Защо решихте да не кърмите ?

  • 14 604
  • 427
  •   1
Отговори
# 75
  • София
  • Мнения: 44 354
Каква пък е тази параноя, че все някой за нещо сметка ви търси????

# 76
  • Мнения: 331
Каква пък е тази параноя, че все някой за нещо сметка ви търси????

Чак пък параноя... То верно съм за психиатрията, ама... к'во да праа, в тоя форум и луда ми дават да пиша...

Съжалявам за спам-а по темата

# 77
  • Мнения: 2 674
Отговарям кратко и ясно-защото не се получи HugОказа се,че имам хлътнали зърна и двете ми деца по никакъв начин не успяха да засучат,ама изобщо!

# 78
  • Мнения: 230
...Единствено дъщеря ми е тази, която има право да ми държи сметка за това и да получи отговор!
newsm10

# 79
  • Мнения: 508

Аз още кърмя и дарявам удоволствие и на детето си, и на мъжа си , и на себе си с това!

Оххх тази тема ми напълни душата. Паааа смееееех!!!!! Ама мъжа ти още ли е на кърма? Захранен ли е поне?  Joy

И други бисери имаше, но това ме уби. Разбира се, че авторката не е имала в предвид това, но изглежда в порива си е написала голяма глупост.
Кърмих 5 м, повече от един месец  с дохранване. Тъпа-умна, циганка или не-спря ми кърмата. Това е причината.

П.П Прави ми впечатление, че най-агитиращите и наслагващи постинги напрежение са на кърмещите майки. Защо ли?  newsm78
А и какво правят в тема като " Защо не кърмите?"  newsm78.

# 80
  • София
  • Мнения: 44 354
ursi - а ти какво правиш в тази тема, като си кърмила детето си 5м....ако се числиш към не кърмещите майки, които са избрали да не го правят, то тогава и аз съм в тази група. До тук по принцип има доста малко изказали се по темата....да избереш да не кърмиш, не е като да нямаш кърма, детето да не засуче, да имаш проблеми и т.н...а просто още преди да откажеш дори да опиташ...така поне аз го разбирам.
Аз не агитирам, нищо, че съм наслагала постинги...просто си коментирам каквото ми направи впечатление...май това е идеята на форумите по принцип....

# 81
  • Мнения: 5 940
В тези спорове, ненужни според мен, за кърмето и некърменето, дискусията се пренася по-скоро към майката, отколкото към детето. Кърменето е хубаво и важно, ако е възможно, най-вече за бебето, а не за самоидентификацията на майката като "героиня кърмачка". Съветвам всички жени, които кърмят, ако искат наистина да направят нещо добро, а не просто да се словозаиграват, да говорят за ползите за бебето, а не за некърмещата майка като индивид сам по себе си. И да не забравят, че понякога не е въпрос на избор, на липса на желание и т.н. Понякога просто не става, но човечеството се е развило и е намерило добри алтернативни начини да отгледаш здраво и спокойно дете.

# 82
  • Bristol
  • Мнения: 9 371
...Единствено дъщеря ми е тази, която има право да ми държи сметка за това и да получи отговор!
newsm10
Четете, преди да се изказвате или сте се включили в темата, за да става купона! Sick Ето какво е написала авторката, малко по-нагоре:
Защо се интересуваш?

Защото уважавам правото на избор, какъвто и да е той,както и уважавам правото на всеки  да сподели и съответно да  не споделя комплекса от причини  довели до крайното му решение.
За това и поставих тук темата.Въпросът ми засяга до някъде личното  и неприкосновеното  и смятам че не може да бъде задаван конкретно на някой и очи в очи.
А зададен тук не нарушава личното пристранство на никого и отговори от типа ''няма да ти кажа''  не си заслужават труда да  бъдат написани.
И разбира се защото ми е интересно?
Много ви моля  не коментирайте написаното ,а отговорете  ако искате разбира се!

# 83
  • Мнения: 3 069
Поредната тема която се превръща в бойно поле....за съжаления.
Имах огромното желание да кърмя детето си, но лекарите не ми позволиха, защото ще пия лекарства до края на дните си и те неминуемо ще преминават в кърмата.

# 84
  • Мнения: 953
Е то е ясно, че най-доброто за бебето  е майчината кърма, но и адаптираните млека са доста добри  и се доближават до качеството на кърмата.
По темата:
Детето ми не можа да засуче и беше доста мъничко. Наложи се да се цедя и така да я храня  -резултат тя свикна с шишето и беше невъзможно да я накарам да засуче от гърдите. Това не ми попречи и продължих да се цедя в началото през 3 часа, след това през 4 за да имам достатъчно кърма.
Няма да ви казвам колко време отнема това - все едно кърмене и хранене с адаптирано мляко накуп - първо се цедя, храня бебето с шише,  след това стерилизирам шишета и помпа и така. Този вариант ми беше по-скъп от финансова гледна точка, отколкото детето да бъде  на АМ - счупих някъде около 3 помпи за кърма.
Успях да храня дъщеря ми с кърма до 7 месеца и след това се отказах. Тя е доста активна и вече иска много внимание, не разполагам с толкова много време за цедене, а и хранителният режим докато имах кърма доста ме мъчеше, ограничавах се с доста храни.
Много бях изнервена накрая.


# 85
  • Мнения: 508
ursi - а ти какво правиш в тази тема, като си кърмила детето си 5м....ако се числиш към не кърмещите майки, които са избрали да не го правят, то тогава и аз съм в тази група. До тук по принцип има доста малко изказали се по темата....да избереш да не кърмиш, не е като да нямаш кърма, детето да не засуче, да имаш проблеми и т.н...а просто още преди да откажеш дори да опиташ...така поне аз го разбирам.
Аз не агитирам, нищо, че съм наслагала постинги...просто си коментирам каквото ми направи впечатление...май това е идеята на форумите по принцип....

Пиша в тема, защото не се считам за кърмила.
Ако съм по конкретна , реших да не продължавам с жалките си опити , защото;

Детето ми гладуваше;
Вече нахранено се чувстваше много по -добре, а с него и аз
Тези 5 м. за мен бяха най-ужасните от майчинството. Реших и прекратих.
И не на последно място, никога не съм била фанатизирана по кърменето.

Но приемам упрека ти . Малко се бърка, "искам" и "немога". Аз може би отговарям на въпрос.
" Защо решите да не се пънете до безкрай"  Shocked

# 86
  • Мнения: 423
Временно ми се налага да не кърмя и 4естно казано се 4увствам ужасно.не знам как го правят другите майки. направо умирам и въпреки 4е детето пищи само 5 мин след като е запо4нало да суче, всеки път пробвам с надеждата 4е този път всичко ще е наред.сега 4акам изследванията на кърмата и се надявам 4е проблема не е в нея, а в бебо(има стафилококова инфекция Sad)

# 87
  • UK/София
  • Мнения: 7 681
просто нямах никакви проблеми с кърменето - може би защото не се бях настроила да имам.

   newsm62Още една крилата фраза! smile3501

Що бе, какво странно - 90% от проблемите идват от главата.

   Joy Joy JoyНе мога да повярва, наистина!!!!! ooooh! ooooh! ooooh!Ти осмисляш ли какво пишеш.Значи на некърмилите жени просто главите не им са в ред Mr. Green

# 88
  • Мнения: 676
просто нямах никакви проблеми с кърменето - може би защото не се бях настроила да имам.

   newsm62Още една крилата фраза! smile3501

Що бе, какво странно - 90% от проблемите идват от главата.

   Joy Joy JoyНе мога да повярва, наистина!!!!! ooooh! ooooh! ooooh!Ти осмисляш ли какво пишеш.Значи на некърмилите жени просто главите не им са в ред Mr. Green

Биляна, а ти замисляш ли се като четеш? newsm78
Защото София не е казала, че некърмещите жени имат проблеми с главата, а че е възможно прекомерното вманиачаване по темата да окаже влияние върху това дали ще имат кърма, дали ще се справят с кърменето и изобщо как ще протече всичко около това. По същия смисъл, по който много често срещано мнение е /което и аз споделям/, че понякога проблемите в бебеправенето произтичат именно от непрекъснатото мислене само и единствено за това. И много жени забременяват тогава, когато се успокоят и започнат да мислят трезво. Физиологичните функции на човека са в пряка връзка с психологическата му нагласа. Аз така разбирам поста на София.

# 89
  • София
  • Мнения: 9 903
Мойта глава си е в ред Laughing,но не кърмих и двете си деца.Причините:
-първото ми дете беше два месеца след раждането в болница,изцеждах с,хвърлях си кърмата в умивалника,плачех..и като изписаха малката кърмата ми спря от раз
-второто си дете не кърмих,защото нямах желание за това,опитах се,насилих се,но винаги се сещах за каката,за времето,в което тя беше в болница...и така
-ако имам трето дете няма и него да го кърмя по същата причина
Едно не мога да разбера-какъв е проблема ,ако една жена просто не иска да кърми?!Има толкова да ги нарека "психически" причини.Имам позната,която казваше,че докато кърми я е гнус,защото си представя,че прави секс с мъжа си.Ми това не я прави по-некадърна,или по-лоша или каквото и да било.

Общи условия

Активация на акаунт