КОНСУЛТАЦИЯ С ДЕТСКИ ОФТАЛМОЛОГ : Д-р Константинов

  • 99 308
  • 381
  •   1
Отговори
# 195
  • Мнения: 1 158
ОЧна Клиника ДЕН тел 9832028
вие къде работите? ако доведем бебето ще има ли някакъв резултат на практика? да му се вземе секрет или да се изпишат капки? този Окацин може ли да се капе на 3 месечно бебе, защото това ни изписаха но още не съм го капала...

Здравейте!
Извинявям се ако съм пропуснал написаното от вас. Вярно е че трудно ще намерите кой да ви направи посявка но е вярно и че тя няма да провмени нещата. Обикновено след лечение резултатите не са меродавни а и на толкова малки бебета антибиотици не се препоръчват заради бъдеща резистентност. За съжаление мойте съвети са чисто теоритично понеже не съм виждал децата а това не е съвсем правилно.
здравейте д-р  Константинов, бях ви писала ето това, дали не сте го прочели ? вече започвам да се притеснявам, защото незнам къде да заведе детето да му вземат секрет, освен в очна клиника, а там невзимали ...

бебето ми е на 3 месеца. в родилното направи гноен конюктивит но така и не изолираха нещо. за 2 месеца 2 пъти капахме Тобрекс 3 по една капка за 8 дни , но ефект нямаше. вярно секрета намаля, но остана. заведох го в детска очна клиника където за мой ужас ме уведомиха че не взимали очен секрет за изследване !!! взех го аз някакси. от цибалаб изолираха умерено количество стафилококи коагуласе и е почти резистентен на всичко. занесох изследването в очна клиника пак и ни предписаха Окацин. но това което пише в листовката на Окацина силно ме притеснява. Въпроса ми е трябва ли да капя тези капки въобще /окото секретира всеки ден нещо жълто-зелено но по малко и не слепва сутрин, сам си отваря окото и няма пренесена явна инфекция на другото око/ и къде в София се взима очен секрет и в коя лаборатория ще съм сигурна за резултата? изобщо какво бихте ме посъветвали освен да правя масажи за евентуален запушен слъзен канал в тази ситуация?

Много ви благодаря

и един подвъпрос - издира си с нокти видимо роговицата на окото 1-2 пъти - трябва ли да му капна в такъв случай някакви капки за да не стане инфекция?

пак благодаря!

# 196
  • Мнения: 1 158
Трябва да се прегледате. Детето не е толкова малко и ако този проблем наистина съществува сега е времето да започне лечението.
Здавейте Д-р Константинов! Бях ви писала по рано,

Детето ми е на 1,5 месец, знам че е още много рано за някаква диагностика, но от няколко дни забелязах, че при опити да се фокусира в даден предмет лявото или дясното оче се преместват към нослето. При движение на ляво или на дясно няма проблеми, движат се симетрично. Единствено когато гледа напред се появява този проблем. Прочетох в интернет, че това е нормално при кърмачетата, но все пак доста се притесних. Има ли поводи за притеснения.
Благодаря Ви предварително.

# 197
Здравейте д-рКонстантинов. Дъщеря ми е на 9г. През 2005г. и откриха късогледствоVOD-2.5,VOS-0.5 ,както и астигматизъм дясно-180%,ляво0%. Носи очила постоянно и не ги сваля от очите си. От време на време/през2-3м./ и давам БОРОВИНКА ПЛЮС/ВИТАМИНИ ЗА ОЧИ/.През лятото на същата година тя вдигна диоптрите на-3,5 и -1,5 при същите градуси на астигматизма. През есента на 2006г. тя вече е с диоптри д.-3,75/cil10%/ и л.-2,0/cil170%/.И така всяко лято тя вдига диоптрите.Ходим редовно на лекар,но диоптрите се вдигат през лятото.Тя като дете расте и се развива много бързо.Доста е висока.На 23.01.08г. диоптрите са -4,5 -1,5cil10% и -3,0 -1,5cil170%. Започнахме да правим упражнения по Норбеков.Мисля,че има подобрение,защото вижда вече часовникът на стената,но не съм я водила на доктор. Въпросът ми е- нормално ли е това? Очилата,които носи сега са-4,0 на-2,25.Баща и е с минусови диоптри,но от години/-1,25/. Имам и бебе на 50дни.Възможно ли е и то да има проблем с очите и на каква възраст трябва да го заведа на офталмолог. Благодаря много.

# 198
Здравейте д-р Константинов.Дъщеря ми е на 2г.Откриха и отклонение на лявото око.Предписаха ни капки FLAREX и след 6м. пак контролен преглед.Възможно ли е да избегнем носенето на о4ила или при астигматизъм е задължително?Ето диагнозата:+0.25+0.50 72градуса за дясно око и 0,00 +1,00 106 градуса за ляво око.Благодаря ви!

# 199
  • Мнения: 481
Д-р Константинов, здравейте.
Имам син на 10месеца,днес случайно се загледах в оченцето му и видях на лявото-по точно вътре в самото око(бялото) нещо беличко,което ме притесни,защото си стои там.Изглежда като малка бяла пъпчица,грапаво.Иначе няма зачервяване или сълзене...какво може да е това? Sad
Ще очаквам отговора Ви-предварително благодаря!

# 200
  • Карлово
  • Мнения: 328
Кажете кога се преодоляват стафилококите на очите и носът.Лекарите казват че те са свързани.Оздравеят ли очите ще оздравее и нослето, но това щяло да стане през 4-ти или 6-ти месец а до тогава какво да правя да гледам как се мъчи детето ли?Имал ли е някой такъв проблем като моят и какво е предприел за да се отърве от всичко това.
Вече втори месец се боря с тях и слагам капки Тобрекс но няма никаква полза.Облекчава го временно и пак започва.Не съм наясно какви са точно тези капки но се страхувам че могат да му навредят при продължително ползване.След седмица почивка пак ги започвам и така я караме до сега.Няма ли някакво лекарство с което да се премахне този проблем окончателно.   

# 201
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Трябва веднага да се консултирате с офталмолог и да се уточни какво е това бяло петънце!
Д-р Константинов, здравейте.
Имам син на 10месеца,днес случайно се загледах в оченцето му и видях на лявото-по точно вътре в самото око(бялото) нещо беличко,което ме притесни,защото си стои там.Изглежда като малка бяла пъпчица,грапаво.Иначе няма зачервяване или сълзене...какво може да е това? Sad
Ще очаквам отговора Ви-предварително благодаря!

# 202
  • Мнения: 481
Здравейте!
Трябва веднага да се консултирате с офталмолог и да се уточни какво е това бяло петънце!
Д-р Константинов, здравейте.
Имам син на 10месеца,днес случайно се загледах в оченцето му и видях на лявото-по точно вътре в самото око(бялото) нещо беличко,което ме притесни,защото си стои там.Изглежда като малка бяла пъпчица,грапаво.Иначе няма зачервяване или сълзене...какво може да е това? Sad
Ще очаквам отговора Ви-предварително благодаря!
Благодаря за бързия отговор.Тази сутирн като станахме и погледнах да видя дали е там,и се оказа че го няма Rolling Eyes
Все пак да се консултираме ли,при положение че е изчезнало ,незнайно как?

# 203
  • Карлово
  • Мнения: 328
Моля Ви отговорете и на мен д-р Константинов

# 204
Здравейте д-р Константинов.Дъщеря ми е на 2г.Откриха и отклонение на лявото око.Предписаха ни капки FLAREX и след 6м. пак контролен преглед.Възможно ли е да избегнем носенето на о4ила или при астигматизъм е задължително?Ето диагнозата:+0.25+0.50 72градуса за дясно око и 0,00 +1,00 106 градуса за ляво око.Благодаря ви!
[uote]   Много трудно и слагам капки,има ли друг на4ин?И какви са то4но тези капки?Ще ви бъда много благодарна,ако отговорите.

# 205
  • Мнения: 219
Здравейте д-р Константинов. Ще започна първо с малко обяснение преди въпроса ми. На  майка ми през 2005 г. и откриха тумор на ретината и се наложи окото да се отстрани. Чувала съм че този тумор е наследствен и съм изключително притеснена, защото още нямам деца, но аз също нося очила от 15 години. Интересува ме виждат ли се още в начален стадии на развитието на бебето тумори на очите с 3 или 4 Д видеозон при феталната морфология.

# 206
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Растеж на късогледство с по-малко от 1 диоптър на година се счита за нормално но следенето на състоянието е задължително. А малкото ви дете заведете при лекар около 18 мес. възраст.
Здравейте д-рКонстантинов. Дъщеря ми е на 9г. През 2005г. и откриха късогледствоVOD-2.5,VOS-0.5 ,както и астигматизъм дясно-180%,ляво0%. Носи очила постоянно и не ги сваля от очите си. От време на време/през2-3м./ и давам БОРОВИНКА ПЛЮС/ВИТАМИНИ ЗА ОЧИ/.През лятото на същата година тя вдигна диоптрите на-3,5 и -1,5 при същите градуси на астигматизма. През есента на 2006г. тя вече е с диоптри д.-3,75/cil10%/ и л.-2,0/cil170%/.И така всяко лято тя вдига диоптрите.Ходим редовно на лекар,но диоптрите се вдигат през лятото.Тя като дете расте и се развива много бързо.Доста е висока.На 23.01.08г. диоптрите са -4,5 -1,5cil10% и -3,0 -1,5cil170%. Започнахме да правим упражнения по Норбеков.Мисля,че има подобрение,защото вижда вече часовникът на стената,но не съм я водила на доктор. Въпросът ми е- нормално ли е това? Очилата,които носи сега са-4,0 на-2,25.Баща и е с минусови диоптри,но от години/-1,25/. Имам и бебе на 50дни.Възможно ли е и то да има проблем с очите и на каква възраст трябва да го заведа на офталмолог. Благодаря много.


# 207
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Ако детето ви има отклонение на едното око никакви капки не му трябват. Дали ще носи очила се решава от комплекс от изследвания които аз не знам дали са правени и как са направени!
Здравейте д-р Константинов.Дъщеря ми е на 2г.Откриха и отклонение на лявото око.Предписаха ни капки FLAREX и след 6м. пак контролен преглед.Възможно ли е да избегнем носенето на о4ила или при астигматизъм е задължително?Ето диагнозата:+0.25+0.50 72градуса за дясно око и 0,00 +1,00 106 градуса за ляво око.Благодаря ви!

# 208
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
По-прявилно е да се каже че оздравее ли носът ще оздравеят и очите. Носоглътката е обикновено изворът. Насочете вниманието си там.
Кажете кога се преодоляват стафилококите на очите и носът.Лекарите казват че те са свързани.Оздравеят ли очите ще оздравее и нослето, но това щяло да стане през 4-ти или 6-ти месец а до тогава какво да правя да гледам как се мъчи детето ли?Имал ли е някой такъв проблем като моят и какво е предприел за да се отърве от всичко това.
Вече втори месец се боря с тях и слагам капки Тобрекс но няма никаква полза.Облекчава го временно и пак започва.Не съм наясно какви са точно тези капки но се страхувам че могат да му навредят при продължително ползване.След седмица почивка пак ги започвам и така я караме до сега.Няма ли някакво лекарство с което да се премахне този проблем окончателно.   

# 209
  • Мнения: 1 158
Здравейте!
Става дума за много сложно технологично езследване и аз не знам къде в Б-я има такива машини. Конкретно за случая наследствеността на туморите има правила и генетиците ги знаят но тумори от типа на майка ви ако мислим еднакво не се откриват при бебета. Дали в последствие вече възрастния наследник ще го придобие е въпрос на теоритична вероятност.

author=goldi81 link=topic=239260.msg6998680#msg6998680 date=1206735496]
Здравейте д-р Константинов. Ще започна първо с малко обяснение преди въпроса ми. На  майка ми през 2005 г. и откриха тумор на ретината и се наложи окото да се отстрани. Чувала съм че този тумор е наследствен и съм изключително притеснена, защото още нямам деца, но аз също нося очила от 15 години. Интересува ме виждат ли се още в начален стадии на развитието на бебето тумори на очите с 3 или 4 Д видеозон при феталната морфология.
[/quote]

Последна редакция: нд, 30 мар 2008, 07:56 от д-р Иван Константинов - детски офталмолог

Общи условия

Активация на акаунт