"Зайченцето бяло" МАРТенската мама пее,а в коремчето и сладко,бебчо си дивее!

  • 14 139
  • 282
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 135
Честита нова темичка Laughing
Разбирасе ,че ,ще бъде вината в друк а не в тях. #Cussing out
Сега ,ще потулят случаая все едно нищо несее случило.
Само горката майка ,щ,е знае, каквоие.
Найстина нямам думи. Confused

# 16
  • Мнения: 135
За витамините и аз непия и немисля и да пия.
И аз мисля ,че са нож с 2 остриета. Thinking

# 17
Здравейте и от мен.Аз от началото на бременността до миналия месец пиех Фолиева киселина и Витамин Е,а сега през втората половина на бременността пия Матерна на Центрум и Флуорин и се чуствам добре,но имам друг проблем-в момента съм с възпалена киста на опашката и не мога да си намеря място.Ако някои е с моя проблем ще се радвам да пише и да помага,поне със съвети,Благодаря

# 18
  • Мнения: 0
Здравейте пак.Ние се върнахме от консултацията,потвърдиха ни розовото бебче!Мале колко е пораснало,рита,шава,върти се-не спря.Затова не се притеснявайте,че не го усещате понякога,то вътре направо си дивее!Док каза,че се е обърнало вече с главичката надолу,аз малко се учудих,защото си мислех,че това става към шестия месец.Получих малко СПОКО засега.
Изписаха ми РУТАСКОРБИН за кръвотечението от носа,макар,че пише на кутийката противопоказно за бременни.Витамини пия Центрум,док каза,че са екстра и за зъбките.
       За случая с бебчето-Направо ужас-повече не ми се коментира,защото ми е много мъчно за такива неща.

# 19
  • Мнения: 1 710
Честита нова тема! Само хубави новини да пишем и четем в нея!

Днес Нефертити трябва да е на ФМ. Ще чакаме новини, но сигурно ще пише чак като се прибере в Бургас. Дано да разбрала сини или розови дрешки да купува.

Утре кой има желание да се посвещава заедно с мен в бебешките работи? Пак не знам каква е темата, но нищо - аз ще съм там. Така планирам де, ама знае ли човек. Нали имаше приказка: "Ако искаш да разсмееш Господ, разкажи му плановете си." Надявям се утре да съм на лице и да се видим с някои от вас.

# 20
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Включвам се в новата темичка с хубава новина - най-после усетих ритници newsm44
След две седмици тревоги и три безсънни нощи днеска вече бягах към лекарския кабинет да видя всичко ли е наред. А тя мадамата не спря да се върти и док ми каза къде точно рита в момента, та чак тогава разбрах кое всъщност е беба. Усещала съм я и преди, но не съм знаела. Та искамда успокоя и другите мами очакващи първи ритници, че най-вероятно от много втренчване в себе си не различаваме това което чакаме.
КикиНики и аз пия ПреНатал и съм +10 кг. аз си правя почивки щото забравям да ги пия ден през ден.
Да попитам някой има ли отоци по краката и на какво може да се дължат, че пак забравих да питам доктора. Вечер чорапите ми са отбелязани по краката и не е от скоро - вече повече от месец съм така.
За бебчето и неговата майка така ми стана мъчно, че си поплаках порядъчно на новините. Ама хич не е честно и е толкова чакано на всичкото отгоре...

# 21
  • Мнения: 1 710
Аз въобще не съм чула за бебчето, което е починало. Къде е родено? Знам, че в Тина Киркова стофилококите си властват в отделенията. Моята приятелка, която ражда там,  дава на двумесечното си бебче антибиотик, за да се справи със стафилококите. Бебенцето, което е починало от стафилококова инфекция ли е пострадало, или нещо тотално съм се объркала?

# 22
  • Мнения: 1 710
Що не пишете бе хора? Ще излезе, че публикувам отговор, след отговор и никой не може да се дореди от мен, ама не е така  Wink Аз направих кратка пауза и чак тогава започнах новия отговор.  Grinning


За витамините - аз почивам по двайсетина дни, на всеки 15, в които съм пила витамини. Сега пия Матерна, но когата пих ПреНатал и моето тегло се качи. Аз имам електронен кантар, който показва и грамовете и много стриктно се меря, защото по начало килцата не са ми никак малко и много ме е страх да не започна да качвам главоломно. В периода, в който пих ПреНатал в рамките на 3-4 дни килограмите ми се качиха с около 2 и се задържаха така, пък и от време на време с около 500 гр. нагоре и се върнаха в предишнта си позиция, няколко дни след като спрях витамините. Може би са увеличили апетита ми, може и да е някакво самовнушение, не знам. С Матерната теглото ми се погажда добре, поне за сега.

# 23
  • Мнения: 11
            Здравейте, мамчета!
          То докато се обърна и вие сте изписали цели страници!Браво! Heart Eyes Ама и аз май бавно се обръщам, а!?? Joy
     Да кажа, че посещението до НОИ установи, че от там"нищо не знаели",  Rolling Eyes  моля ви се! Та кой ли и да знае?!!!Пуснах запитване до нам си кой шеф и очаквам резултат. baby_neutral Ама кога ли?
     А по въпроса за витамините-на мен ми казаха, че след  14г.с. може да се пият, ама например хранителната добавка на ХИП. Да ви кажа, пия я вече 6 седмици, без почивки, много е приятна на вкус и не съм повръщала от нея (аз още си повръщам сутрин). Друга моя позната също я пие и няма оплаквания. Интересното е, че по аптеките е към 10 лв.(две шишенца, стигат за 12 дни), а в Била е за 6 лв. и стотинки. Rolling Eyes А и хубавото е,че теглото не `бяга` нагоре, дори и при моята позната.
    Е, това е моят опит относно витамините.
    А за тази инфекция в бившата Тина Киркова, ужас ме обхвана, защото човешка грешка вече струва човешки живот,  #2gunfire #2gunfire #2gunfire  а не съм убедена, че ще бъдат наказани виновните, а и дали ще се вземат категорични мерки това де не се случва. #Crazy  Съчувствам от цялото си сърце на майката.
Чао за сега и лека вечер!!!

# 24
  • Пловдив
  • Мнения: 1 264
Направо нямам думи  за случилото се с бебчето в Тина Киркова!  #2gunfire
Милото майче! Просто да ги разстреля човек! И са нагли! Наскоро четох или чух и, че вдигнали цените за платено раждане там - за какво - за екстра стафилококи ли!  #Cussing out
Дано успеят да ги осъдят най-сетне! Ако не за престъплението /защото кой доктор ще каже, че друг е сбъркал/, то поне по граждански ред, та да го усетят по джобовете си! Явно друго мерило нямат  #2gunfire

# 25
  • София
  • Мнения: 211
Дея, правилно си разбрала за бебчето...от стафилококовата инфекция в Тина Киркова е починало  Sad Ама твойте постове редовно ме забавляват-пиши,пиши  Laughing
Момичета и аз пия Пре Натал и с тия кг много ме стреснахте- аз от 5 дена ги пия и за сега май няма покачване, ама се замислям над думите ви...Ма не е честно така да знаете  Naughty

# 26
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Лорисита чак сега видях албумчето ти от сватбата, много сте хубави, а пък ти имаш страхотен цвят на косата. нещо такова се опитвам да постигна от скоро за сега неуспешно. Би ли споделила тайната на успеха Simple Smile, естествен цвят с кичури ли е съчетанието или имаш някаква друга основа?

# 27
  • Мнения: 1 369
 Те съобщиха чак днес, а бебчето почина преди няколко дни...сестрата на Жанина пишеше във форума и беше оставила в последния си постинг три плачещи човечета... Много тъжно... и ОТНОВО тази болница. Не мога да опиша чувствата, които ме обземат дори само като чуя нещо за нея...а да не говорим, че в случая става въпрос за загуба на дете отново поради нечия немърливост... #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 28
  • София
  • Мнения: 211
wiwi , мерси много. Бързо ме разкри- това е естественият ми цвят с кичури,които поддържам с матиращият шампоан на Revlon и спрея за матиране пак на Revlon. Мисля, че точно от тях придобива още по-хубав цвят цялата коса не само кичурите  Peace

# 29
  • около Варна
  • Мнения: 1 084
Ще ги пробвам непременно.
Лека нощ на всички мамчета!

Общи условия

Активация на акаунт