Обезщетения за майчинство -2008

  • 11 697
  • 204
  •   1
Отговори
# 75
  • Мнения: 1 409
Може и да е само 2 месеца в другите страни,само че като се върнат на работа взимат достатъчно големи заплати,че да си позволят да плащат на детегледачка.Така че не мисля,че сравненията са уместни.
Също така не мисля,че е нормално безработните,които в повечето случаи са от малцинствата да взимат пари,колкото една майка,която си отглежда детето,което след време ще работи и внася данъците си в нашата прекрасна държава. #2gunfireНе съм съгласна,че отглеждането на дете не е работа,напротив,и то много отговорна,защото от нас зависи децата да станат достойни граждани на държавата.
И не мога да повярвам,че има майки които са съгласни с подигравката,която си правят с нас,защото въпроса е принципен не става дума за 30-те лв.,които искаме да ни дадат в повече,а за това,че това е подигравка с Българската жена-майка. #2gunfire #2gunfire #2gunfire

# 76
  • Мнения: 4 301
Всеки си има мнение. Малко по-спокойно я карай, стига си стреляла, никой тук не е агресивно настроен към теб, че да използваш такива емотки на всяко изречение, едва ли не.

# 77
  • Мнения: 1 409
Емотиконите не са отправени към никой от тук присъстващите,а към тези,които гласуват законите в държавата.
И съм достатъчно спокойна,но явно ти не си щом така реагираш

# 78
  • Мнения: X
Момичета няма смисъл да спорим и да убеждавам някой в нещо.Тези който имат парички да си гледат детето,тях не ги интересуват тия 180 лв,сигурно добри доходи им идват отстрани.

# 79
  • София
  • Мнения: 1 228
Нямаше да се намесвам в поредната, сигурно десета тема по този повод (абе хора, не четете ли и на втора страница?  newsm78) ... ама тука наистина много стреляте.
Напълно подкрепям Найели, останалите - малко по - спокойно приемайте алтернативните мнения.
И мен ме стреляха в онази тема (http://www.bg-mamma.com/index.php?topic=239173.msg5510064#msg5510064), че и на лични нападки го обърнаха ... ама хора, една година 90% от заплатата е повече от добре!  Simple Smile Мен си ме устройва идеално. Предполагам няма да си дадете труда да ме четете, но не виждам смисъл отново и отново във всяка такава тема да обяснявам мнението си с факти  Peace
Колкото до дребното заяджане на anhelika за доходи отстрани ... ще си замълча ... сами с мъжа ми си изкарваме парите и сами си гледаме децата....
Нали затова са форумите - да си казваме мненията...  newsm78
И добре, че не всички само мрънкаме ...

# 80
  • Мнения: 176
Не ми се иска тази тема да става причина за поредния спор тук.
Не искам и държавата да ми издържа детето - тя не го и прави. Преценила съм, че ще се справям както аз си знам, не вземам надбавки, защото имам доход над 200 лв. Според държавата са много.ОК!
Само да ви кажа, че щом ще сравняваме нещата в коя държава как са, в Израел например бездетните семейства имат право на сериозен брой безплатни опити инвитро, ама това си е политика на правителството - добруването на децата - бъдещите граждани.
Питайте семействата с такива проблеми тук как се справят с ужаса на ежемесечните прегледи, манипулации  процедури.
Ами  - никак.
Защото на нашата държава това не и е приоритет.
Казах, че ми е обидно да ми се предлага заплащане за майчинство под минималната работна залата за страната. На вас не ви ли е обидно???
Ами - обидно си е, излиза, че от догодина тя се вдига, ама им се досвидя да вдигнат и майчинството - ей на това ме е яд.
Никой не говори за хилядарки, ама тая тънка смета с 30 лв. направо ми е гнусна на мен, не обидна.
Ама, така се създават граждани, уж със страшна социална политика, които после изчезват да се гъзят по чужбината и да работят като кучета.
Нямаше толкова да ме е яд, ако депутатите ходеха на работа с колело, като мъжът ми и си вършеха работата. Яд ме е, че си правят тънки сметки с нашите данъци, защото парите за хазната идват точно от тях.
Длъжко стана - ще ме прощавате, ама се подпалих!

# 81
  • Мнения: 1 264
Подкрепям wife!  Peace
Не става въпрос за това държавата да ни издържа децата, става въпрос за социалната политика. Не ми се струва нормално да се увеличава минималната работна заплата, а майчинството да остане под МРЗ. Първо, доходите ни не позволяват да си наемем детегледачка и да тръгнем на работа, второ няма достатъчно места в детските ясли. Каква е алтернативата?

# 82
  • Мнения: X
Момичета съжалявам че толко ме е яд,но по-вече ме е яд когато си взема майчинството и отида в детския магазин,какво по напред да взема.Съжалявам ако съм обидила някого,както по горе някой писаха.

# 83
  • Мнения: 483
Да добавя че и деца под годинка в яслите не взимат!!! Аз също искам да майчинството да стане колкото МРЗ. Има безкрай причини държавата да се погрижи за децата и въобще не приемам сравнения с други страни. Всеки си има социална политика там където прираста е положителен естествено отпуска по майчинство ще е по малък, но ще се погрижат да има заведения, които да приемат детето ти на три месеца, на майката заплатата ще е по висока.
В момента в България 1 работи да гледа 7,8 човека !!!
За протокола аз изоставих моя бебо на три месеца с гледачка за да работя и да му купувам  всичко от което се нуждае.
220лв. не са много аз инфлацията отдавна ги е изяла. Все едно намалят майчинството това е

# 84
  • Мнения: 991
Само искам да кажа че в другите страни да ти е кеф да раждаш,ама те с протести се оправят.

Айде бе. Зълва ми роди във Франция и имаше ЦЕЛИ 2 месеца майчинство, после се връщаш на работа, голям кеф, няма що ...

Пак добре - аз нямам никакво платено майчинство. По закон единственото задължение на работодателя ми е да ми пази мястото за три месеца, без да ми плаща нищо цент. Живеем в Щатите. Детегледачка можеш да си позволиш, само ако имаш доста висок доход, тоест ако си на работа, изискваща висока квалификация. Семействата със средни и ниски доходи не могат да си позволят тоя лукс. Или дават бебето на така наречения day care или жената си остава у дома (понякога и мъжа, зависи кой е по-добре платен), а съпругът опъва каиша на няколко работи или блъскат разходите, които им идват в повече, на кредитни карти и се надяват като поотрасне бебето и жената почне да работи, да ги покрият.

България все пак е в Европа, където има много по-силни социални политики и направо се гордея, че моята уж бедна страна осигурява платено майчинство.

Последна редакция: ср, 21 ное 2007, 01:24 от Homesick

# 85
  • Мнения: 422
това с това , увеличение беше поредната подигравка,,,,, просто съм потресена,,,, това никаде го няма,, пълна срамота ,,,  Crossing Armsтия министри са само за цирка  Outta Joint

# 86
  • Мнения: 1 243
Подиграват се с хората само  #Cussing out
Аз бях чела някъде че детските ще стават 30лв това вярно ли е Rolling Eyes

# 87
  • Мнения: 4 459
Момичета ,ако нашите държавници мислеха повече за децата и по малко за собствените си интереси нямаше така да бягат навън сънародниците ни.
Как не ги досрамя да си увеличат така бюджета на парламента и то с каква аргументация само......ами  да махнат данъчните облекчения за дете но виж ХАЗАРТА ТРЯБВА ДА ИМА облекчения .Приоритети както се казва smile3514

не знам за вас но на мен ми е обидно някой така нагло  да се разполага с МОИТЕ одръжки.

# 88
  • Мнения: 24 467
Не са много държавите, където ти плащат заплатата /като размер/ до навършване 9 месеца на детето ти, а след това ти предоставят гарантирана от закона възможност да ползваш отпуск до навършване на две годиншаната му възраст. Освен това и програмата "В подкрепа на майчинството" е нещо изключително добро и полезно, тя също е до навършване 2 г. на детето.
За "раждането"- не знам, но природата не се е променила, та да раждам по някакъв нов метод. Възползвах се от новостите, епидурална упойка, друго ново- не знам да има. Нито са ми искали да плащам допълнително, нито са ме претупали.
С другите държави няма какво да сравнявам- там доходите /говоря за държавите, с които ви се ИСКА да се сравните, а има и такива, в чиито условия няма да ви се поиска да раждате и да гледате деца/ са доста по- високи, осигуровките- също.
А, между другото на бавачката ми в момента плаща държавата, по горепосочената програма. Ясли не ползвам. Защо да го правя, като си имам човек, който се занимава само с моето дете?
Иначе, разбира се, бих подкрепила всяка инициатива за още по- добро положение, тъй като "таван" за човешките желания още не се е намерил.

# 89
  • Мнения: 887
Подигравка е "увеличение" от 10лв., особено след като правителството си приема увеличение на заплатите и облекчава от данъци хазарта #2gunfire. Незнам защо някои смятат, че държавата ни гледа децата след като сме по майчинство. На всички такива мога само да кажа, че си плащаме осигуровки и нищо не получаваме даром, както се случва при циганите. А тези, които правят сравнение с майчинствито извън БГ би трябвало да се досещате, че там то може да е само 2 месеца, но доходите позволяват ако единият от сем. работи да издържа определен период от време жена си и детето си или да се наеме детегледачка за детето. Въобще БГ е светлинни години назад от останалите държави в това отношение. Истината е, че държавата ни няма нужда от нас да си стоим вкъщи. Ние трябва да работим, за да издържаме паразитите на обществото, в което живеем.
Най-тъжно е, че в БГ цари правилото "Ситият на гладния не вярва", затова и много от нас не се замислят за това как някои семейства живеят с такива мизерни доходи, които очевидно според някои тук са достатъчни, но за какво...?

Общи условия

Активация на акаунт