Пентаксим или стандартна ваксина?

  • 3 611
  • 33
  •   1
Отговори
# 15
  • София
  • Мнения: 4 588
И ние сложихме Пентаксим по препоръка на лекари. Peace

# 16
  • Мнения: 9 973
по здр.каса слагаме Peace

# 17
  • Мнения: 357
Вади се от хладилника преди да тръгнеш към педиатъра. Дръж я ниско долу, не на най-студеното.
малее, до сега я държахме горе  Sad премествам я веднага, надявам се не е късно нещо

# 18
  • Мнения: 5 940
Не е късно, просто да не замръзва много, така ми каза фармацевтът, от който я взех.

# 19
  • Мнения: 315
Не зная доколко сте информирани, но от юни месец 2007 г. държавната ваксина е мъртва. Ето цитат от д-р Иванов:

"... не е необходимо да се изръсваш за вносна ваксина. Тримовакса е добра, вносна, има я в детска консултация (и забележи не от касата, а от държавата). Полиомиелитна ваксина на капки в срок на годност в момента едва ли някъде ще намериш. В момента дават убита, инжекционна, вносна- добра, но инжекционна."

За справка:  http://bgtatko.com/forum/viewforum.php?f=10

# 20
  • Мнения: 357
много благодаря за инфото  Simple Smile сега остава да му я бият утре, което не се знае, че нещо ми кашлюка от два дни ... Rolling Eyes

# 21
  • Мнения: 3 069
Всяка една ваксина, която не е по ЗК е добра за БГ.
На Виктор сме слагали Инфанрикс + полиомиелитната мъртва.
Успех.

# 22
  • Мнения: 521
Сложихме на беба Пентаксим, педиатърката ми я препоръча.

 Peace

# 23
  • Мнения: 315
Аз също сложих Пентаксим, защото миналата година нямаше убита държавна. Но не бива да забравяме, че Пентаксима е нова ваксина, която не е достатъчно дълго наблюдавана и не можем да сме 100 % сигурни в нея. Това е мое лично мнение, разбира се. Отделно, че имаше сериозен скандал във Франция по отношение на тестването й в Африка.

# 24
  • Мнения: 1 321
И ние сложихме Пентаксим и сме нямали проблеми.Определено ми се струва по-добре от държавната. Peace

# 25
  • София
  • Мнения: 17 592
Бебето ми нямаше абсолютно никаква реакция от пентаксима. Дори по време на слагането втория път, както и първия, третия изплака обидено, ама май наистина се разсърди, че за известно време никой не му обръщаше внимание пък после взеха, че го убодаха - възмутително! Но веднага спря да плаче, като му се захилих насреща. Ни температура, ни нервност, ни успалост, нито каквото и да било. Не съм му давала никакви препарати (панадол, дрън-дрън...) след това.

Племенникът ми от ваксината по ЗК вдигаше Т и беше нервен след всяко прилагане.

# 26
  • Мнения: 11 004
Сложихме и трите дози Пентаксим, без никакви странични реакции Peace

# 27
  • Мнения: 1 251
По съвет на педиатърката ни сложихме Пентаксим. Вече минахме и втория прием без никакви усложнения или странични реакции.

# 28
  • Мнения: 55
Здравейте майчета!
Ние вчера сложихме първият Пентаксин / не е с "м"/, нямахме абсолютно никакви проблеми. Т.к. живеем в провинциятя - Разград, педиатърката каза, че сме първото бебе с тази ваксина в града, но това нямаше никакво значение. Бях притеснена, защото бях чувала само отрицателни отзиви за ваксините от ЗК, и за това предпочетохме Пентаксина. Преди това изчетох доста неща за него, за това съм спокойна, че не съм сгрешила с избора си. Тези ефтини ваксини от ЗК, без полиомелитната са вече, как да го кажа - морално остарели. За доставката на ваксината нямахме никакви проблеми, поръчахме я в аптека Санита, и до два дни ни я доставих на цена 56,59. Извадхмея от хладилника четири часа преди поставянето, за да се аклиматизира, така ни каза фармацевта. Така, че на тези, на които им предстои да слагат Пентаксин - няма място за притеснение, понася се много леко!

# 29
  • София
  • Мнения: 7 191
Ние вчера сложихме първият Пентаксин / не е с "м"/
Напротив, виж тук:  Mr. Green
http://www.clausen.com.uy/eng/productos_ver.asp?idMedicamento=71

Общи условия

Активация на акаунт