тоест ще трябва да дам парите накуп като си идвам, защото таксите за преводи от тук са доста големи.

Чудно ми е само, толкова ли е непопулярно това предаване на Миглена Ангелова, че да не е имало никакъв отклик и никой да не е купил одеало и дрехи на момчето?  newsm78 И поне екипът не се ли е смилил да му набави елементарните неща?

# 22
  • Мнения: 3 376
Наталия,сестричка ми изпраща колети по автобуса от Холандия,ако искаш ще проверя в същата фирма дали нямат такива и до Германия или пък дали същия автобус не минава и през Германия и ако става можеш да изпратиш нещата на мен,а аз ще ги препратя от тук.Това е по-добрия вариант,защото сумата не е никак голяма,а може да се изпращат много по-големи и обемни неща и определено е по-добрия и евтин вариант отколкото колетите  Peace
Но май наистина е по-добре да изчакаме засега, за да видим дали ще стане нещо с общежитието Praynig ,ако не после ще помислим.Макар че детето сигурно наистина има нужда от топли дрехи и ученически пособия...Незнам,нека и другите мами да кажат как е най-добре да постъпим.

# 23
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Момичета, като говорих с Ники,каза ,че има нужда от обувки, яке и одеало. За отоплението каза,че не се отоплява с нищо, но като говорихме с ММка, стана ясно,че той живее с родителите си,които имат общо 10 деца и не се грижат за никое от тях, а само и единствено как да осигурят пиячка  #Cussing outПродали са ваучъра си за дърва и сега се греят на съчки,които събират. Повярвайте, за пиене се продава всичко - дрехи, посуда, учебни помагала на децата, всичко... Работя предимно с такива и за съжаление това е истината. Още на следващия ден съм виждала нещата,които съм занесла, да са сменили собственика си за бутилка ракия. Аз съм много за Ники да е в общежитие.Няма да му е по-зле,отколкото у тях. За храна и такса, толкова ще му събираме парички,макар че имам съмнения и относно тях - след като роднините му разберат, ще търсят начини как да се доберат и до тях. Сега чакаме учителката да каже какво става с общежитието...

# 24
  • Мнения: 142
Ще изпратя одеяло-вълнено,ако трябва и две.Само кажете къде!

# 25
  • Мнения: 3 376
Опасявам се,че RAVIA е права за съжаляние  Sad

Дано да стане това с общежитието,съжалявам,че се повтарям,но като си помисля,че това дете в момента е на студено и сигурно ще си легне гладно....
Ами другите му братя и сестри...Боже,какви "родители" има само....  Close

# 26
  • Мнения: 142
Ужасно е , наистина.
От мен и едни зимни обувки- пише 45 ном, но не е за вярване,пък и с по-дебел чорап е супер.

# 27
  • на правилното място, в точното време
  • Мнения: 2 731
Момичета, обувки съм му осигурила. САмо одеало е належащо.Дрехи също пътуват към него. Не пращайте по много неща, защото всичко,до което се докопат техните ще го продадат. Имах един Жулиян, не му трябвали два чифта гуменки и бащата продаде единия чифт,който му бях купила. #2gunfire #Cussing out splitka ще ти дам адреса на учителката,която получава колетите му.
А относно другите "деца"- някои са в затвора - на топло и нахранени  Mr. Green

# 28
  • Мнения: 539
ами нали все пак ги пращаме на адреса на учителката,така няма как да ги докопат родителите му,а и тя все си мисля че ще му ги пази.

# 29
  • Мнения: 908
Равиа, много ти благодаря  Hug Днес пратих за Ники малко козметика - сапуни, четка и паста за зъби, крем за бръснене, самобръсначка, афтършейф, носни кърпички, шампоан, аналгин и неоангин, 2 химикала, вафли и солети. Исках и шапка и ръкавици, но не можах да намеря Sad Учителката още не ми е писала мейл Sad
Много благодаря на всички   bouquet Денито, благодаря за нещата, които си пратила. И аз се надявам, че учителката му ще ги пази нещата  Peace

Общи условия

Активация на акаунт