Я да питам за сиренето Brie

  • 15 729
  • 70
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 867
Блонди, от това има и жълто, с жълт восък. Не съм се сетила да го опитам небелено.

# 16
  • Мнения: 14 133
...със сигурност е "облечено" в парафин, който НЕ СЕ яде  Naughty

Занесох такива на родителите ми, но пропуснах да ги уведомя, че се бели това. Сестра ми и майка ми хапнаха по две заедно с восъка и ми се ухилиха доволно с  по два реда червени зъби. Съсипах се от смях тогава  Joy
Joy hahaha Иначе и аз си падам много по такива сирена.

# 17
...със сигурност е "облечено" в парафин, който НЕ СЕ яде  Naughty

Занесох такива на родителите ми, но пропуснах да ги уведомя, че се бели това. Сестра ми и майка ми хапнаха по две заедно с восъка и ми се ухилиха доволно с  по два реда червени зъби. Съсипах се от смях тогава  Joy
newsm62

# 18
  • Мнения: 27 524
И все пак сигурни ли сте че не е парафин  Thinking        Heart Eyes

Сигурни сме. Сто процента  Simple Smile

Блонди, от това има и жълто, с жълт восък. Не съм се сетила да го опитам небелено.

Има червено, зелено, синьо, орнажево и червено-жълто. Жълтото е с Ементал, зеленото е кашкавал от козе мляко, синьото е обезмаслено, оранжевото е с гуда и кимион, шареното е домати и босилек.  Simple Smile

# 19
  • София
  • Мнения: 4 867
Е, ти ми говориш за един друг свят на сирена, в който мечтая да живея....

# 20
  • Мнения: 4 138
който ще хвърля смръдливо сирене, да дава насам. кво знаете вие за смръдливото сирене........ Mr. Greenкамамбера миришел. той е като ухание на теменужки в сравнение с лимбургера и биреното кубче. умирам за смръдливо сирене. колкото по, толкова по. мммммммц.  махали кората на брито. лелееееееее, престъпници. че то тва най-голямата убавиня.

# 21
  • Мнения: 27 524
Е, ти ми говориш за един друг свят на сирена, в който мечтая да живея....

И това писва, да знаеш  Simple Smile

# 22

Блонди, от това има и жълто, с жълт восък. Не съм се сетила да го опитам небелено.

Има червено, зелено, синьо, орнажево и червено-жълто. Жълтото е с Ементал, зеленото е кашкавал от козе мляко, синьото е обезмаслено, оранжевото е с гуда и кимион, шареното е домати и босилек.  Simple Smile


[/quote]

леле ... тук май има  скрит експерт по сирената ....признай си блонди Simple Smile
....или си фен на

# 23
  • Мнения: 4 138
ей го фаворита ми http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Cheese_limburger_edit.jpg
при нужда може да се ползва и за анестезия. слагаш го в кутия на балкона, след един ден я отваряш, вдъхваш и все едно те рита кон. нокаутира тутакси.

# 24
  • weiter, weiter, ... weiterstadt
  • Мнения: 18 076
ей го фаворита ми http://en.wikipedia.org/wiki/Image:Cheese_limburger_edit.jpg
при нужда може да се ползва и за анестезия. слагаш го в кутия на балкона, след един ден я отваряш, вдъхваш и все едно те рита кон. нокаутира тутакси.

лимбургерът е върха!!!  обаче бергкезето е отврат. заради нещо мих хлядилка 5 пъти за един ден.
не можах да го ям. свеки го изяде за 1 ден Crazy

# 25
  • София
  • Мнения: 5 605
Това не е парафин  Laughing
Аз го ям така. Така се яде. И камамбера също и всички сирена от този вид  Grinning
Peace И колко ги обиииииичам!

# 26
  • Мнения: 27 524
Аз харесвам (вече) козето:



и особено гудата от козе:


# 27
  • Мнения: 17 546
И аз обожавам всякакви миризливи сирена! Heart Eyes Една вечер си направихме удоволствието  с всякакви видове и бяло вино. Излезе ни доста парички, но пък се размазах от кеф! Махат коричката на бри!? Та това е престъпление, тя е най-вкусна!

# 28
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192
В предишния си живот сигурно съм била мишка.  Mr. Green Умирам за сирене.
Само едно сухо козе не харесах. Иначе всичко заминава. Колкото по-смрадливо, толкова по-добре.  Wink

# 29
  • София
  • Мнения: 6 363
Аз да не развалям тона, ама гледам лентичката на авторката и... не беше ли опасно да се консумират такъв вид сирена по време на бременност Rolling Eyes
Иначе и аз много ги обичам Peace.



Simple Smile посмях се искренно....CTramell....внимавам с храните...гледам и суши да не ям Simple Smile ...знам за опасностите , всичко изчетох и пазя бебка, бях се присетила и реших да пусна темичката ....Благодаря ти все пак  Hug


може би не е станало достатъчно ясно. тези сирена, за които говориш (тип камамбер, бри, рокфор), не се препоръчват за бременни жени, защото има риск от заразни заболявания (най-вече листериоза и токсоплазмоза), които могат да са смъртоносни за плода - особено в началните етапи на бременността.
така че, ти като внимаваш с храните, трябва да избягваш свежи, непастьоризирани и плесенясали сирена. това важи и за суровите меса - луканки, пастърми и прочие.

Общи условия

Активация на акаунт