Какво да правим със сухия хляб????

  • 27 132
  • 38
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 5 362
Ние си правим принцеси с кайма и кашкавал.Или пържени филийки,но само мъжо си ги яде.

# 16
  • Мнения: 6 017
Циганска баница  Wink

# 17
  • Мнения: 4 496
Какво е циганска баница? newsm78

# 18
  • Мнения: 1 906
хайдушки хайвер

# 19
  • UK/София
  • Мнения: 7 681

 Яла съм страхотно ястие от сух хляб, казва се мачкАн.Ако някой знае рецептата ще е чудесно!

# 20
  • някъде
  • Мнения: 4 955
Аз правя торта със стар хляб
бисквити закуска, хляб, маргарин, захар, какао- лесно и вкусно

# 21
  • Мнения: 6 017
Какво е циганска баница? newsm78
ами баница от сух хляб- в този край така й викаме....
Хляба се реже на филийки и се нарежда в тава, а отгоре се залива със смес от яйца, сода угасена с кисело мляко и малко сирене. Пече се като баница.

# 22
  • Мнения: 5 001
Какво е циганска баница? newsm78
ами баница от сух хляб- в този край така й викаме....
Хляба се реже на филийки и се нарежда в тава, а отгоре се залива със смес от яйца, сода угасена с кисело мляко и малко сирене. Пече се като баница.
Я виж ти...това ли е във вашият край циганска баница... newsm78 .А пък у нас викат циганска баница на това да си топиш хапки хляб в една чинийка в която има олио,червен пипер и шарена сол...Човек се учи докато е жив...

# 23
  • Мнения: 4 496
Я виж ти...това ли е във вашият край циганска баница... newsm78 .А пък у нас викат циганска баница на това да си топиш хапки хляб в една чинийка в която има олио,червен пипер и шарена сол...Човек се учи докато е жив...

И аз така знам, затова се учудих, защото нали за стар хляб пита авторката....

# 24
  • out of space
  • Мнения: 8 573
Какво е циганска баница? newsm78
ами баница от сух хляб- в този край така й викаме....
Хляба се реже на филийки и се нарежда в тава, а отгоре се залива със смес от яйца, сода угасена с кисело мляко и малко сирене. Пече се като баница.
Я виж ти...това ли е във вашият край циганска баница... newsm78 .А пък у нас викат циганска баница на това да си топиш хапки хляб в една чинийка в която има олио,червен пипер и шарена сол...Човек се учи докато е жив...

хаха а пък аз я знам като филии поръсени със сол, олио, червен пипер, чубрица и малко лимон...

# 25
  • Мнения: 56
Стария хляб го събираме в един съд, от време на време го изкарваме на терасата на слънце да поизсъхне още повече и като ходим на село го носим там за кучето и за животните.

# 26
  • Мнения: 3 410
Старият хляб го нарявам на кубчета, в една тава и във фурната да се изпекат крутоните до златисто. След това  като изстине си ги прибирам в кутия и сервирам със супички.

# 27
  • Кацнала на едно дърво.
  • Мнения: 3 192

 Яла съм страхотно ястие от сух хляб, казва се мачкАн.Ако някой знае рецептата ще е чудесно!
Мачканът се прави от хлебни трохи. В тиган се разтапя масло (гледайте да не се препържва), сипват се трохите. Бърка се, докато трохите поемат маслото и станат леко хрупкави. Накрая се добавя ситно натрошено сирене, като тиганът се сваля веднага от котлона.
Наистина е много вкусно.  Peace

# 28
  • Мнения: 3 416
аз правя пица от сух хляб,даже за закуска ще направя точно това-ако може да се реже на филии го нарязваш,намазваш на дъното на тавичка малко олио,слагаш филиие и оттам нанатъка е фантазя с какво ще ги гарнираш,но аз преди да сложа каквото и да е правя една заливка от 2 суп.лъж.брашно размито с вода,кетчуп шарена сол и чубрица,ака хляба не само омеква,а и става вкусна заливка-не суха гарнитура само,после слагам кис.краставички,сирене,салам,печена чушка,и накрая кашакавал-става страшно вкусно Peace

# 29
Тъкмо преди няколко дни писах една моя идея - много си го харесвам, можеш да опиташ:

Вкусно ядене от стар хляб


Освен това мога да препоръчам и следните:
Млечна баница с хляб
Сладка пита с извара

Общи условия

Активация на акаунт