Отговори
# 60
  • Мнения: 17 409
Да си заведеш болното дете на градина си е баш безотговорност към други хора. Нищо лично, не ме интересува кой как ще се оправя с работата си.

# 61
  • Мнения: 46 565
luda, няма незаменими хора. И друга счетоводителка ще се намери, и техник, и какъвто е нужен, човек само трябва да има желание.

# 62
  • в моя свят на мир и любов
  • Мнения: 1 996
Мила Никол, може и да се намери, но не за утре.

На въпросната счетоводителка например й и все едно, че няма да бъде на работа. Не така обаче мислят 170те човека, които си чакаха заплатите, за да купят храна за вкъщи.
Дренка, ти по принцип май се интересуваш само и единствено от себе си и собственото ти дете. Хубаво е отвреме навреме да се сещаш, че има и други съдби.
Нищо лично.

# 63
  • Мнения: 17 409
А какво ли мислят хората, които всеки месец дават маса пари за лекарства и някои даже не могат да почнат работа...Същото е Peace

# 64
  • Мнения: 3 216
Их, Кремена, не стига че имаш безпогрешен вкус за добро вино, ами и неудобни въпроси задаваш. Едно дете да не е 110% здраво, е абсолютно ненормално, явно.

Не, моя вкус за вино е не само безпогрешен,а просото отличен. Mr. Green И да ,не е нормално едно дете да е 110 процента здраво. Моето откакто е на ясла-4 месеца е боледувало точно 1 пьт и никак няма да ми е приятно,заради нечие безхаберие  да болдеува пак. Именно заради едно чуждо безхаберие хванахме шарка-майката просто не си направи труда да каже . И през целия перод ,в който детето й беше болно си го водеше да играе там ,кьдето играеха всички,и сьответно винаги след тяхното появяване на площадката другите деца бяха дьрпани настрани. За сьжаление в яслата няма как другите да си дрьпнат децата,редно е просто да не го водиш болно. И не говоря за алергии,хронични заболявания и т.н Говоря за грипове и настинки.

# 65
  • Мнения: 1 044
Меденка, ти пък за какво одумваш шефката ти, и то по този селски начин.
Що не споделиш тези си мисли директно с нея, поне да не ти се налага след това да работиш за такава гадна майка.
Първо не одумвам ради спорта, а споделям с вас възмущението си какви родители има и разяснявам на тази основа една от причините за лесното заразяване на децата в градините. Освен това, тя сама сподели тази история с мен и още 100 човека, не я пази в тайна. Второ, аз съм й казвала какво мисля за този начин на гледане на деца и тя каза, че съм луда и че за нея аз се заглеждам много в детето си. Трето, аз не работя за нея, тя не е собственик на фирмата, т.е и да не я харесвам като майка и да я харесвам все тая, това не променя нищо.
И, четвърто,  да, ваксините за задължителни за всички, посещаващи детски заведения. Хайде да помислим, нейното дете как са го допуснали в градината, гарантирам обаче, че не е по-здравословни причини - просто и това е споделено на всеослушание пред всички.  Имам и още шокиращи разкрития относно въпросната личност, но ще замълча, че Алиса се дразни. Laughing
В заключение, искам само да изясня, че  нямам нищо лично спрямо нея, аз съм против някой да нарушава правилата и други да плащат за това. Peace

# 66
  • Мнения: 17 409

Дренка, ти по принцип май се интересуваш само и единствено от себе си и собственото ти дете. Хубаво е отвреме навреме да се сещаш, че има и други съдби.
Нищо лично.

Сещам се, сещам се. И тези съдби са точно на непрекъснато боледуващи деца, Мина времето, когато се опитвах да разбера незаменимите работещи родетели.  Peace

# 67
  • Мнения: 1 044

Дренка, ти по принцип май се интересуваш само и единствено от себе си и собственото ти дете. Хубаво е отвреме навреме да се сещаш, че има и други съдби.
Нищо лично.

Сещам се, сещам се. И тези съдби са точно на непрекъснато боледуващи деца, Мина времето, когато се опитвах да разбера незаменимите работещи родетели.  Peace
Аз и друго не мога да разбера. Аз трябва да влизам в положението на работещата майка, която не може да ползва болнични, аз трябва да влизам в положението на бедните учителки с ниска заплата, да се съобразя с таксиметровите шофьори, с пенсионерите, с кой ли още не! Интересно, че никой не желае да влезе в моето положение. И аз искам да ходя на работа и да получавам заплата, но за съжаление не мога, защото детето ми за два месеца изкара 4 вирусни инфекции! И да, обвинявам детската градина за това, с чиста съвест при това и точно защото имам такива шокиращи примери пред себе си.
Значи някои родители няма да спазват правилата, ще си правят нещата така, че да им е удобно на тях и аз трябва да се примиря с това положение, защото видите ли, хорицата ще гладуват, фирмите ще фалират, държавата ще се скапе! А ние ще си боледуваме нон-стоп и ще се утешаваме с криворазбран хуманизъм

# 68
  • София
  • Мнения: 3 421
Не плащах по 400 лева на месец за да се допускат болни деца със сиропчета за кашлица в яслата и да има един рафт в дневната с всякакви лекарства, включително сироп Вентолин !

Съгласна съм, че не трябва да се водят деца с лекарства на детска, но моля те виж точно за какво се използва Вентолина.

# 69
  • Мнения: 17 409
Бронходилататор, който с еприлага и при вирусни бронхити Wink

# 70
  • София
  • Мнения: 3 421
Бронходилататор, който с еприлага и при вирусни бронхити Wink

Вирусен бронхит не се лекува само с Вентолин.

# 71
  • Мнения: 17 409

болни деца със сиропчета за кашлица в яслата и да има един рафт в дневната с всякакви лекарства, включително сироп Вентолин !

# 72
  • Germany
  • Мнения: 7 979
Съвсем по темата е днешния ми бяс. Малкия е на градина от понеделник. Във вторник сутринта се засякохме с един баща, които водеше очевадно болното си дете в групата на Бобо. Сестрата го помолила да не го оставят, на което той отговорил, че докато не дигне температура няма да стане. Ами в 15.00 часа въпросното дете е било с 38,5 и са ги викнали да си го приберат. На другия ден 4 деца не дойдоха, защото са със същите симптоми, на следващия още 4, а от тази сутрини и моето е болно. Е, кажете ми не е ли безотговорност това! Не знам какви са мотивите на тези хора, но зорлем да разболееш 10 други деца е направо жестоко. И моите работодатели не са доволни от това, че ще отсъствам, но затова не са ми виновни дечицата в групата на Бобо, за да не ми пука дали ще ги зарази или не. И да, ще повдигна въпроса на родителската среща и няма да се откажа да се боря срещу това, защото не го смятам за нормално и защото определено ми пука за здравето на детето ми.

# 73
  • Мнения: 1 044
Съвсем по темата е днешния ми бяс. Малкия е на градина от понеделник. Във вторник сутринта се засякохме с един баща, които водеше очевадно болното си дете в групата на Бобо. Сестрата го помолила да не го оставят, на което той отговорил, че докато не дигне температура няма да стане. Ами в 15.00 часа въпросното дете е било с 38,5 и са ги викнали да си го приберат. На другия ден 4 деца не дойдоха, защото са със същите симптоми, на следващия още 4, а от тази сутрини и моето е болно. Е, кажете ми не е ли безотговорност това! Не знам какви са мотивите на тези хора, но зорлем да разболееш 10 други деца е направо жестоко. И моите работодатели не са доволни от това, че ще отсъствам, но затова не са ми виновни дечицата в групата на Бобо, за да не ми пука дали ще ги зарази или не. И да, ще повдигна въпроса на родителската среща и няма да се откажа да се боря срещу това, защото не го смятам за нормално и защото определено ми пука за здравето на детето ми.
Само ще се обърна към Меденка - ако не ти се налага да работиш, защо го правиш?
Ако ти се налага и нямаш друг избор освен да стоиш на смяна, докато детето ти е болно, ще го направиш ли?
Не мислиш ли, че докато ти си стоиш в къщи по болнични, твоята шефка трябва да свърши и твоята работа?
Защо смяташ, че тя обича детето си по-малко от теб?
И въобще що за глупости си написала?
Много съм съгласна с теб Moni, но виж как мислят хората. Аз съм написала глупости, а шефката ми е умна и свестна, защото жертва здравето на детето си заради фирмата и работата! Хвала на такива труженици!

# 74
  • Мнения: 6 206
Какво значи "помолила", ще откаже да го приеме. Нашите така отказваха.
Била съм свидетел как нашите сестри са се карали с майки и пак не са приемали. Веднъж сестрата казва детето кашля и е с разстройство от вчера, няма да го приема. Майката вие ме обиждате това е алергична кашлица, а разстройството е защото пиело някакви хапчета, че било запекано. Е егати и разпичането, предишният ден е било пет пъти на тоалетна. Сърдене, викане, не я приеха, отиде с директорката да се разправя. Може и да си е вярвала и да се е обидила, но каквото и да е слабителното не вярвам пет пъти за един следобед да ходиш.
Факт е обаче, че моето дете за година и половина на ясли е отсътствало три пъти, единия път заради шарка. Значи остават два. Нашите сестри бяха железни в това отношение. То май идва от директорката цялото нещо, с нея са тези разговори.

Общи условия

Активация на акаунт