Кога спряха да се напикават децата ви ?

  • 3 951
  • 55
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 118
На  1.7г. махнахме и дневния и нощния памперс, стана много лесно за около седмица се справихме  с този проблем. По някога се буди през ноща да пишка и след това си заспива отново, е случвало се е и да се напишка някой път но това са били единични случаи, когато е пила повече течности.
 

# 16
  • Мнения: 904
Махнахме памперса малко преди да навърши 2 години.Тя сама отказа да  го слагаме.Преди това се опитвах,но безуспешно.Смятам,че децата решават сами.От тогава не ползваме нито през нощта,нито при следобедния сън.Аварии не сме имали при сън,но ми се е случвало ката се заиграе и да опусне малко Embarassed

# 17
  • Мнения: 408
Моят син е на 2г. и 6м. от лятото не се напикава когато спи. Но какво ни се случи. Преди няколко дни той ми каза че му се пиша, но докато донеса гърнето се изтърва и се напиша и от тогава всяка вечер като се върне от ясла се напишва по веднъж. Като му се скарам плаче, като го питам къде трябва да пиша казва на гърнето, в яслата не прави така, просто незнам какво да си мисля, дали нарочно го прави. При вас случвало ли се е? Как постъпих те?

# 18
  • малкия йеросалим
  • Мнения: 849
не се напишква от близо месец.от лятото махнах дневния памперс и този на обедния сън.нощния от много време е сух, но още не рискувам да го махна.а за изпускането  го направи преди малко.захласна се в играта и пусна малко в гащите.

# 19
  • Мнения: 3 537
Аз махнах памперсите лятото.Дневния на 1г 10 м, а нощния на следващата година 2г и 10 м....Не беше трудно, но нощния памперс специално той самичък си се отказа от него от само себе си...явно като му дойде времето на детето и само си подсказва.

# 20
  • София
  • Мнения: 7 097
Още, когато й махнах памперса /на 1 и 11 м./ спря да се напишква по време и на следобедния и на нощния сън.
Изпишквате ли я непосредствено преди да легне да спи?

# 21
  • Galaxy 13197853088
  • Мнения: 2 392
изпишква се ... но нощния памперс е поне 2 пъти препикан до сутринта.

# 22
  • Мнения: 2 622
Каката оставаше суха по време на сън много преди да махна памперса,но тя поначало си издържа дълго без да пишка.Последно се напишка по време на сън миналото лято,нямаше 3г.

# 23
  • Мнения: 2 936
на 2г. и 1м. и махнах памперса...след 2-3 месеца й махнах следобедния,след като видях.че няколко поредни дни не пишка докато спи-исках да изчакам докато се стопли малко времето! с нощния беше допреди 2 месеца-изчаках да мине лятото защото пиеше много течности-макар ,че много рядко пишкаше ...може би един път на 2 седмици,докато една вечер сама каза,че не го иска и така  Peace
сега се буди към 00-1 часа пишка и заспива отново!но при буденето понеже е сънена,аз я питам няколко пъти докато ми отговори...

# 24
  • Мнения: 438
Ние сме без памперс вече два месеца. Първоначално го махнах лятото,когато беше на 1г. и 5м.След това постепенно за около седмица махнахме и обедния памперс. Много скоро започна при всяко будене през ноща да махаме памперса и това беше няколко седмици рев да махаме памперса. След като се изпишкаше пак и го слагах и така до следващото събуждане и махане. Общо взето беше кошмар и за двете ни,но вече нямаме памперс.

# 25
  • София
  • Мнения: 2 300
той - на 1 година и 6 месеца
тя - на 1 година и 8 месеца

Цитат на: Labrador
Събота и неделя няма такова нещо

проблемът най-вероятно е на емоционална основа...в яслата се напишква, у вас - не ...
или пък там не я изпишкват преди сън ...

Последна редакция: пт, 09 ное 2007, 00:44 от крастава жаба

# 26
  • Мнения: 3 360
И двете до  2г и месец,два вече спряха с нарушенията Mr. Green

# 27
  • Мнения: 351
Махнах дневния памперс на 1година и 7 месеца, а нощния на 1година и 8 месеца. И от тогава не се е напикавала. Случвало се е да се напикае няколко пъти когато играе с деца.

# 28
  • София
  • Мнения: 15 219
Още не  е спрял. Ако не го събудя през нощта да пишка, на сутринта е мокър.  Confused

# 29
  • Varna
  • Мнения: 333
Имаше един период в яслата преди 2 месеца когато почти цяла седмица не се беше напикала на обяд, но след това почти задължително носим мокри гащи в къщи. Събота и неделя няма такова нещо. Лелката казва, че когато се събуди вече се е напикала ....

За мен проблема е в яслата.
 Моят син откакто ходи на ДГ се напикава всеки път като легнат да спят. Проблемът е че не му разрешават да става когато иска да пиша. Той не спи там на обяд, но си лежи тихо в леглото. Госпожата потвърдила пред мъжа ми че не може малкият да се разхожда когато си поиска. Засега изчаквам да минат коледните тържества и ще видя как ще се разправяме с госпожите. Ако някой знае как мога да се справя с тях да каже. С разговор не става.
Иначе на 2 г и 8 м. бяхме махнали памперса. Сега отново вечер му слагам памперс, защото не иска да става да пиша- щял да събуди сестра си  Shocked

Общи условия

Активация на акаунт