Всичко за Пукет.

  • 23 563
  • 123
  •   1
Отговори
# 60
  • Мнения: 1 417
Лени,честито за визата,че дойде на време!
Нашият полет е 12 часа от Лондон директен.
Shocked Що толкова много? До сега по-вече от 10ч не сме летяли до БК. 12ч беше до Мексико на отиване, ама там се уредих с 2свободни седалки Grinning - на връщане 10ч и аз щях да откача Confused Но все пак предполагам, че Тайските авиолинии ще са добри, обикновенно има двд пред всяка седалка с голям набор от филми, хранят те по на често, така че убива време. Хубаво време и много положителни емоции Wink

# 61
  • Мнения: 6 167
macoball, аз забравих да ти отговоря за ПиПи.
Всъщност са 2 острова, на големия има само плаж, другия е необитаем.
На него се ходи с лодка, има пещера, в която има викингски рисунки.
Другото за това място е, че е пълно с гнезда на птици ( мъжът ми не може да даде свързано обяснение какви са), които се ядат ( прави се супа от самите гнезда). Събирането на гнездата е разрешено само в определени месеци, в останалите гнездата се охраняват с въоръжена охрана.  Хората, които се катерят да ги събират били големи факирии не било никак лесно.

# 62
  • Мнения: 1 417
macoball, аз забравих да ти отговоря за ПиПи.
Другото за това място е, че е пълно с гнезда на птици ( мъжът ми не може да даде свързано обяснение какви са), които се ядат ( прави се супа от самите гнезда). Събирането на гнездата е разрешено само в определени месеци, в останалите гнездата се охраняват с въоръжена охрана.  Хората, които се катерят да ги събират били големи факирии не било никак лесно.
Струват ~2000 $ за кг и се смятат за силен афродизиак Wink Аз не съм ги виждала там, ама специално ходихме в едни пещери на Борнео, ей тук са http://good-times.webshots.com/photo/2164554890066552129TGZqxg. Голяма смрад е вътре Confused

# 63
  • Мнения: 6 167
Да, миризмата ме отказва тотално да вляза в това място. Освен това било тъмно и викингските рисунки така или иначе не се виждали.... Twisted Evil

# 64
  • Мнения: 884
Ами колко  newsm78 ? До Малдивите беше 11 часа и нещо,а е малко  по-близо. Даже навръщане  ще е 12ч. 40 мин. Самолетът ще е пълен,сигурна съм!  Sad
Лени ,мерси за информацията! Чувала съм за тези гнезда,че са скъп деликатес В Азия. Умирам си за необитаеми и незастроени места,непременно ще го посетим този остров! Доклкото може да е необитаем с групи туристи естествено!  Laughing

# 65
  • Мнения: 884
Момичета кажете колко струва транспортът от Патонг до Пи-пи или се ходи само с организирани целодневни екскурзии? Защото хотелът ни на Пи-пи иска 120$ за двупосочен  трансфер . Не от и до летището,преди и след това ще сме в друг хотел в Патонг. Сякаш много ми се вижда  newsm78 . Има ли само транспорт с лодка до островът с хотелите?

Последна редакция: чт, 31 яну 2008, 16:49 от macoball

# 66
  • Мнения: 11 747
Това Пананг какво е и къде е? Аз не съм го чувала на Пукет?! Thinking

# 67
  • Мнения: 6 167
Панганг.
Не знам колко, но мъжа ми каза да се пазариш!

# 68
  • Мнения: 884
Патонг,Патонг!  Laughing
 Който е гладен и си мисли за Пананг къри така става  Joy

# 69
  • Мнения: 11 747
Еее, Патонг е друго! Laughing И аз бях на Патонг! Peace

Еее, к'ви 120$? Това от летището до хотела или?

Ааа, искат тези пари за трансфер от хотела на Патонг до хотела на Пи-Пи, така ли? Значи ние взехме екскурзия до Пи-Пи за 40лв. Взеха ни от хотела с микробус, път с лодка, храна и прочие. Много скъпо ми се вижда това 120$. На място не знам дали може да си пазарите лодка, не съм пробвала, но сигурно може. Вероятно е индивидуален трансфер, затова са такива цените...

# 70
  • Мнения: 884
Много ни се видя и на нас. Това са цени на хотела естествено и ще потърсим фери или лодка сами. Колко часа е от Патонг до Пи-Пи ?

# 71
  • Мнения: 11 747
Ферибот няма, поне аз не видях. Има много лодки всеки ден с туристи, знам че може и да наемете лодка с човек да ви вози, ама не знам дали ще е по-евтино. Ако имате време 3-4-5 дни на Пукет, преди да поемете към Пи-Пи ще можете да се ориентирате и да потърсите вариант.
От Пукет до Пи-Пи е 40 мин със скоростен катер, има и някакви корабчета, с тях е по-бавно.

# 72
  • Мнения: 11 747
Ето един сайт за пътуващите. Виждат се цени на екскурзии, снимки, карта, полезно е, ако има още някой дето да не е е разровил здраво! Laughing

Цените са такива по агенциите, но от там нататък се преговаря. Ние извоювахме 1/3 от тук написаната цена! Peace

http://www.andamanleisurephuket.com/

Я като съм почнала...

www.sutingroup.com
www.phuketcanoe.com

Имам и брошури на някои агенцийки, които имат само телелфеон, факс и имейл, но нямат сайт.

Последна редакция: пт, 01 фев 2008, 10:45 от pina

# 73
  • Мнения: 884
полезно е, ако има още някой дето да не е е разровил здраво! Laughing

...az  Simple Smile
Започвам сериозно днес. Купих си и гайд за Пукет и за Бангкок. Казваш  до 1/3 може да се свали от първоначално исканата цена на дневни екскурзии. Дано не отнема много време пазарлъка само  Laughing

# 74
  • Мнения: 11 747
ами да ти кажа, май ние най-здравия пазарлък сме направили, така като съм коментирала с хора! Thinking Значи за еднодневни трипове с включен обяд и прочие ни обявиха цени от по 3000 бата, както пише и по сайтовете. След сериозни преговори стигнахме до 900- 950 бата на човек, но бяхме 5-ма. Това имаше голямо значение, защото бусчетата, с които си правят екскурзиите събират 10 човека, та ние им пълнихме половиния бус. Peace
Аз лично не го умея този зверски пазарлък, ама имахме късмет, че сред нас имаше такъв човек... А, и от едно място ни изгониха... Embarassed ама ние отидохме на друго и стана  Mr. Green
Освен това пазарихме 3 еднодневни екскурзии на веднъж! Ползвахме агенциите на които съм дала сайтове, доволни сме много! Peace

Общи условия

Активация на акаунт