Данъчни облекчения за деца за 2007г.

  • 4 987
  • 47
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 4 970
А може ли някой да ми помогне в моя случай Rolling Eyes.Водя се   в майчинство , но същевременно  при същият работодател имам   авторски договор.Как да постъпя в този случай?

# 16
  • Мнения: 742
облекчението се прилага да годишен облагаем доход, което означава, че ВСИЧКО, КОЕТО ДЕКЛАРИРАШ В ДАНЪЧНАТА ДЕКЛАРАЦИЯ КАТО ОБЩ ДОХОД И ВЪРХУ КОЕТО ПЛАЩАШ ДАНЪЦИ, ТЕ ПОЛЗВА. Т.е. Годишният ди доход се формира от всичко, което си получила през годината и за което ти удържат данък. Всъщност въпроса е твърде счетоводен, надявам се някоя мама-счетоводителка да ти отговори по-точно.

# 17
  • Мнения: 2 070
Моят въпрос:
Мен също ме интересува въпроса с двете работи. От януари до юли включително работих на едно място, на което съм сменила два договора - изпитателен и после такъв редовен. Август и септември не работих, почти целият октомври също. В момента от около един месец и повече съм на изпитателен договор, може би ще е до края на годината, това има ли значение? При новите си работодатели ли трябва да подам декларацията. Първата ми работа беше в София, а сега е в Плевен, а се водя към плевенското НАП. новите ми работодатели от къде ще знаят какъв е бил доходът ми и осигуровките при предния? Всъщност сещам се - май го пише в трудовата ми книжка, а тя е при новите работодатели вече.   Както и да е. После на ръка ли ми дават работодателите въпросното облекчение или се привежда по някаква сметка или карта, в която аз искам, както е с болничния

# 18
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Деси, трябва да си вземеш служебна бележка от предишния работодател и да я дадеш на новия. В новата фирма ще ти преизчислят всичко. Направете добре сметка кой от родителите ще подава документите. Парите ще ти ги дадат работодателите ти - на ръка или по сметка (зависи как си получаваш заплатата).

# 19
  • Мнения: 3 835
А може ли някой да ми помогне в моя случай Rolling Eyes.Водя се   в майчинство , но същевременно  при същият работодател имам   авторски договор.Как да постъпя в този случай?

Ако това е хонорар, а не договор по чл.110 от КТ, тогава трябва да подадеш Годишната данъчна декларация в НАП.

# 20
  • София
  • Мнения: 1 235
 Във връзка с данъчното облекчение за деца имам няколко въпроса. С  мъжът ми работим в една фирма, в момента съм по майчинстово и още не са ми изтекли 315 дни, съпруга ми го осигуряват на 214лв. има ли смисъл да попълва такава декларация към работодателя и колко би могло да е облекчението?
 Предварително благодаря!

# 21
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Мисля, че няма да има смисъл, особено, ако парите му ги дават на ръка и получава повече от цитирана от теб сума.

# 22
  • На тиха улица
  • Мнения: 902
Здравейте.

Чудя се дали мъжа ми може да подаде такава декларация, при положение, че до април тази година работеше на граждански договор в една фирма, а сега е на трудов във друга? И ако той не може, дали аз мога да я подам, при положение, че от юли месец съм болничен, а сега имаме едномесечно бебе?

Благодаря предварително за отговора.  bouquet

# 23
  • Мнения: 1 216
Дайте моля акъл: пуска се декларация за данъчните облекчения.
Ама аз я пускам и я давам на работодателя или работодателя я пуска към държавата? и Кой ми връща кинтите държавата или работодателя? Аз съм надвнесла около 1000 лв и ако ми ги връща работодателя го ......, защото съм на фиктивен трудов договор и си плащам данъци и осигуровки без да получавам реална заплата 

# 24
  • Плевен
  • Мнения: 1 418
Дайте моля акъл: пуска се декларация за данъчните облекчения.
Ама аз я пускам и я давам на работодателя или работодателя я пуска към държавата? и Кой ми връща кинтите държавата или работодателя? Аз съм надвнесла около 1000 лв и ако ми ги връща работодателя го ......, защото съм на фиктивен трудов договор и си плащам данъци и осигуровки без да получавам реална заплата 

Работодателят трябва да ти върне полагащата се сума.
Но честно казано не знам как тези пари ще се вземат от работодатели, които осигуряват работниците си на една заплата, а им плащат повече. Струва ми се мисия невъзможна.

# 25
  • Мнения: 1 216
valja, благодаря!

# 26
  • Мнения: 3 835
Нищо не пречи на работодателя да върне парите - той си ги прихваща от вноските за ДОД към бюджета. С други думи никой не бърка в джоба му.  Wink

Така че, shoshi84, за такава сума сериозно бих се замислила дали да я оставя (така както се получава после и с платения отпуск за двете години майчинство).

# 27
  • Мнения: 1 216
Нищо не пречи на работодателя да върне парите - той си ги прихваща от вноските за ДОД към бюджета. С други думи никой не бърка в джоба му.  Wink

Така че, shoshi84, за такава сума сериозно бих се замислила дали да я оставя (така както се получава после и с платения отпуск за двете години майчинство).
Ами да, реално аз см патила част от данъците на фирмата с мои пари, нали?  Хо-хоооо  Money

# 28
  • София
  • Мнения: 1 235
Мисля, че няма да има смисъл, особено, ако парите му ги дават на ръка и получава повече от цитирана от теб сума.

Благодаря! И аз така предположих и заради това се обърнах към вас.

# 29
  • София
  • Мнения: 663
какво е положението с дод за деца, наистина ли няма да има такова възстановяване за сметка на майчинството.
вчера като говорих с една съседка и споменах че 2008г. ще трябва да впиша общо 2 деца за възстановяване на дод, тя ме хвърли в тъч че вече такова нещо нямало да има. какво е положението за 2008г. -ще има или няма да има възст. на дод?
и колко по последни данни ще е все пак това майчинство??? 

за 2006г. сме си взели данъчното облекчение за дете (в началото на 2007г. подадохме декларацията) - в случая бе само за 1 дечко. сега кога трябва да подадеме за 2007г. вече за 2 деца - ще има ли такова облекчение или няма да има? 
 newsm78
благодаря предварително  bouquet

Общи условия

Активация на акаунт