Токсоплазмоза

  • 18 399
  • 44
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 306
Да, когато имаш имунитет не е страшно. Сега ще ти и излезе отрицателно и IgM-то.
При мен IgG за токсоплазмоза беше 0 и ми казаха да избягвам котенца, кученца, малотрайни колбаси.

# 16
  • Мнения: 3 376
Gery_s дано всичко се оправи при теб и запазите бебето  Praynig Praynig Praynig

# 17
  • Мнения: 60
И аз се надявам да го запазим! Когато потретя изследването и ми направят генетичните ще се знае! Успех на всички ни!

# 18
  • Мнения: 1 868
Еее айде пак на отчет!Днес си взех и другото IgG резултата отново е /+/ 1:160, то това се и очакваше.Сега чакам резултат от IgM ,ще бъде готов в Четвъртък ,моля да стискате палци за    /-/. Сега малко за тези на ,които ще се налага такова изследване,съвет от мен, не губете време ,направо в института по заразни и паразитни болести до паметника Левски.На повечето други места правят само IgG което без IgM не върши работа.Аз си загубих доста нерви и време докато хвана вярната пътека ,сега само се моля всичко да е ок .Успех на всички надявам се да съм била полезна с този съвет.

# 19
  • Мнения: 7 716
И аз съм привърженик на Института за заразни и паразитни болести.

# 20
  • Мнения: 1 335
Стискам здраво да е отрицателен Peace

# 21
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Здравейте, момичета!
Казвам се Дими и в момента правя хормонални изследвания, правих на пролактин, TSH , пълна кръвна картина и т.н - уж всичко е наред , имам и овулация и така засега. Но чета тук в тази тема за токсоплазмозата и искам да попитам нещо:
Тъй като обожавам котките и като малка съм ги гушкала и целувала ( то и сега едва се сдържам на моменти). Знам, че може и като малка още да съм заболяла от тази болест и знам, че има връзка със забременяването, но искам да попитам - трябва ли преди да забременееш да си правиш изследвания за нея или като забременееш - и влияе ли на опитите за забременяване.
Благодаря ви предварително!  bouquet
Желая хубав и усмихнат ден!

# 22
  • Мнения: 1 868
Здравейте, момичета!
Казвам се Дими и в момента правя хормонални изследвания, правих на пролактин, TSH , пълна кръвна картина и т.н - уж всичко е наред , имам и овулация и така засега. Но чета тук в тази тема за токсоплазмозата и искам да попитам нещо:
Тъй като обожавам котките и като малка съм ги гушкала и целувала ( то и сега едва се сдържам на моменти). Знам, че може и като малка още да съм заболяла от тази болест и знам, че има връзка със забременяването, но искам да попитам - трябва ли преди да забременееш да си правиш изследвания за нея или като забременееш - и влияе ли на опитите за забременяване.
Благодаря ви предварително!  bouquet
Желая хубав и усмихнат ден!
Здравей ,в България изследват за токсоплазмоза след спонтанен  аборт ,но на запад практиката е друга ,изследват профилактично преди бременност.Ако не ти представлява трудност не е лошо да направиш проверка ,ако си от София в Института за заразни и паразитни болести на паметника Левски е най добре ,струва 40 лв IgG и IgM.

# 23
  • Пловдив
  • Мнения: 702
Здравей, motoneti!Аз съм от Пловдив. В момента следя хормоните при гинеколог и ендокринолог. Мога ли някой от тях да попитам да ми пусне за такова изследване или...  Защото всъщност незнам как се процедира- какъв специалист може да те насочи за такова изследване. Като се знам каква съм с котките искам като че ли сега да си го направя. Нужно ли е не дай Боже да забременееш, да направиш спонтанен аборт и чак тогава да разбереш, че е станало от това. newsm78
Благодаря ти предварително!  bouquet
Хубав ден на всички от мен!  Nature Sun With Face    bouquet

# 24
  • Мнения: 4 306
Можеш сама да отидеш в лабораторията на ВМИ /Васил Априлов/ и да ти пуснат двата показателя IgG и IgM. Мисля, че струваха по 18 лв всеки. После резултатът ти е се разтълкува от лекаря там. В Писанец също правят, но не ти ги препоръчвам.

# 25
  • Мнения: 1 868
И аз мисля ,че е редно да се направи когато се планува бременност а не при свършен факт!*vera ти е казала къде може да си изследваш и двата показателя ,желая ти  успех!

# 26
  • Мнения: 1 868
Да се отчета с една чудесна новина!Положително IgG и ОТРИЦАТЕЛНО IgM .Благодаря на всички за подкрепата!

# 27
  • Мнения: 1 335
БРАВО! Това е много добра новина! Хайде сега смело напред!   bouquet

# 28
  • Мнения: 4 306
motoneti , чудесно! newsm74

# 29
  • Мнения: 1 868
Пак мерси за подкрепата!

Общи условия

Активация на акаунт