Как се борите с 40 градуса Т?

  • 7 810
  • 52
  •   1
Отговори
# 15
  • Мнения: 1 334
Не знам дали ще ти помогна, но можеш да го натопиш под душа за 15 минути, да оставиш да играе с играчки, ще му смъкне поне с 1 градус. След това му направи компрес с ракия. Предполагам знаеш как се прави. Щом като е толкова зле можеш и повечко да сипеш на памука, за да има повече изпарения. Много е неприятно докато се сложи на гърлото, но след това започва да повлиява хрема , кашлица и болни сливици. Не мога да кажа че смъква Т. Но помага много. Недей да слагаш мокри кърпи на главата, само на краката и ръцете. Давай му да пие много течности и особено компот от малини, ако имате вкъщи. Помага за смъкване на Т.
Другото което ми идва на ум е да даваш чист парацетамол, не производните му. Нурофена не всеки път сваля температурата, зависи от вируса. Течен аналгин е другата възможност, от ампула, но това според мен е много крайна мярка, ако наистина видиш голям зор. Мисля че хексалгина е друго. Даваш ли му точната дозировка на малкият, според кг, не според възрастта? И последно да не би имунната система да му е отслабнала, и затова така да поддържа Т, или е така привсяко боледуване? Дано да я смъкне тази вечер, да не се притесняваш толкова много. Кажи как сте?

# 16
  • Мнения: 952
въххх, fiflyasha много смела ще си била тогава щом при такава Т нищо не си дала Rolling Eyes и аз снощи си казвах че няма да дам нищо ама не устисках  като ги видях как се зачерви и Т стигна до 38.8
Педи сега мина и каза че малкия е със зачервено гърло, дали от това е и Т? каза че ако не падне до утре да давам суметролим което малко не ми се ще.Този сироп щял да помогне да не се влоши състоянието на детенце и също понижавал температурата

Така че Карч и аз незнам откакво може да сте вдигнали и вие тая висока Т, вървете на лекар че с тия вируси дето са плъзнали работата е сериозна. При вас кое дойде първо сополите с кашлица или първо Т и после сополите?

# 17
  • Мнения: 836
Карчева, как е детето?
Тази температура е много опасна. Да не те плаша, но може да не се дължи единствено на вируса (дано не съм права!).
Преди 2 години синът ми вдигаше по 40 градуса в продължение на 4-5 дни. Аз щях да се побъркам, защото не знаех какво да го правя - давах течен аналгин, който действаше за около 2-3 часа, след това пак този ужас. И под душа съм го държала, беше прогизнал от вода с оцет и все не спадаше температурата. Детската лекарка ми се караше, че съм много нетърпелива и че не съм чакала спокойно да му мине вирусът.
Накрая аз не издържах и го закарах в Пирогов, оттам ме пратиха в Детската клиника на Александровска болница. До ХЕИ -то. По спешност му направиха изследване на урина и пълна кръвна картина и се оказа, че е направил остър пиелонефрит, а аз една седмица съм го лекувала от респираторен вирус. И така...
Не искам да те плаша, но има лекари, които са опасни.Така, че по-добре се застраховай, по-добре направи някоя друга излишна стъпка, отколкото да чакаш и да пропуснеш важен момент от диагностиката и лечението.

Ето телефона на клиниката, но можете по всяко време да отидете по спешност. Ако не е смъкнал температурата, на твое място бих го завела веднага:
Клиниката по педиатрия на Университетската болница “Александровска” - тел. 92-30-309.

Последна редакция: чт, 08 ное 2007, 22:35 от Silvy A

# 18
  • София
  • Мнения: 5 289
Здравейте пак от мен,бяхме на лекар,ако тази нощ пак е кошмарна утре сутрин ще даваме кръв,забелязах че урината му е по тъмна,ще помоля Silvy A да ми каже дали при нейното дете урината е била по тъмна щом е направил пиелонефрит Rolling Eyes.Честно казано доста ми се иска да му се направи снимка,защото се притеснявам да няма пневмония,а тази година вече два пъти му правиха.Температурата тази вечер стигна до 39.7,дадох Хексалгин,по капка на кг,и вкарах под душа с хладка вода,ма почна да се тресе студено му беше въпреки че водата беше по скоро топла отколкото хладка,лека по лека почна да сваля,до преи малко беше 38.3.Сега е весел бодър лежи чисто гол и така спи.Незнам но утре ще искам пълна кръвна картина,урина и рентген,омръзна ми вече да се мъчи детето,с мъжа ми сме се побъркали,не сме спали 3 дена,не сме яли 3 дена,аз в огледалото чак днес се погледнах от два дни,ужас.Иначе пие Суметролим 5 мл на 12 часа+Вентолин и Синекод сиропи.Кашлицата е слаба,сополи почни няма.Та така.
Biskara с ракия по принцип не бих го намазала,в смисъл компрес,защото проблема ни е Т,другите неща са почти отшумяли.Забравих да кажа че той се беше разболял преди този вирус със сополки бистри и кашлица,почти оздравяваше вече докато онзи ден не се събуди с Т и така се почна.Педито каза,че е лепнал втори вирус върху предния.Все пак се замислям утре да го заведа и при хомеопат,нещо ми писна от тия лекари дето лекуват по 10 дена и накрая положението се усложнява.Ще видим утре какво ще стане,ще пиша пак.Лека нощ на всички и благодаря от сърце за съветите ви. Hug

# 19
  • Мнения: 1 298
Аз давам парацетамол ( има и течен ).
Според личния ни лекар обаче до 40-41 градуса не трябва НИЩО да давам.
Организма сам щял да се пребори. Аз издържам до 39 и все пак пробвам с парацетамола.

# 20
  • Мнения: 836
Здравей Карчева,
урината на сина ми беше тъмна, но не много.
Задължително направете тези изследвания.
Дано не е нещо сериозно!
И бързо оздравяване!

# 21
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510
Карчева,моят син,от край време си е бил болнаво дете.Вдигал ми е при всяко разболяване висока Т,прилагала съм нормалните неща за свалането и и ако не помогне съм давала четвърт аулин,Т му падаше за 10 мин.

Другото което искам да ти кажа е че миналата година имаше доста неприятен вирус и нито АБ помагаха нито нищо,цяла седмица си влачи Т тъкмо я посмъкнех малко,хайде пак наново,кошмар някакъв..


Синът ти карал ли е шарка,да не би да има нещо такова,защото два-три дни преди да избият пъпките,обиконвенно се вдига Т.

Дано не е нещо сериозно и да се оправяте бързо,че знам колко е непирятно да ти е болно дете,родителя от здрав човек,покрай детето става парцал,от собствен опит го казвам.

# 22
  • Там където е семейството ми
  • Мнения: 2 510

Според личния ни лекар обаче до 40-41 градуса не трябва НИЩО да давам.

:shock:40-41 градуса и да не се дава нищо???Евала му на вашият лекар.

# 23
  • София
  • Мнения: 5 289
Ивка шарка не е карал все още,но тази нощ не стигна до 40 градуса щом успяхме да подремнем всички,в 6ч сутринта му беше 38 градуса-не дадох нищо,после беше 37.6,след това 37.5.Само снощи дадох Хексалгин и го метнах под душа.През ноща поддържаше Т,но не е била повече от 38.5.Ходихме да му правят пълна кръвна картина по късно ще знам резултатите,урина още не сме щот човека нещял да пика. Rolling EyesВсе пак да чукам на дърво днес е по бодър,хапна малко,но съм доволна и от това.Другият ни проблем с акането още не е решен,снощи правихме клизма-не е акал,давам Дуфалак по 10мл дневно-не е акал,педито ми каза да му дам половин шоколадче Комфорт,но в аптеката едва ми го дадоха,а на шоколадчето пише да не се дава на деца под 7 години,не му дадох обаче. Naughty

# 24
  • Мнения: 3 506
:shock:40-41 градуса и да не се дава нищо???Евала му на вашият лекар.

Не е само той, а много лекари на много места по света. Има си и причини за това, друг е въпросът кой и доколко иска да ги знае.

# 25
  • София
  • Мнения: 5 289
Кръвните изследвания са готови,за съжаление не са хич добри,има инфекция налице СУЕ-то му е 78,левкоцитите 16.6.Опасявам се,че това пак е пневмония,направо ще умра писна ми всяко разболяване да се обръща на пневмония,какво правя,какво не правя както трябва,защо се стига до там. #Cussing outПедито каза,че ако довечера вдигне Т ще дава по силен антибиотик,а не е ли по добре да влезем в болница,незнам,просто ми омръзна от тия лекари,неможе ли да се предотварят по раничко нещата,какво чакатт вси до последно,детето ми няма сили,н е се храни,не пие течности достатъчно,въобще е като парцал.Аман.

# 26
  • Мнения: 1 334
А на ясла/градина ходи ли?

# 27
  • Мнения: 8 769
Карчева, ако влезете в болница, пак ще е на антибиотик детето. И няма да е по-слаб, и ще е инжекционен, защото там не се занимават със сиропи и хапчета.
А има ли диагноза детето, като му дават антибиотик, че и го сменят дори? Thinking При инфекция, нормално е даима по-лоши кръвни изследвания. На моите деца седмица след прекарана вирусна пневмония не им бяха добри изследванията. Но педиатъра ни успокои, че в същност те точно това показват-прекарана болест. Не може да се възстанови толкова бързо организма.
Дано с тези 3 дни да ви се е разминал вируса, и дано е било вирус. Щом е поспаднала Т, и детето е по-бодро, аз на твое място нищо нямаше да дам, освен течности. Липсата на апетит е защитна реакция-организма не иска да хаби енергия за разграждане на храната, а за борба с болестта.
Стискам палци на младежа да пребори бацила! Hug

# 28
  • Мнения: 690
Карчева, сигурна ли си, че е Пневмония?
Дано, детенце се оправи бързо Praynig
Аз също не давам нищо при висока температура, но щом продължава повече от два дена, трябва да се намери причината.....

# 29
  • Мнения: 1 334
Добре, аз да попитам тези от вас които не дават температуропонижаващи? Как така например едно дете ще е 2-3 дни с Т, и няма да му се дадат. Ако стои 3 дни с 39-40 градуса? Не мога да разбера смисъла организма да се пребори сам, при положение че това е доста висока и опасна Т. Освен това детето не се чувства добре.

Общи условия

Активация на акаунт