Насочиха ли ви педиатрите относно пюретата?

  • 1 508
  • 35
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 27 524
Насочиха ме, я, обясни ми как да правя домашни и ми даде и рецепти  Laughing

Не се притеснявай, като му дойде времето взимаш някое или правиш у дома и това е.  Simple Smile

# 16
  • Мнения: 46 518
Моята педиатърка като цяло е за хранене на поискване, затова не ми е казвала часове.

Насочваше ме за реда на въвеждане на храните.

За марката не, само ми каза, че е по-добре да захраня с купешки, защото са с по-добра консистенция за захранване и след това да миа на домашно приготвена храна.

Купувала съм Ганчев, ХИПП и Ам-Ам, и от трите съм доволна.

# 17
  • Бургас
  • Мнения: 10 821
Не ме е насочвала.След като още втория месец започна да ми говори за сокове,а по-късно и за бульони и жълтъци всичко пропусках покрай ушите си.Сама се лутах от марка на марка,но бързо им хванах цаката.

# 18
  • Мнения: 5 362
Казвала ми е как се правят домашните пюрета и как да ги давам,но за купешки и по-точно от коя марка да купувам-не.Това аз си го преценям.

# 19
  • Мнения: 2 908
Каза да захраня на 3 месеца с плодово пюре,не ми каза с какви марки,не ми каза домашно или купено-питах я-нямало значение.Като я питах няколко пъти ,че искам да сменя млякото на малката,заради запек(когато тя беше на 4 месеца),тя заяви,да съм го сменяла-те всички били еднакви. Mr. Green

# 20
Да, каза ми да започна с плодови пюрета, но аз не я послушах и започнах със зеленчукови. Доста бях чела преди това на тази тема. Реших, че като му хареса сладкото няма да иска после зеленчуците. Така че реши си ти.

# 21
  • Мнения: 8 242
Не, не съм и питала Simple Smile
Информирала съм се достатъчно за различни начини за захранване и съм избрала за себе си най-удачния.. Не мисля, че тя може да ми даде по-адекватен съвет  Wink

# 22
  • София
  • Мнения: 4 588
Не. Каза ми само с какво пюре да започна захранването, но не ме е съветвала  да давам домашно или купешко или пък някаква определена марка.
Действам по мое усмотрение.
Информирам се достатъчно от други места, а ако имам някакъв въпрос, се консултирам и с нея на консултациите.

# 23
  • Мнения: 2 677
Насочи ме относно възрастта, на която да захраня, и с какъв вид пюре. Специални марки не ми е препоръчвала.

# 24
  • Някъде на път....
  • Мнения: 10 351
Насочи ме, да. За всичко - по колко хранения на ден, какъв вид пюрета и т.н......

# 25
моята педиатърка при всяка консултация ми казва какво да направя, когато дойде време за сокчета и пюрета също подробно ми обясни какви пюрета и по колко , както и в колко часа да давам на Мишо. отначало започнахме със сок от морков и/или ябълка предиобяд, в продължение на един месец, след това започнах да му давам плодово пюре от ябълка, морков и круша в различни комбинации следобяд като стигнах постепенно до 20-30 мл / 4 ч.л./, а сока продължих да го давам предиобяд.обикновено към 11.00 давам сока, а към 14.30 - 15.00 часа давам пюрето. след около седмица ще въвеждам и зеленчуковото пюре - картоф, което постепенно трябва да замести обедното хранене. относно пюретата ме посъветва първо да давам на Хип, а след това да започна с Бейбивита и Фрутек.Засега спазвам стриктно инструкциите на докторката и ми е по - спокойно, не желая сама да експериментирам върху детето си.

# 26
  • Мнения: 486
Не ми е давала подробни напътствия, но аз и не съм питала.Пиатам само кое на каква възраст да започна.За другото използвах форума, благодарение на който започнах с заленчуковите пюрета и сега малката папка всичко.За количествата, се вслушвам в Били, тя сама ми показва по колко иска да папка.

# 27
  • София
  • Мнения: 7 097
Нашата педиатърка общо-взето към нищо не ни насочи...Не става въпрос само за храненето. Добре, че има книги, нет и в краен случай частен педиатър...

# 28
  • София
  • Мнения: 2 967
Насочиха ни дотолко как да бъде захранен, другото от книги и списания.

# 29
  • вече в собствен дом
  • Мнения: 1 088
Не. Сама си разучих всичко.

Общи условия

Активация на акаунт