С бебешка количка в автобуса

  • 2 860
  • 22
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 3 423
Два-три пъти съм се качвала с количка
в автобус. Ако е имало хора на мястото
за количката, се отместват. Качвала съм
се и на S-Bahn, там пък винаги има място.
Предполагам, че това не са изключения.

# 16
  • в шоки-land
  • Мнения: 3 765
при нас почти 100% гр. транспорт е пригоден 3а бебешки  и инвалидни  колички.....влаковете - сьщо....има специално обо3аначени места.....друг е ?-сьт, че никога не са ми правили място, докато бях бременна.....сеага не ми личи още, но пак няма да правят....така е прието, даже ме гледаха странно, когато а3 се опитах да направя място на една мацка, сигурно бременна в 9 месец.....тя сама ми отка3а да седне...ми, добре, повече не се и опитвам.....

# 17
  • Мнения: 1 425
при нас почти 100% гр. транспорт е пригоден 3а бебешки  и инвалидни  колички.....влаковете - сьщо....има специално обо3аначени места.....друг е ?-сьт, че никога не са ми правили място, докато бях бременна.....сеага не ми личи още, но пак няма да правят....така е прието, даже ме гледаха странно, когато а3 се опитах да направя място на една мацка, сигурно бременна в 9 месец.....тя сама ми отка3а да седне...ми, добре, повече не се и опитвам.....

Точно така е и в Берн, автобусите и трамваите са с едно стъпало и е много лесно да се качи количката и въпреки това, при мен все се бутат да ми помагат.

# 18
  • загубено
  • Мнения: 6 491
Тук няма проблем да си с количка в гр транспорт.В тролеят и метрото е лесно,но с автобусите е малко по сложничко заради стапалата.Помагат постоянно при сваляне и качване.Не ми се е еслучвало да ме видят че се пънкам и да не помогнат.В метрото е най-лесно има си асансиори,ескалатори излизаш направо на улицата.Случвало се е в тролей или метро да сме 3-4-5 колички,никой не ми е правил забележка.Става въпрос за Гърция.

# 19
  • Мнения: 764
Тук,Рим,не ми се е налагало да се ка4вам в автобус,с коли4ка,за щастие имах на кого да оставя малката,ако ми се наложеше WinkКа4вала съм се в метрото оба4е без проблем,хората обикновено помагат,а и място са ми отстъпвали винаги,когато бях бременна Peace

# 20
  • Германия
  • Мнения: 8 099
При нас има само автобус и влак, удобни са, има специални врати и място за колички. Градчето ни претендира за титлата "приятелски към количките (това така ли се казва) newsm78 и всички нови обществени сгради имат рампи за колички.

# 21
  • Ispania
  • Мнения: 4 483
Не дават да се ка4ват с коликите в автобуса ,заЩото е опасно за бебетата,Тоест трябва да се ка4иШ и да си сгьнеШ коли4ката.За зимните коШове няма никакьв проблем аз моя Алекс като беже мальк така си го ка4вах в автобуса ,сгьвам долната 4аст на коли4ката и коШа си го взимам при мен без да вадя бебета,даже така ходихме на 200 километра от града в който живеем.
Но сега са го променили bowuu,ако коли4ката не може да се сгьне минава през задната врата,това го има залепено при нас на автобусите на мястото зад ШофИоРА.
Естествено ве4е никой не сгьва коли4ки Crazy.

# 22
  • Мнения: 875
в норвегия може да се качваш с количка в автобуса. можеш да се качиш едновременно и с колело, и с количка. ако няма кой да ти помогне - шофьорът лично слиза да я качи.  Mr. Green

Общи условия

Активация на акаунт